Bosak, Braun i Kulesza o cynizmie Dudy i Trzaskowskiego. „Postulaty Konfederacji zawsze były spychane na margines” [VIDEO]

Od lewej: Grzegorz Braun, Krzysztof Bosak, Jakub Kulesza
Od lewej: Grzegorz Braun, Krzysztof Bosak, Jakub Kulesza (Zdj. screen/FB)

Obaj kandydaci na prezydenta prześcigają się na gesty, bliskość do Konfederacji. W związku z tym Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun i Jakub Kulesza zorganizowali konferencję prasową, żeby odnieść się do tego polityczne teatrzyku. – Warto zwrócić uwagę, że postulaty gospodarcze Konfederacji, prostych, niskich podatków, wolności gospodarczej, postulaty deregulacji. (…) Znalazły się w centrum uwagi polityków rywalizujących o prezydenturę  – zaczął Bosak.

– Nasze wartości, nasze poglądy są mniej więcej w centrum polskiego życia społecznego. To główny nurt polityczny i medialny są przesunięte w lewo względem polskiego życia społecznego, a postulaty Konfederacji mieszczą się w tym zdrowym centrum – zaznaczył były kandydat na prezydenta.

Dalej powiedział, że to dlatego dziś kandydaci prześcigają się, któremu jest bliżej do Konfederacji. – Ja przypomnę, że nie poparliśmy żadnego i konsekwentnie trzymaliśmy się swojej doktryny, że nie wskazujemy, kto jest mniejszym złem, a pozostawiamy decyzję w rekach wyborców – podkreślił.

– Rafał Trzaskowski nazywał nasze idee faszyzmem, Andrzej Duda potępiał nacjonalizm. Obaj ci kandydaci podczas całej kariery w Sejmie, parlamencie europejskim, administracji, władzy wykonawczej unikali spotkania z Konfederacją tak skutecznie, że z Rafałem Trzaskowskim nie miałem okazji rozmawiać nigdy w życiu, a Andrzej Duda sam przyznał, że nie miał okazji nigdy w życiu się ze mną spotkać. To trzeba przyznać, że jest to spore osiągnięcie, bo jestem obecny w życiu politycznym na poziomie ogólnopolskim aktywny ponad 15 lat – powiedział Bosak.

Jakub Kulesza przypomniał, że postulaty Konfederacji zawsze były spychane na margines polityczny. Walka o głowy w II turze pozwoliła usłyszeć te postulaty we wszystkich mediach m.in. w TVP. – To bardzo miłe. Z drugiej strony mniej miłe, kiedy orientujemy się, że to cyniczna gra na użytek kampanii wyborczej. Udało nam się te postulaty wprowadzić do debaty publicznej, ale dobrze wiemy, że nie zagoszczą tam one na długo – stwierdził.

Dodał, że praktyka postępowania PO i PiS  nie pozostawia złudzeń, że te postulaty nigdy zrealizowane przez te partie nie zostaną. Kulesza przypomniał listę tych postulatów, oto one:

– Kwota wolna od podatku wysokości 12-krotności pensji minimalnej.

– Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców

– Bon edukacyjny

– Systemowa deregulacja i zmniejszenie biurokracji

– Ochrona życia nienarodzonego

– wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej

– Bon medyczny

– STOP 447

– STOP pedofilii

Grzegorz Braun zaznaczył, że Konfederacja jest gotowa do rozliczenia zwycięskiego kandydata z realizacji postulatów, które w ostatnich 2 tyg. kampanii zapożyczył od ideowej prawicy.

24 KOMENTARZE

 1. Czy Braun i Bosak nie wiedzą, że Trzaskowski = Czerska + Michnik + Soros + ustawa 447 + Angela Merkel + LGBT + zakaz Marszu Niepodległości + delegalizacja organizacji polskich jako „faszystowskich”?

  • Moim patriotycznym obowiązkiem jet: NIE WYBIERAĆ ZŁA ! Bez względu pod jakim szyldem ono występuje ! Nie legitymizować rządów Bandy Czworga.
   …ale się rozpisały pisowskie trolle-kundelki. 20 zł. za wpis. Co tam,…Sasin 60 mln. w błoto, Szumowski chyba z 200 milionów, 2 miliardy na rządową szczekaczkę TVP i wy chcecie, żebyśmy was popierali ? Wała.
   PS. O pogardzie dla ruskich, śmierdzących onuc też pamiętamy.

  • No już już, wiemy, że namaszczający PIS eskimosi z Chabadu są bardziej koszerni w waszym mniemaniu od namaszczających PO i szamboleja eskimosów pokroju Sorosa. Ale zeostawcie te wasze kłótnie w wielkiej eskimoskiej rodzinie dla siebie :D

   BTW. Jak wam PISDudczycy idą negocjacje haraczu 447 na rzecz waszego „drogiego sojusznika”?

