Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro ma koronawirusa

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro / Fot. Wikimedia Commons
Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro / Fot. Wikimedia Commons
REKLAMA

W poniedziałek u prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro zdiagnozowano zarażenie koronawirusem. Testy zrobiono po tym, gdy złapała go bardzo wysoka gorączka.

Prezydent Bolsonaro przeszedł wcześniej trzy testy. Czwarty okazał się z wynikiem pozytywnym – jest zarażony koronawirusem. Bolsonaro zaczął gorączkować i miał kłopoty z oddychaniem. Jest teraz jedną z 1,64 miliona osób, u których w Brazylii stwierdzono koronawirusa.

Bolsonaro sprzeciwiał się wprowadzeniu restrykcyjnych ograniczeń związanych z pandemią. W tej sprawie wielokrotnie wchodził w konflikt z wieloma gubernatorami stanów. W wielu swych wypowiedziach lekceważył tez zagrożenie.

REKLAMA

Pandemia w Brazylii rozwija się. Zarażonych jest 1,64 miliona osób. Odnotowano już 65 tysięcy ofiar. W liczbach bezwzględnych to po Stanach Zjednoczonych drugi na świecie kraj tak dotknięty pandemią.

Biorąc jednak pod uwagę liczbę mieszkańców Brazylia i tam ma znacznie lepsze wskaźniki niż wiele państw europejskich. W Brazylii na milion mieszkańców odnotowano 309 zgonów, podczas gdy w Belgii aż 843, w Wielkiej Brytanii 654, W Hiszpanii 607, we Włoszech 577, a w Szwecji 540.

REKLAMA