#MimoWszystkoDuda. Prezydent odniósł się do kłamliwego spotu. Farbowane lisy udają wyborców Konfederacji

Krzysztof Bosak, Andrzej Duda Źródło: PAP, collage
Krzysztof Bosak, Andrzej Duda Źródło: PAP, collage

#MimoWszystkoDuda to tytuł kłamliwego spotu. Odkąd Krzysztof Bosak odmówił poparcia Andrzejowi Dudzie i Rafałowi Trzaskowskiemu, trwa batalia o wyborców Konfederacji. To do czego posunęli się PiS-owcy podszywając się pod wyborców Bosaka, przekroczyło wszelkie granice uczciwości i dobrego smaku. Andrzej Duda odniósł się do nagrania.

Mimo wszystko nie Duda. Trzaskowski też nie

Farbowani „wyborcy Krzysztofa Bosaka” nagrali spot, w którym przekonywali Polaków, że to Andrzej Duda jest tym lepszym złem dla naszego kraju. #MimoWszystkoDuda – tym sloganem kończyła swoje wypowiedzi większość bohaterów filmiku. Nie trzeba było detektywa, by odkryć, że żadna z osób z nagrania nie miała nic wspólnego z konfederacką kampanią. Dodatkowo wśród występujących w filmie znalazły się postaci związane z obozem rządzącym.

Sam Krzysztof Bosak nie poparł ani Andrzeja Dudy, ani Rafała Trzaskowskiego.

Andrzej Duda nie rozumie i porównuje się do Lecha Wałęsy

Spytany o rzeczony spot Andrzej Duda sam zaczął przekonywać Konfederatów, że jest mniejszym złem. Ani słowem się nie zająknął o zakłamaniu filmiku.

– Nie jest dla nikogo tajemnicą, już kilkakrotnie o tym mówiłem, chociaż przypuszczam, że będą tacy, którzy się zachłysną w różną stronę pewnie, jak powiem tak, w 1995 roku poszedłem na wybory prezydenckie i były dwie opcje wtedy do wyboru w drugiej turze. Był do wyboru Lech Wałęsa i był do wyboru Aleksander Kwaśniewski – mówił prezydent Andrzej Duda w rozmowie z twórcą internetowym Karolem Paciorkiem.

– Dla mnie to był członek aparatu represji [Kwaśniewski], chociaż być może niektórzy nie zgodzą się, ale aparatem represji dla mnie była partia komunistyczna i wszystko z nią związane, ludzie władzy byli wtedy dla mnie, ogólnie rzecz ujmując, aparatem represji, tak do tego wtedy podchodziłem. Więc nie mogłem się pogodzić z tym, że w ogóle mógłbym na niego zagłosować w 1995 roku i poszedłem głosować na Lecha Wałęsę na zasadzie: no mimo wszystko na Wałęsę. Mimo wszystko. Mimo, że miałem do niego pretensje o różne sprawy, ale uważałem, że jeżeli gdzieś dostrzegam te wartości, które są dla mnie ważne, to zdecydowanie bardziej wtedy mi się wydawało, dostrzegam je w Lechu Wałęsie, niż w Aleksandrze Kwaśniewskim – mówił dalej prezydent.

Ludzie ze spotu nie mają z Konfederacją nic wspólnego

Czołowi politycy Konfederacji szybko zorientowali się, że twarze ze spotu nie kojarzą im się z kampanią Krzysztofa Bosaka.

„Jakoś nie widziałem bohaterów tego filmiku, jak walczyli z chociaż podobnym zaangażowaniem o sukces K.Bosaka, dlatego dziś rozczulające, na poziomie wolnorynkowości Trzaskowskiego jest jak walczą niby w imieniu K.Bosaka o sukces A.Dudy. #MimoWszystkoDuda” – napisał na Twitterze Artur Dziambor.

Takie samo zdanie mieli jego partyjni koledzy.Jaka szkoda, że wyborcy Bosaka z akcji #MimoWszystkoDuda nie byli tak aktywni wtedy, gdy było to potrzebne, to jest w kampanii Bosaka przed I turą” – dodał od siebie Sławomir Mentzen.

