Koniec z flagami LGTB na masztach ambasad amerykańskich

Tęczowa flaga na budynku ambasady amerykańskiej w Moskwie. Zdjęcie: Ambasada Stanów Zjednoczonych w Rosji
Tęczowa flaga na budynku ambasady amerykańskiej w Moskwie. Zdjęcie: Ambasada Stanów Zjednoczonych w Rosji

Ambasady USA w Izraelu, Niemczech, Brazylii i na Łotwie zwróciły się do Departamentu Stanu o pozwolenie na wywieszenie flagi LGBTQ+ na swoich masztach, obok flagi USA. Dyplomaci mówią, że otrzymali odmowę.

Informację podała NBC. Flaga może być nadal wywieszana na terenie ambasady, ale nie na oficjalnym maszcie. Administracja Donalda Trumpa ogłosiła wcześniej, że promuje akcję propagowania dekryminalizacji LGBT na całym świecie.

Zdaje się jednak w owej „promocji” zachowywać zdrowy rozsądek. Wciąganie „tęczowej” flagi na maszt jest od dłuższego czasu praktyką wielu amerykańskich ambasad. Odmowę dla ambasad miał podpisać podsekretarz stanu ds. zarządzania, Brian Bulatao, wieloletni współpracownik sekretarza stanu Mike’a Pompeo.

Odmowę udzieloną przez administrację Donalda Trumpa szeroko komentują Demokraci, którzy chwalą się, że „za prezydenta Obamy nie zawiesiliśmy ‘flagi dumy’ na ścianie, ani nie schowaliśmy jej w ambasadzie, sygnalizując status drugiej klasy… Zawiesiliśmy ją na głównym maszcie flagowym razem z flagą amerykańską i świętowaliśmy”.

Za czasów administracji Obamy rząd USA wydał ogólne zezwolenie ambasadom zagranicznym na wywieszanie gejowskiej flagi w tzw. „miesiącu dumy”, czyli w czerwcu.

Swoją drogą, w czasach, kiedy Ameryka cenzuruje swoją przeszłość i pozbywa się z ostatniego stanu flagi Konfederatów, chęć promocji symbolu LGTB to wyraz wyjątkowej „uległości” wobec ideologii „postępu”.

https://twitter.com/NBCNews/status/1137069708895764480?s=20

Źródło: Tysol.pl/ NBC

12 KOMENTARZE

 1. Skąd wzięła się tęcza jako symbol i co znaczy naprawdę, o czym nie wiedzą lgbtyści.

  Wyjaśnia to flaga Żydowskiego Obwodu Autonomicznego opisana na angielskiej i polskiej wikipedii i będąca białym tłem z tęczą.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Flag_of_the_Jewish_Autonomous_Oblast

  Gdyż tęcze są biblijnym żydowskim symbolem pokoju, szczęścia, dobroci jak oznajmia Pismo czyli Tora.

  Ponieważ liczba pasm tęczy równa liczbie świec w Menorze, jednym z narodowych religijnych symboli żydowskich. Menora mówi o stworzeniu świata za siedem dni, a liczba pasm tęczy podkreśla związek ze starożytnym żydowskim symbolem.

  Tęcza może symbolizować też Siedem Praw Noego jak oznajmia Pismo czyli Tora.

 2. No to jak?
  Bo niedawno pani Mosbacher przekonywala nas, ze USA sa przyjazne dla gejow, less, queers, fags, i wszelkiej innej masci paradujacych po ulicach amerykanskich miast i wsi zboczencow.
  Dzisiaj zakazuja flag a jutro, kto wie? Moze w amerykanskich ambasadach nie bedzie wolno juz nosic stringow ani wykrecic w kiblu lesbijskiego numeru?
  Skandal.

 3. Trump to beznadziejny populista. Nie ma jaj żeby przeciwstawić się propagandzie BLM i LGBT. Zadłuża kraj, popiera politykę taniego pieniądza. Walczy z wolnym rynkiem narkotyków, co prowadzi do ogromnej przestępczości i przepełnienia więzień. Ugina się pod agresją lobby żydowskiego. W kraju panują podatki dochodowe i rozdmuchany socjal. Powinien tam dojść do władzy jakiś libertarianin i zaprowadzić porządek.

 4. Czy mam być dumny i nosić flagę, bo lubię odbywać stosunek dopochwowy z kobietą?
  Albo dlatego, że lubię być przebrany za ośmiornicę w jego trakcie?
  A może dlatego, że lubię, jak ma przepaskę na oczach?

  Nie?

  To po cholerę mam być dumny z tego, że lubię „mlaskać dywan”, „nożyczkować” czy pan z panem?
  Bo komuś się nie podoba, albo trzy tysiące lat temu ktoś oderwał za to kamieniem albo wygnano z miasta?
  Kolego, proszę, mnie za golenie się by zrobiono to samo…

 5. Znowu Polska, jak w czasie PRL, ma za głównego sojusznika – ideologicznie wykolejone przez żydów mocarstwo. Wtedy w Rosji (pod nazwą ZSRR) władze wszędzie wywieszały czerwone flagi, teraz w USA, ich władze pławią się w wywieszaniu tęczowych flag sodomitów. Czy my – Polacy, naprawdę chcemy mieć coś wspólnego z tym wykolejonym mocarstwem?

Comments are closed.