  • Czy „Pytanko” mogołby z łaski swojej sporządzić podobną listę w odniesieniu do urzędującego prezydenta ubiegającego się o reelekcję? Byłbym bardzo wdzięczny bo by pomogło w ustaleniu, który z dwóch kandydatów jest bardziej niegodny mego głosu.

 2. Jednak kandydaci się różnią, nie są tacy sami, a zatem nie można powiedzieć, że czy wybierzemy jednego, czy drugiego, to na to samo wyjdzie. Mimo wszystko jeden z nich jest lepszy (czy tam mniej zły).

  • A ja bym polemizował wziąwszy pod uwagę to, że prezydent ma niewielką władzę w praktyce. Przy jego możliwościach, zła się co nieco „wyrównują”.
   Moralnie Czask jest beznadziejny, ale o PADzie niewiele wiemy. PiS jest obłudny do granic, jest takim mastodontem dulszczyzny, więc PAD jest bardzo podejrzany.
   No dobra, w skali zła 0-100, Czaska oceniam na 99, a PADa na 95. Jest lepiej? Niby jest…

 3. Bosak nie potrafi tego powiedzieć jasno i dobitnie. Już nasiąkł apartczykiem i kluczy, owija w bawełnę, kręci, żeby potem go nie łapano, ze popierał, nie popierał…ot zwykły kalkulator. Czas odejść panie Bosak i zabrać swoich nieudolnych sztabowców.

  • Jesteś bez-na-dziej-nie nud-ny…
   I tylko się zastanawiam jaki masz interes w tym, by obrzucać nieustannie błotem KB.

   • …bo nie lubię karierowicza, aparatczyka, komsomolca, bezideowego drania, krętacz, tchórza…nie widzisz po jego wypowiedziach, że to mydłek, kalkuluje, ściemnia..byle przy korycie, zero idei, moralne nic. To właśnie jest K. Bosak i jego szemrana zgraja przydupasów do koryta.

  • Jak na dobrą pracę płatnego trolla, wypadałoby czytać portal, który Ci wyznaczono.
   Braun już się wypowiedział jak będzie głosował: „Już głosowałem”. Chyba wybiera się na wybory, więc można mniemać, że odda głos nieważny (skreśli obu).

 4. Jeśli nie chcecie, by spełniły się marzenia tych wszystkich genderystów z całego świata w takiej bardzo radykalnej postaci, którą gwarantuje Rafał Trzaskowski, to po prostu trzeba wybrać Andrzeja Dudę. Nawet niewzięcie udziału w tych wyborach może spowodować, że przedstawiciel skrajnej lewicy jako prezydent RP zmieni Polskę nie do poznania – powiedział w piątek w bliskiej Konfederacji telewizji internetowej wRealu24.pl europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki, zwracając się do wyborców Krzysztofa Bosaka.

  • Jaki jaki jest, taki jest, każdy widzi. Myślałem swego czasu, że to jakaś nadzieja dla PiSu, ale to zwykły pisowiec.
   Prezydent nic nie zmieni, bo nie ma takiej władzy. Jedyne realne niebezpieczeństwo to takie, że będzie się ciągle wypowiadał w sprawach rynsztokowych. I będzie niejako wzmacniał pozycję PO-KO-Qwerty. Ale jeśli to będzie robił zbyt nachalnie, to skutek będzie odwrotny, społeczeństwo pozna z kim ma do czynienia i PO-KO-Qwerty w 2023 najprawdopodobniej straci.

 5. Osobiście nie idę na II turę, choć lepiej byłoby skreślić obu…
  Dla Polski i Konfederacji lepsza jest wygrana Rf.T.
  Nawet, jeśli prezydent ma inicjatywę ustawodawczą, to łatwo ją utrącić. Będąc zaś Prezydentem Trzaskowski mógłby powstrzymać szaleństwo PiS-u swoimi vetami.
  Swoją drogą mam nielichą satysfakcję widząc przymilanie się do „rosyjskich onuc”!
  Ja widać stały się nową wartością na scenie politycznej, z którą muszą się liczyć inni.
  W przyszłym kadencji parlamentu Konfederaci nie muszą być rządzie, by mieć wpływ (korzystny) na politykę.

 6. Jeśli tak ,to co robią Sośnierz z Wilkiem ? Publicznie nie określamy się ,ale puszczamy bąki?Bąki to gra na chaos , a chaos śmierdzi onucami.

Comments are closed.