„Podbijam. Już pal licho zdjęcie z KB, bo przecież nie każdy ładnie wychodzi na zdjęciach. Ale chętnie zobaczę jakkolwiek udokumentowaną aktywność tych ludzi w kampaniach Konfederacji lub Bosaka. #MimoWszystkoNie” – poprosił Dobromir Sośnierz.

„Widzę, że po różnych stronach objawiło się wielu działaczy, aktywistów i wyborców #Bosak2020, których zaangażowania nie widziałem w ogóle przed I turą. Ciekawe, ciekawe…” – zastanawia się Robert Winnicki.

To jeszcze nie koniec. Okazuje się, że ludzie występujący w spocie nie tylko nie uczestniczyli w kampanii Bosaka, ale też prawdopodobnie większość, albo każdy z nich to zwolennik Dudy i PiS-u.

Jeden z bohaterów spotu podszywał się pod elektorat Konfederacji, ale że w internecie niemal wszystko można znaleźć, to wydało się, że pan Adam Żuralski ze spotu znany jako „monarchista”, w rzeczywistości jest członkiem młodzieżówki PiS-u!

Jakub Kulesza ujawnił, że po tym jak Żuralski został zdemaskowany, usunął swoje konto z Twittera. A tam… Tam to dopiero było widać jaki z niego monarchista i fan Konfederacji. Podsumowanie mistyfikacji #MimoWszystkoDuda 1. Podszywający się pod wyborcę @krzysztofbosak Adam Żurawski skasował swoje konto na TT, na którym są zdjęcia @BeataSzydlo i funkcja w organizacji założonej przez min. Sebastiana Kaletę #PrzestańcieKłamać” – napisał na TT Kulesza.

34 KOMENTARZE

  • Rozważania teoretyczne. Wybór A. Dudy
   1.PiS się umocni i wszystkie zasługi przypisze sobie i Strażnikowi Pióra. Zacznie się bezczelnie panoszyć i dalej poczucie bezkarności, afery, synekury. To już przerabialiśmy. Adrianek jak nie będzie fikał – to po kadencji zostanie wysłany do Brukseli. Tak jak Szydło i jej Drużyna z Dojnej Zmiany.
   2. Wybór Trzaskowskiego. A to pstryczek od Konfederacji za „śmierdzące ruskie onuce”. PiSowcy mając większość Sejmową nie pozwolą by Rafałek Szambolej coś przeforsował nie po ich myśli, za to będą się żreć między sobą, wytkać błędy i nadużycia. Skorzysta na tym Polska. Trzaskowski powstrzyma rozpasanie pisowskich ministrów. Z kolei tęczowe zapędy Trzaskowskiego umocnią Konfederację: „nie na to umawialiśmy się Rafałku, nie tak miało być…”(parafraza słów Piłsudskiego). Pokaże też, że języczkiem u wagi w następnych parlamentarnych wyborach i koalicji może właśnie być Konfederacja, że trzeba z nią się liczyć.
   PS.Do polityki garną się ludzie, którzy nic nie osiągnęli, a więc nieudacznicy i darmozjady. Polityka to dla nich deska ratunku, mogą godnie żyć nie dając w zamian nic. Opis: Józef Piłsudski o politykach

   • Niestety jest opcja 2.b Pis i PO w ciemię nie bici i wiedzą, że konflikt przyniesie po obu stronach straty w poparciu i może dojść do koalicji, która ma też i dużo dla tych partii plusów.

 1. Nie wiem , czy to tak działa. Znam członków PIS, ktorzy popierali Piotrowskiego,,, nie wiem jak oni to godzą, ale tak bywa… znam też takich, ktorzy chcieli należeć do dwóch partii jednocześnie. Polska to dziwny kraj… jak się obserwuje przesunięcia głosów to też od sasa do lasa. Znam też takich, którym się gromadnie tak pomyliło, że zamiast na komunistów pogłosowali na UW.

