Skandaliczny wyrok. Zwyrodnialec zniszczył życie wielu chłopców. Za przestępstwa seksualne trafi za kraty na zaledwie kilka lat

Cela, więzienie.
Zdj. ilustracyjne - więzienie. Foto: wikimedia

Na 6 lat pozbawienia wolności skazał we wtorek Sąd Rejonowy w Częstochowie 49-letniego trenera kickboxingu za utrzymywanie relacji seksualnych z podopiecznymi – poinformował w środę sędzia Dominik Bogacz z Sądu Okręgowego w Częstochowie.

Według ustaleń śledztwa, Dariusz P. w latach 2013-2019 miał doprowadzić do obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej przy wykorzystaniu stosunku zależności siedmiu chłopców w wieku powyżej 15 lat.

Postawione mu zarzuty obejmowały też utrwalanie nagich wizerunków podopiecznych i tworzenie treści pornograficznych z ich udziałem. Sprawa wyszła na jaw po zgłoszeniu rodziców dwóch pokrzywdzonych, potem ustalono kolejnych.

Wobec trenera sąd orzekł też zakaz wykonywania zawodu i działalności związanej z opieką nad dziećmi na okres 10 lat oraz – na ten sam okres – zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zbliżania do nich na odległość mniejszą niż 50 m. Obciążył też oskarżonego kosztami postępowania w wysokości ponad 20 tys. zł.

Dariusz P. większości przestępstw dokonał we własnym mieszkaniu. Jego ofiary miały 15-16 lat. Zwabiał je pod pretekstem prób wydolnościowych.

Mężczyzna od listopada ubiegłego roku przebywa w areszcie, co zaliczono mu w poczet kary. Sąd zdecydował też o przedłużeniu jego tymczasowego aresztowania. Wyrok nie jest prawomocny.

Biorąc pod uwagę skalę przestępstw jakich dopuścił się zwyrodnialec, sześć lat za kratami brzmi jak nieśmieszny żart. Zboczeniec zniszczył życie kilku osobom, a za kilka lat zboczeniec będzie już na wolności, za dekadę znów będzie mógł mieć styczność jako trener z małoletnimi.

Źródła: PAP, NCzas.com, TVN24

Comments are closed.