We Francji zatrzymali przemytników papierosów. Sieć zaopatrywali kierowcy TIR-ów z Polski i z Ukrainy

fot. malopolska.policja.gov.pl

Francuskie media piszą o „międzynarodowej siatce przemytu papierosów zlikwidowanej w Île-de-France”. Policja przechwyciła m.in. 200 000 euro w gotówce i kartony papierosów o wartości rynkowej blisko 2 milionów euro.

W przejętym magazynie znaleziono zarówno papierosy z zagraniczną akcyzą, jak i pakiety bez żadnych banderol, prawdopodobnie „podróbek”. Zaopatrzenie do kilku „hurtowni” regionu paryskiego miało docierać głównie transportem drogowym z Polski i Ukrainy.

„Z tego źródła były dalej zaopatrywane sieci „detalistów” ulicznych w całym regionie paryskim” -stwierdziła prokurator z Nanterre Catherine Denis w środę 8 lipca.

W tej sprawie oskarżono dwunastu podejrzanych. Dziesięciu zostało tymczasowo aresztowanych. Są to osoby narodowości ormiańskiej, białoruskiej, ukraińskiej i pakistańskiej. Wszyscy mieszkają w regionie paryskim.

Prokuratura lokalizuje sieci detaliczne w Châtillon-Montrouge, na paryskim Barbès, wdzielnicach Gare du Nord, Goutte d’Or, w Aubervilliers (Seine-Saint-Denis), Sarcelles (Val-d’Oise), Pantin (Seine-Saint-Denis), Corbeil-Essonnes (Essonne) i na Porte de Montreuil.

Śledztwo trwał od 21 listopada 2019 r. Cała lista zarzutów postawionych zatrzymanym opiewa na wyroki do 10 lat więzienia.

Źródło: Actu 17