  • No, tych pisowców, którzy poparli Piotrowskiego to naprawdę musiało być multum, skoro zdobył on aż 0,11%… swoją drogą jak najbardziej widziałbym profesora w narodowym skrzydle Konfederacji. Zresztą podobnie jak Żółtka czy Gwiazdowskiego w wolnościowym, choć… niestety nie bardzo wierzę w te transfery, bo gdyby ci ludzie chcieli być w Konfederacji, to zapewne już by w niej byli. Proszę sobie wyobrazić obecną ekipę, wzmocnioną w sejmie o te 3 nazwiska i jeszcze o Wilka, Mentzena czy Wiplera. Z takim składem i przy takiej masie wypowiadanych przez niego argumentów to nawet Zandberg nawróciłby się na kapitalizm i katolicyzm.

   • Nie, sądzę, że ci ludzie (Żółtek itp.) potrzebują czasu, by się przekonać, że w najbliższych 10 latach tylko Konfederacja może realnie wpłynąć na Polskę, ich formacje w obecnej rzeczywistości to zabawa.
    Ja na nich liczę, a jeśli się nie przyłączą, to znaczy, że albo są betonowymi matołami, albo są agentami.
    Gwiazdowski być może w ogóle wycofa się z polityki.

 2. Setki tysięcy Polaków oddało życie za ojczyznę.
  Tylko A. Duda, polski patriota i chrześcjanin, jest gwarantem utrzymania Polski i jej rozwoju.
  Nie głosujcie na Czaskowskiego, agenta Bild…berg, Yda, bo obudzicie się w chaosie gospodarczym, chaosie LGBT, chaosie przemocy z Antify, chaosie finansowym, chaosie napływu uchodźców muzułmańskich,
  wymazywaniem chrześcjaństwa, wymazywaniem polskości na rzecz globalnej komuny UE.
  PO pokazało co potrafi: wyprzedaż za bezcen majątku narodowego, kradzież VAT, OFE, zastępowanie polskich firm zagranicznymi, palenie dowodów w sprawie WSI i SB, afery znikania miliardów z firm , banków, sianie zamętu w mediach zagranicznych, obraz panowania Panów – Polacy do pracy do 75 lat aby Pany mogły kwitnąć

   • w tym wypadku to ty jestes glupi i jak bardzo buraku to ty nawet sam nie wiesz. Buraki z 20 IQ nie powinny miec prawa do glosowania!

    • Zagłosujcie w końcu na Dudę wy „śmierdzące ruskie onuce”. Teraz Dojna zmiana pokaże naprawdę jak ma w dupie motłoch i opinie publiczną. A za lizanie rowa zemścimy się wy gnojki z konfy.

 3. Czy Konfederaci nie mogą okazać się pokorą i doradzać prezydentowi? Czy na prawdę chcecie żebyśmy nadal nasz dochód opierali o spawanie, cięcie, gięcie blach dla Niemiec?? Czy tak trudno zaakceptować, że położenie geograficzne Polski w Europie jest jak położenie Singapuru na świecie? Nie można zrozumieć, że to daje szansę na bycie Polski „sklepem” z towarami, gdzie to my narzucamy marże i czerpiemy zyski (giełda tokijska czy londyńska)? Do tego niezbędna jest silna, liczna i sprawna armia, która stoi na straży tego dobrobytu? Trzeba powstać z kolan, naszymi sojusznikami naturalnymi są Ukraina, Białoruś, Szwecja i Dania. Zadbajmy o to by złoty wiek powrócił do naszej Ojczyzny!

  • Naturalnym i zarazem coś znaczącym sojusznikiem Polski to jest chyba tylko Turcja.
   Już w czasie rozbiorów to wyszło.

   • Turcja w koncepcji trójmorza jest niezbędna, międzymorze mogłoby się bez niej obejść, oby tylko nie była wrogiem.

