Poczta Polska dystrybuuje ulotki szkalujące Trzaskowskiego i wychwalające Dudę. „To usługa odpłatna, komercyjna”

Ulotka ostrzegająca przed Rafałem Trzaskowskim dystrybuowana przez Pocztę Polską.
Ulotka ostrzegająca przed Rafałem Trzaskowskim dystrybuowana przez Pocztę Polską. (Zdj. Twitter)

Do skrzynek Polaków trafiły ulotki ze zdjęciem Rafała Trzaskowskiego opatrzone podpisem: „Uważaj!”. Wymieniono tam, że „wraz z Trzaskowskim wrócą: konflikty, bieda, kryzys, podział i afery”. Oficjalny materiał komitetu wyborczego Andrzeja Dudy dystrybuowany jest przez spółkę Skarbu Państwa – Pocztę Polską. Ta tłumaczy: „to usługa odpłatna, komercyjna, zgodna z regulaminem” – donosi portal tvn24.pl.

Złowieszcza ulotka – jak podaje TVN 24 – jest dystrybuowana w całej Polsce. Na niej widać Rafała Trzaskowskiego w towarzystwie ikon Platformy Obywatelskiej: Borysa Budki, Grzegorza Schetyny, Donalda Tuska i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Dalej ostrzega się Polaków, ze głosując na obecnego prezydenta Warszawy, razem z nim postawią na konflikty, podział, kryzys, biedę i afery.

Druga strona kartki jest kontrastem dla pierwszej. Tutaj już Andrzej Duda czyli „prezydent polskich spraw”. Twórcy z obecnym prezydentem RP powiązali takie wartości jak – „Godne życie rodzin i seniorów”, „Praca dla Polaków”, „Inwestycja w rozwój”, „Bezpieczna i niezależna Polska”.

Aferę z ulotkami nagłośnił TVN 24, do którego redakcji zaczęli zwracać się mieszkańcy z całej Polski, m.in. z Łodzi czy Warszawy. – Te ulotki znaleźliśmy z sąsiadami w naszych skrzynkach pocztowych. (Ulotka – red.) zachwala obecnego prezydenta, jako najlepszego przyszłego prezydenta. Z drugiej strony oczernia nowego kandydata. Różne ulotki znajdowaliśmy w skrzynkach, ale nigdy nie było ulotki, która obraża drugą osobę – miał opisać to co znalazł w skrzynce jeden z mieszkańców Łodzi.

Dziennikarze portalu tvn24.pl poprosili o komentarz Pocztę Polską, która zajmowała się dystrybucją tych materiałów.

W oświadczeniu podkreślono, że Poczta Polska „jest spółką, która doręcza ulotki wyborcze na podstawie umów z klientami. (…) To usługa odpłatna, komercyjna, zgodna z regulaminem”. Dalej podkreślono, że za treść ulotek odpowiada zleceniodawca, a Poczta świadczy usługi każdemu komitetowi, który się do niej zgłosi.

Z jednej strony paszkwil, a z drugiej groteska – tak można by scharakteryzować treść kontrowersyjnej ulotki. PiS idzie drogą, która dała zwycięstwo pięć lat temu, czyli drogą straszenia wyborców Platformą. Straszenie to może i nie jest bezpodstawne, ale w tej sytuacji jedni są warci drugich. To kolejny przykład w tej kampanii jak niskich lotów mamy w Polsce politykę, jak w niej mało klasy, merytoryki, bo tę można przypisać chyba tylko Konfederacji. Prym wiodą za to niezawodne – według polskich, betonowych elit politycznych – obelgi, krzyki, wzajemne oskarżenia, drwienie, rzucanie pustych sloganów. Jeśli przekaz zawarty na tej ulotce może autentycznie przemówić do szerszego grona obywateli – to tylko potwierdza, że starcie obu panów w II turze przypadkiem nie jest.

7 KOMENTARZE

  1. ▌▌Zapewne jak z jednoosobowym nad-prawem dla I. Prezesa Partii — czy to uczestnictwa w nielegalnych zgromadzeniach, czy nie tylko wstępu, ale wręcz wjazdu na cmentarz — „Przecież wystarczyło zwrócić się z prośbą do dyrektora!”

    — Twój ból jest większy niż mój (Co wolno partyjnemu wojewodzie, to nie tobie — polski smrodzie!)

    .

  2. E,tam. To samo robią Ci z Akcji demokratycznej. Właśnie dostałem mailem ich ulotkę. Też sugerują że Duda jest odpowiedzialny za zapaść ochrony zdrowia, za głosowe zasiłki dla bezrobotnych innych, o stojącej kwocie od podatku itp. Tak jakby za PO było lepiej. Straszą dla odmiany pedofilią księży, ale cichutko o reprezentacjach łapy i ich zwolenników. Można by tak mmoźyć to co napisali, ale szkoda czasu. Jedni docierają do elektoratu pocztą inni mailem, nie dajmy się szambie wybiórczego manipulować.

  3. Zwykła reklama porównawcza, w Polsce jest legalna. Kiedyś w Astralii zwyzywany policjant podał do sądu osobę, która go zwyzywała. Sąd oddalił skargę, bo policjant powinien być przygotowany na takie zachowania. Tak samo z politykami. Obydwie strony to robią. To jest polityka.

  4. Myślę, że wszystkie menele liczące głównie na socjal i tak zagłosują na PiS, tak więc ta ulotka raczej niewiele zmieni.

  5. Robiły to wszystkie partie od dawna, także tzw. kandydaci na polityków. Wykupuje się usługę i tyle. Więc przestańcie pluć na pocztę, bo po prostu zarabia. To coś złego?

  6. O Trzaskowskim piszą prawdę. A nczas.com przestaję czytać, bo w swojej żądzy władzy stracili z oczu Polskę.

Comments are closed.