Na kogo zagłosują wyborcy Konfederacji? Jacek Wilk: „W drugiej turze zachowam się strategicznie” [VIDEO]

Jacek Wilk. / foto: Konfederacja

Mec. Jacek Wilk wyjaśnił jak zachowają się wyborcy Konfederacji w II turze wyborów.

Adwokat Jacek Wilk był gościem telewizji NCzasTV. Prawnik odniósł się do kwestii drugiej tury wyborów prezydenckich 12 lipca.

Mec. Wilk przypomniał, że pojawiły się dwa badania. Pierwsze, iż wyborcy Krzysztofa Bosaka w II turze podzielą się na trzy grupy – tych, co oddadzą głos na Andrzeja Dudę, tych co oddadzą głos na Rafała Trzaskowskiego i tych co nie pójdą głosować.

Zdaniem adwokata, bardziej prawdopodobne jest drugie badanie. Te przewiduje, że wyborcy pójdą zagłosować w większości na Rafała Trzaskowskiego, czyli za odsunięciem PiS od pełnej władzy.

– Przeważa zdanie, że byłoby błędem oddanie monopolu, całości władzy PiS, bo zacznie robić dalsze postępy – w tym przejmie sądy, co może być bardzo niebezpieczne dla wszystkich – wskazał adwokat.

Wilk wskazał, że ostatnie działania PiS tylko sprowokowały wyborców, aby na nich nie głosować, a wręcz zagłosować przeciwko. To m.in. spot wyemitowany w TVP, w którym rzekomi wyborcy Bosaka deklarują zagłosowanie na Dudę w II turze (okazało się, że były to osoby związane z PiS).

– Efekt tego typu perfidnych, kłamliwych działań będzie odwrotny do zamierzonego. Nasi wyborcy są bardzo świadomi i wyczuwają tego typu fałsz. (…) Nawet na zasadzie buntu i sprzeciwu, pokazaniu co o tym myślą, mogą zagłosować inaczej. PR-owcy PiS wykazali się wyjątkową topornością i głupotą. Pewnie zrobili według sztampy, którą stosują wobec swoich wyborców, ale nie zauważyli, że wyborcy Konfederacji nie dają się owinąć wokół palca – wskazał adwokat.

Pytany o to jak on sam się zachowa w II turze Wilk wskazał, iż zachowa się „strategicznie”. To nawiązanie do jego deklaracji sprzed I tury wyborów oraz wypowiedzi prof. Adama Wielomskiego czy posła Janusza Korwin-Mikkego, którzy wskazywali, że w II turze lepiej dla Konfederacji, aby wygrał Rafał Trzaskowski.

– Przyjąłem metodę, którą zaproponował prof. Adam Wielomski, a potem Janusz Korwin-Mikke jeśli chodzi o przekonywanie wyborców Krzysztofa Bosaka. Chociażby z tego powodu muszę być konsekwentny.

Źródło: NCzasTV

70 KOMENTARZE

 1. Cwany Wolf stanie pod ścianą, aby go LEBIEGI nie zaszły od tyłu, ale miejsca nie starczy dla wszystkich. Co wtedy zrobicie naiwniacy ?

 2. Ale cyrk, pan Wilk niby wyjaśnił , jak zagłosują wyborcy – niech nie robi sobie jaj z ludzi- zagłosują tak, jak uważają, że powinni zagłosować- i nikt nie będzie narzucał- ani Miller, michnikowszczyzna czy nawet pan Wilk- jak ktoś ma zagłosować- to jest indywidualna decyzja.