 4. Moim patriotycznym obowiązkiem jet: NIE WYBIERAĆ ZŁA ! Bez względu pod jakim szyldem ono występuje ! Nie legitymizować rządów Bandy Czworga.

  • ale się rozpisały pisowskie trolle-kundelki. 20 zł. za wpis. Co tam,…Sasin 60 mln. w błoto, Szumowski chyba z 200 milionów i wy chcecie, żebyśmy was popierali ? Wała.

 5. Głosować na LGBT i międzynarodówkę internacjonalistyczną i na komunistycznych Żydów czerskich czyli na Trzaskowskiego z jego otoczeniem ?

  Czy to jest program konserwatywnych patriotów polskich ?

 6. Nie rozumiem o co ta nagonka rzeciez Bosak mówił róbta co chceta w 2 turze.

  I co myslicie że Bosak zagłosuje na Czaskowskiego?

 7. Trzeba się wreszcie zmobilizować, aby 28 czerwca pójść na wybory i pokonać niecodzienną, ale niestety prawdziwą koalicję szwabskich sługusów z PO, aferzystów, gejów z LGBT+ i emerytowanych funkcjonariuszy SB, walczących o odzyskanie wysokich emerytur, co obiecała im Platforma Budki i „Rafałka”. Duda powinien wygrać w drugiej turze.

 8. Apel do konfederatów, do elektoratu Krzysztofa Bosaka. Nie głosujcie na Trzaskowskiego. Zawsze zakładałem, że przynajmniej połowa elektoratu Bosaka poprze w drugiej turze Dudę. Jeśli ten warunek byłby niespełniony, to możemy przegrać z RT, jawnym lewakiem i bezwstydnym aktywistą LGBT+. To koszmar i upadek Polski, powrót do „szamba” w wersji zdrajcy Tuska z lat 2008-2015, Polska jako „wagon węglarka” doczepiony do „berlińskiego expressu”. Przekonujący apel do konfederatów pióra publicysty Marcina Hałasia ukazał się w 27 (681) numerze tygodnika „Warszawska Gazeta”.

  https://iczytamy.pl/2020/799-warszawska-gazeta-272020.html

 9. Trzaskowski to też nie do końca mój kandydat, ale kandydat PiS to potwierdzona doświadczalnie gwarancja, że kłamstwa się nie skończą. Jak Duda podpisze ustawy medialne to ani Konfederacja, ani w ogóle nikt już nie zdoła się odezwać. PiS czyli Pazerność i Szykana nigdy już władzy nie oddadzą. Dudy nie wolno poprzeć, brak głosu może przechylić szalę na jego korzyść. Wypadałoby chyba na Trzaskowskiego, to mimo wszystko mniejsze zło.

  • Przepraszam, ale piszesz tak, jakby PiS obecnie walczyło o poszerzenie swojej władzy, a PiS przecież w tej chwili nie o to walczy, tylko o utrzymanie status quo. Zresztą nawet z tym status quo nie ma co przesadzać, bo nie ma pewności, że prezydent Duda w II kadencji nie robiłby PiS-owi jakichś psikusów. Mógłby je robić, ponieważ jest szansa, że zwyciężyłaby w nim chęć, pokusa uniezależnienia się od partii macierzystej i pozytywnego zapisania się w historii. Okazji, by być prezydentem przez kolejną kadencję przecież i tak by już nie stracił. Co do jakichś ustaw, które mogłyby jeszcze bardziej zapisić media, to PiS już miało czas, żeby je wprowadzić. A skoro tego nie zrobili, to albo tego nie chcą, albo tego się boją (ze względu na np. sprzeciw Amerykanów). Mieliby pójść na bardzo ostro, mimo że wcześniej ulegali nawet głośnym kobietom z parasolkami? Dopuszczam oczywiście taką możliwość, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne. Skończyłoby się dużymi protestami, a później zapewne naczelnik powiedziałby „Wycofaliśmy się (mlask, mlask), bo wsuchujemy [prezes ma problem z „sł”] się w głosy Polaków (mlask, mlask)”. Tak to widzę.

