Ksiądz nie udzielił 96-latce Komunii Świętej. Miała plakat Trzaskowskiego na posesji

Złożone ręce staruszki, Komunia Źródło: Pixabay, PAP, collage
Złożone ręce staruszki, Komunia Źródło: Pixabay, PAP, collage

96-latkę z Żywiecczyzny przestali odwiedzać księża z Komunią Świętą. Wcześniej ksiądz proboszcz apelował do niej, by zdjęła z posesji baner z Rafałem Trzaskowskim.

Osoby starsze to jedna z grup docelowych przekazu Prawa i Sprawiedliwości. Niestety, często rolę partyjnych naganiaczy przejmują osoby duchowne. Jest to tym bardziej przykre, że PiS w takich kwestiach jak np. aborcja eugeniczna nie prezentuje chrześcijańskich wartości. Ofiarą takiej agitacji padła starsza kobieta. 96-latce przestano udzielać Komunii Świętej.

Baner z Trzaskowskim to grzech ciężki?

Pani Łucja od kilku lat z powodów zdrowotnych nie chodzi do kościoła. Do tej pory 96-latkę odwiedzali księża z Komunią Świętą. Niestety, wszystko zmieniło się w czasie kampanii wyborczej. Na posesji staruszki zawisł plakat z Rafałem Trzaskowskim. No i się zaczęło.

Najpierw do 96-latki udał się proboszcz. Upraszał on panią Łucję, by pozbyła się baneru kandydata PO-KO. Gdy ta się nie zgodziła, to stwierdził, że nie będzie mógł już jej odwiedzać z Najświętszym Sakramentem.

Duchowni nie odwiedzili starszej kobiety nawet, gdy odwiedzali chorych w pobliżu jej domu. To mocno zabolało 96-latkę. Ostatecznie zainterweniowali jej bliscy. Napisali w tej sprawie list do biskupa diecezji bielsko-żywieckiej Romana Pindla.

– Uważamy, że brak wizyty duszpasterskiej nie jest przypadkiem i że nasza schorowana mama stała się ofiarą sytuacji – twierdzą.

Reakcja Kościoła była szybka i zdecydowana. „Zaistniała sytuacja została już wyjaśniona przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Takie zdarzenie nie powinno mieć miejsca w posłudze duszpasterskiej. Wyrażamy nasze ubolewanie z powodu działań księdza” – czytamy w komunikacie Centrum Informacyjno-Medialnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

PiS i PO to jedno zło

Oczywiście, nie ma co robić tutaj z Rafała Trzaskowskiego orędownika chrześcijańskich wartości. Jednak również Andrzejowi Dudzie brak zdecydowania w kwestiach światopoglądowych, a obozy PO-KO i PiS niewiele się od siebie w tej kwestii różnią. Oba stronnictwa mają inny marketing i uderzają do różnych grup, ale kierując się słowami „po czynach ich poznacie” nie da się wskazać fundamentalnych różnic np. w kwestii obrony życia nienarodzonych.

Źródło: Onet.pl

18 KOMENTARZE

 1. Jakoś dziwnie Pani zgodziła się na rzeczony plakat, ten kandydat jest zwolennikiem aborcji, związków homoseksualnych, itp. itd. to się sprzeciwia choćby 10 przykazaniom,
  Miejmy świadomość kogo popieramy i bierzmy odpowiedzialność za wybory. Ja jestem wkurzona na PiS za brak poparcia dla zaprzestania zabijania chorych dzieci

 2. Propagowanie p.Trzaskowskiego to popieranie niezgodnych z nauką K.K. tematów. Czy widzi ktoś jakąś nieprawidłowość? Brawo Księże proboszczu. Upomniał, rozmawiał i uprzedził o trwaniu w grzechu. Czy widzi ktoś nieprawidłowość? Kurialiści jak zwykle zapomnieli już co jest Prawdą a co kłamstwem i poszli za poprawnością polityczną. Czy widzi ktoś nieprawidłowość?

