Świętokrzyskie. Trwa obława na zabójcę sołtysa. Mężczyzna został postrzelony w głowę

Policja.
Policja. Obrazek ilustracyjny. Foto: PAP/Marcin Bielecki

Makabryczne sceny w gminie Morawice w woj. świętokrzyskim. Na jednej z posesji w miejscowości Zbrza syn znalazł 61-letniego ojca z raną postrzałową głowy. Mimo podjętej reanimacji nie dało się go uratować. Był sołtysem w swojej miejscowości. Trwa obława na zabójcę.

Dramat rozegrał się w środę po godzinie 14. Na jednej z posesji w Zbrzy członek rodziny, najprawdopodobniej syn znalazł nieprzytomnego ojca. Nieprzytomna ofiara miała postrzałową ranę głowy.

O godz. 14:15 syn zadzwonił na nr alarmowy 112. Rozpoczął też reanimację, która niestety nic już nie dała.

„Mężczyzna zdążył jeszcze zobaczyć, jak z posesji odjechał ciemny samochód. Przy ciele ofiary nie było broni, dlatego wstępnie wyeliminowaliśmy wersję, by doszło do samobójstwa” – poinformował w rozmowie z „Faktem” sierżant sztabowy Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.
Tabloidowi udało się nieoficjalnie ustalić, że zastrzelony mężczyzna był sołtysem Zbrzy.

Policja ustaliła też, kto jest zabójcą. Trwa obława na przestępcę. Bierze w niej udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

Według portalu echodnia.eu sołtys był osobą cenioną i lubianą. Zabójca to z kolei – jak wynika z relacji mieszkańców – człowiek, który miał kłopoty z prawem. Sołtys zwracał mu podobno uwagę w jakieś sprawie.

 

3 KOMENTARZE

  1. I kolejny raz zły człowiek miał broń dobry człowiek numer alarmowy 112 cóż znowu nie zdążyli w parę sekund przyjechać stróże prawa !!! I co na to przeciwnicy broni

  2. Po schwytaniu może areszt, po roku proces a po następnym roku wyrok z uwzględnieniem że zabójca miał pod górkę do szkoły i trudne dziciństwo.

Comments are closed.