Prezydent nie umie w „internety”. Andrzej Duda w AMA na wykop.pl

Andrzej Duda ostatnio nie ma powodów do zadowolenia. Zdjęcie: YT/#Hot16Challenge2/ Dudy
Andrzej Duda ostatnio nie ma powodów do zadowolenia. Zdjęcie: YT/#Hot16Challenge2/ Dudy

Ustępujący prezydent Andrzej Duda wziął udział w AMA (Ask Me Anything) na portalu Wykop.pl. Jeśli w ten sposób chciał zawalczyć o głosy młodszych wyborców, to chyba mu się niespecjalnie udało.

Przypomnijmy, że Duda zdecydował się na taki sam krok w 2015 roku. Wtedy jednak kandydatowi PiS poszło o niebo lepiej. Tym razem polityk wykładał się na pytaniach poważnych i niepoważnych, a Internauci byli dla niego bezlitośni.

Głowie państwa zadano ponad tysiąc pytań. Duda wybierał te, na które chciał odpowiedzieć i po dłuższej chwili dodawał komentarz. Odpowiedzi prezydenta można było oceniać – głównie spotkały się one z ocenami negatywnymi.

Dudę pytano np. o to, dlaczego nie stanął do debaty z Rafałem Trzaskowskim. Przypomnijmy, że obaj panowie stchórzyli przed debatą i ostatecznie każdy z nich zamiast dyskusji wybrał występ solo w zaprzyjaźnionej telewizji.

Andrzej Duda odpowiada na pytania na Wykopie Źródło: wykop.pl
Andrzej Duda odpowiada na pytania na Wykopie
Źródło: wykop.pl

Prezydent jednak nie uważa, że miałby w TVP jakieś fory. Stwierdził, że zna Jacka Kurskiego ale nazwanie go przyjacielem byłoby „zbyt odważne”.

Prezydent popiera dotychczasowy obowiązek szczepień

Internauci poprosili o doprecyzowanie wypowiedzi w kwestii szczepień. Podczas swojej jednoosobowej „debaty” Duda wypowiadał się na ten temat bardzo wolnościowo. Później niestety zmieniał zdanie.

„Osobiście nigdy nie szczepiłem się na grypę i nie uważam aby szczepienia na koronawirusa musiały być obowiązkowe. Ale są choroby bardzo poważne, np: polio, odra, gruźlica, z którymi trudno byłoby walczyć bez szczepień – osobiście jestem zadowolony, że zostałem na nie zaszczepiony w dzieciństwie i uważam, że tak powinno być” – powiedział.

Największe osiągnięcia prezydentury Dudy? Socjalizmy i rzeczy, na które nie miał wpływu

Prezydenta poproszono również o wymienienie najważniejszych osiągnięć swojej prezydentury. Duda wymienił m.in. programy socjalne „program 500+ i wsparcie dla rodzin”. Za swój sukces kandydat PiS uważa również „zniesienie wiz” – tu należy jednak nadmienić, że nie miał on zbyt dużego wpływu na tę kwestię. Proces dochodzenia do zniesienia wiz to wewnętrzna kwestia amerykańskiej administracji.

Internauci nie mieli litości

Odpowiedzi prezydenta otrzymały bardzo niskie noty. „Najwyżej” oceniona wypowiedź polityka ma minus 3 punkty. W dodatku Duda ją usunął.

Cała akcja chyba niespecjalnie przysłuży się prezydentowi. Kandydat PiS zaliczył strzał w stopę u młodych wyborców tuż przed weekendem wyborczym…

Źródło: wykop.pl

4 KOMENTARZE

  1. Mówiłem ci patałachu, żebyś się nie bawił w samodzielne myślenie. Przegrasz gamoniu, jak nic…przegrasz na własne życzenie. Zrozum Adrianku, że ty jeszcze samodzielnie jeździć nie umiesz. Muszę z kijkiem za twoim rowerkiem ganiać, a kolana już nie te.

  2. Zapraszam, żeby samemu zobaczyć za jakie odpowiedzi był minusowany. Działa się tam jakaś automatyka, a nie „internauci”. Co by nie napisał, pytanie poważne, czy niepoważne, zawsze ok 1200 minusów. 1200 minusów dostał np za zapowiedź, że nie zakaże jazdy motorem w weekend tak jak to jest w Niemczech, czy za sprzeciw wobec 447. Polecam włączyć samodzielne myślenie i weryfikację źródeł.

    • Jeszcze gorzej…Adrianek jest infantylny i nie wyrósł ze skautingu i szkolnych apeli. Dobrze, że nie ma guzika (przycisku) do bomby atomowej.

Comments are closed.