  • Ja widzę nieprawidłowość. Rolą księdza nie jest ocena stanowiska politycznego osoby wierzącej, ale dbałość o jej wiarę. Domyślam się, że plakat wyborczy Andrzeja Dudy by księdzu nie wadził. Kiedyś zapewne mu plakat Lecha Wałęsy nie wadził, wcześniej plakat Hitlera nie wadził, a jeszcze wcześniej nie przeszkadzał symoniczny wybór Rodriga Borgia na papieża.
   Gdyby stosować kryteria poprawności religijnej przy wyborach politycznych, nikt by nie dostąpił zaszczytu kandydowania ani bycia wybranym.

   • To nic innego, jak popieranie jawnogrzesznika (czyli Trzaskowskiego) i tym samym sianie zgorszenia. To podlega pod grzech ciężki (czyli śmiertelny). Proboszcz dobrze zrobił, a w kurii są wyznawcy świętego spokoju.
    Duda też jest grzesznikiem, tylko z tym się obnosi, a jego wypowiedzi wskazują, że popiera moralność głoszoną przez Kościół katolicki.
    Pani starsza wybrała grzech ciężki, to niech się nie dziwi, że nie może przyjmować Komunii świętej.

  • ja nie widze zadnej nieprawidlowosci, jesli katolik popiera zboczenia i oficjalnie odbiega od tradycyjnej nauki kosciola to juz jest apostata w takim razie nie powinien otrzymac komunii, bo juz nie jest katolikiem simple.

 3. A co w tm dziwnego? Co to za katolik popierający LGBT, aborcję i w ogóle komunę? Niech się zapisze do kościoła anglikańskiego czy do jehowych. Czy ksiądz katolicki to darmowy dostawca pizzy?

 4. Gdyby ksiądz udzielił komuni tej babie popełnił by grzech, nie można dawać komuni komuś kto popiera mordowanie małych dzieci

 5. Niestety, Konfederacja i niniejszy portal nierozumnie czynią atakując PiS w tym momencie. Kiedy już do władzy dojdzie koalicja anty-PiS, to da im popalić.

  • Pomysł jest taki żeby władzę sparaliżować ale zdecydowanie nie oddać jej PO.
   PiS miał 5 lat czasu na podjęcie propolskich działań.
   Tymczasem ich ustawodawstwo przepchnięte w tym czasie było zwykle po prostu szkodnictwem.
   Do tego doszły knucia ze Stanami na temat ustawy 447.
   Nie zrobili nic dobrego – teraz czas ich rozliczyć.

  • Przedziwna logika. Mogliby dać popalić, ale się z tym wstrzymują, więc należy wstrzymać się od wszelkiego krytykowania ich.
   To mi przypomina taki przekorny dowcip o tym jak Dzierżyński kochał dzieci. Jak wszyscy za tamtej komuny wiedzieli to Lenin był wyznaczony na tego który kochał dzieci. Dzierżyński i cała czrezwyczajka to były „czyste ręce, chłodna głowa, gorące serce”. Dlatego stwierdzenie, że to Dzierżyński kochał dzieci miało budzić zaskoczenie. Wytłumaczeniem dla niego było opowiadanie jak Dzierżyński potraktował bezdomnego malca, sierotę, jednego z tysięcy których rodzice zaginęli bezpowrotnie w wojnie domowej, a następnie w bolszewickich prześladowaniach kułaków, burżujów i obszarników. Otóż malec poprosił „żelaznego Feliksa” o cukierka, a ten jedynie posłał go do diabła. I to wskazuje jak bardzo Dzierżyński kochał dzieci, bo przecież mógł od razu zastrzelić, nagan przecież miał.

 6. Brawa dla księdza proboszcza!
  „Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.”
  Proste zdanie…Prosta myśl…Proste pouczenie…
  Tak, tak…nie, nie…Jednoznaczność…bez zbytniego kombinowania…bez stosowania półprawd…
  bez różnego rodzaju pułapek myślowych…psychomanipulacji…”semantycznych nadużyć”…

 7. Szkoda że ksiądz nie powiedział tej babci co PiS mając od kilku lat pełnię władzy zrobił w sprawie ukrócenia aborcji polskich dzieci.

Comments are closed.