  • Dodam tylko, ponieważ to ważne, że nie można zapominać, iż PiS obecnie nie ma większości w senacie, a to pozwala długo przetrzymywać złe pisowskie ustawy.

 10. I tak przegra Adrianek i skończy się podpisywanie wszystkiego „jak leci”. A z Szambolejem przyjemnie będzie popatrzeć jak się pisowcy użerają. Już pisiorom nie śmierdzą ruskie onuce od Konfederacji? Obłudnicy, grabieżcy, oszuści, zakłamane kundle prezesa. Marionetki. Rządowe miernoty, kreatury partyjne. KARA MUSI BYĆ !

 11. Wszystkie kuce twitujace dla lepszego samapoczucia z Bosakiem na czele: przestac blaznowac i udawac politykow. Dupe w troki i maszerowac razem ze STOP NOP.

 12. Konfederacja jest zlepkiem młodzieżowych organizacji – jednak pozbawiona głębokiej myśli, filozofii, profesjonalnego sposobu działania. Powstała na fali buntu „do starych” układów, „Bandy Czworga” PiS/PSL/PO/SLD. Kierunek po części wyznaczali: Janusz Korwin-Mikke, trochę PiS, narodowcy a wśród nich faszyzujące grupki, a także kibice i „kibole”. Kilkunastu młodych działaczy zauważyło, że może to być niezły sposób na życie i zorganizowało się w jakieś tam partyjki. Dużo było w tym młodzieńczego zapału, ale z czasem więcej partyjnego wyrafinowania i zwykłego karierowiczostwa. I tak młodzież nie znająca życia, bo nie pracująca, oderwana od realiów, zamknięta w partyjnych oparach, na nowo chce układać społeczeństwu życie. Słuchając podszeptów wiecznie przegrywającego Korwina, który swoje myśli o „babach, kalekach, murzynach” – pasujące na popijawę, a nie na publiczne wypowiedzi przywódcy partyjnego, klepie przy każdej okazji. Młodzież jednak szybko się uczy i obserwuje, że trzeba mówić „pod publiczność”. Tak robi m.in. Krzysztof Bosak.. Jest nijaki, ni ciepły, ni zimny, kluczy, wije się, paple, nie dopowiada. Czasami widać, że chciałby ostro, tak od serca, walnąć pięścią w stół…ale po chwili…pełne portki. Chce uchodzić ze „starej, dobrej szkoły Korwina”, więc małpuje jego zwroty w rodzaju: „jego ekscelencja, szanowny pan prezydent…”itp. Te zwroty są znakiem firmowym JKM. Trzeba wysilić się i stworzyć własne powiedzenia, własny styl…hultaju. Ale jak to w partiach bywa, własna kariera jest ważniejsza niż jakakolwiek idea, co widać po PSL, SLD i tych partiach, które znikły i nawet nie bardzo możemy sobie je przypomnieć. Podobnie stanie się ze konfederacyjnym zlepkiem. Tych młodych, partyjnych komsomolców już nie oderwiesz od stołu partyjnego. Uczepieni pazurkami, głusi na argumenty, będą kurczowo trzymać się stołka.

  • Na Korwina głosuję (z wyjątkami) od około 30 lat i nigdy tego nie żałowałem. Z przyjemnością głosowałem na wspólnego Kandydata Konfederacji, choć bardziej sprzyjam konserwatywnym liberałom.
   „Ruskie onuce” stały się nową wartością na scenie politycznej, z którą muszą się liczyć inni.
   Przykład – kampania przed II turą.
   W przyszłym kadencji Konfederaci nie muszą być rządzie, by mieć wpływ (korzystny) na politykę.
   Środowiska konfederacji to śmiertelny wróg dla partii Układu z Magdalenki, nie dziwne więc, że…
   No i zawsze można założyć własną partię. Trochę już ich było.
   „Strzeż mnie Panie od przyjaciół. Z wrogami sam sobie poradzę”.

Comments are closed.