 3. PANIE BOSAK GŁOSOWAŁAM NA PANA W I TURZE ALE TERAZ KONIEC -NIE POTRAFI PAN STANĄĆ PONAD SWOJĄ DUMĘ I MĄDROŚĆ-CZY NAPRAWDĘ NIE MOŻE KONFEDERACJA POPRZEĆ MNIEJSZE ZŁO TZN DUDĘ ??? JAK SOBIE PAN WYOBRAŻA POLSKĘ POD PREZYDENTURĄ TRZASKOWSKIEGO ??? PRAWDZIWI PATRIOCI CHYBA SIĘ ZE MNĄ ZGODZĄ ???NIE MAMY INNEGO WYJŚCIA NIESTETY

  • A ja nie wobrazam sobie, pani Ewo, jak mogla sie Pani wykazac takim… hmmm… brakiem rozsadku, aby glosowac na pana Bosaka w pierwszej turze.
   Z podsumowania glosow na Konfederacje jasno wynikalo, te nastapil znaczny odplyw glosow kobiet, co pan Mikke skomentowal na swoj przeuroczy sposob rzucajac pare uwag co do ich inteligencji. A ja widze w tym powrot do zdroworozsadkowego myslenia. Chociaz… moze nie wszystkim paniom sie udalo?

 4. Tacy jak Wilk spaliliby własne miasto, żeby tylko żyć mrzonkami o objęciu władzy po pożarze. To jest politykierstwo, cynizm i zdrada własnego narodu na najwyższym poziomie – dopuścić do władzy ultra-lewactwo z Trzaskowskim na czele, żeby tylko PIS oberwał, bo może wtedy pojawi się miejsce dla Wilka i jemu podobnych, na politycznym salonie. Hańba. Tfu. Coś ohydnego.

 5. „Pytany o to jak on sam się zachowa w II turze Wilk wskazał, iż zachowa się „strategicznie”. To nawiązanie do jego deklaracji sprzed I tury wyborów oraz wypowiedzi prof. Adama Wielomskiego czy posła Janusza Korwin-Mikkego, którzy wskazywali, że w II turze lepiej dla Konfederacji, aby wygrał Rafał Trzaskowski.”

  No. To chociaz szczerze.
  Dobro Konfederacji über alles, chocby Polske mial szlag trafic.
  Bardzo to pasuje do kosmopolitycznego konliberalizmu.
  Za co pan Mikke mial zal do generala jaruzelskiego? Za stan wojenny? Za terror? Za lizanie moskiewskiej tej, jak jej tam?
  Nie.
  Mial on zal za to, ze jaruzel ‚nie wzial za morde i nie wprowadzil liberalizmu’. A obecnosc ruskich wojs tak mu przeszkadzala jak dzisiaj komunizm w Chinach.

  Jezeli ktos z was, mlodzi durnie, kolibry, ma jeszcze watpliwosci co do intencji konfederacyjnej wierchuszki to jestescie durnie podwojni, glupsi niz te baby, ktorych ineligencje Korwin komentuje na kazdym kroku.

 6. Zostawcie Bosaka w spokoju, oni zachowają się jak należy. To ekipa od tego stetryczałego ramola głosuje przeciwko Polsce.

 7. Mec. Wilk od początku mi się nie podobał. Coś w nim było nie tak. Jego współczesne wypowiedzi w dużej mierze wyjaśniły o co chodzi !!!

 8. Panie Sommer, dwie sprawy. Jedna, to reklama na reklamie i konieczność usuwania reklam, żeby przeczytać tekst. Druga, to zadziwiająca uległość przed pisiackimi trollami, zasmiecajacymi stronę kłamstwami. Z trudem, ale mogę zrozumieć chęć zysku, tylko trudno zrozumieć oddanie forum przeciwnikom wolności. I tak jest przy okazji każdych wyborów.

  • Reklamy i trolle -zniechęcają do dłuższego przeglądania N. Czasu. Te ciągłe nachalne reklamy, zakrywające tekst są irytujące. Uciążliwość reklam połączona z natrętnymi pisowskimi trollami naprawdę odbiera chęć do dłuższego korzystania z Internetowej formy N.Cz

 9. …że przejmia sondy? Że to niby ma być coś gorszego niż teraz? Wilk powiedział kiedyś że z wyrokami się nie dyskutuje, czyli obojętne co sąd nakaze to trzeba zrobić, to taki corpocwel

Comments are closed.