Oni nie będą spali spokojnie. Ostatnie sondaże przed ciszą wyborczą zaskakują [SONDAŻ]

Rafał Trzaskowski, Andrzej Duda. Foto: tter/PAP
Rafał Trzaskowski, Andrzej Duda. Foto: tter/PAP

Ostatnie sondaże pokazują, że walka pomiędzy Dudą a Trzaskowskim jest wyrównana, a o wyniku może zaważyć niewielka różnica głosów. W większości sondaży, które ukazały się w piątek minimalnie wygrał Trzaskowski.

Na kilka godzin przed ciszą wyborczą ukazały się ostatnie sondaże.

Co najbardziej zadziwiające – Rafał Trzaskowski wygrywa wg sondażu kontrolowanego przez premiera CBOS. W badaniu CBOS prezydent Warszawy prowadzi nad kandydatem PiS, ale o zaledwie 0,2 pkt. proc.

Według CBOS Trzaskowski wygrywa z Andrzejem Dudą 44,6 proc. do 44,4 proc. Szacowana frekwencja ma być rekordowo wysoka bo aż 81 proc.

W sondażu IBRiS dla Onetu prezydent Warszawy wygrywa 47,4 do 45,7 proc.

Uwzględniając jedynie osoby zdecydowane Trzaskowski wygrywa 50,9 proc. do 49,1 proc.

W sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej” kandydat opozycji również wygrywa. W tym badaniu jest to 45,3 proc. do 44,4 proc.

Z kolei według sondażu Instytutu Badań Pollster dla „SE” Duda może liczyć na 48,72 proc., a Trzaskowski na 47,33 proc. głosów. Sondaż wskazuje też, że 3,95 proc. to osoby niezdecydowane, na kogo oddać w niedzielę głos.

Źródło: Onet / GW / Rzeczpospolita

24 KOMENTARZE

 1. Nie ma to jak „zlewka” na wybory. To nie moja bajka, niech się gryzą, żrą…przecież tego pragną. POPiS wygra, przegra Polska. PiS i PO jedno zło ! Jestem patriotą i zła nie wybieram, bez względu pod jaką postacią czy sztandarem paraduje.

 2. Najbardziej uczciwe będzie skreślenie obu, trudno się mówi. Partia rządząca nie zrobiła żadnego gestu (jeszcze raz – nawet najmniejszego gestu w stronę Konfy). Odwrotnie, na wszelkie sposoby ich blokowała. Nie przyszło nikomu do głowy, że jeszcze mogą być potrzebni. Te ostatnie podchody są skrajnie nieszczere.

 3. Wybory mało ciekawe. Po wyborach jak wygra Szambolej – to dopiero będzie ubaw jak się żrą między sobą. Taką tragikomedię chcę oglądać. może nawet zacznę płacić abonament. 😀 Żartowałem. 😀😄😁😆😅😂🤣😇😉😡🤬😜😝☹😣😩😰😢😪🤩🤮🐶🐱🐭🐹🐹🐻🧸🐼🐨🐯🦁🐷. Oto elektorat POPiS-u.

 4. My zwierzęta mamy rozum i nie głosujemy na szubrawców. Folwark. 🦊🐷🐷🐷🐵🐵🐵🐭🐭🐭🦍🦍🐔🐔🐔🐤🐤🐤

 5. Trzeba się wreszcie zmobilizować, aby 28 czerwca pójść na wybory i pokonać niecodzienną, ale niestety prawdziwą koalicję szwabskich sługusów z PO, aferzystów, gejów z LGBT+ i emerytowanych funkcjonariuszy SB, walczących o odzyskanie wysokich emerytur, co obiecała im Platforma Budki i „Rafałka”. Duda powinien wygrać w drugiej turze.

 6. Boże Wielki, uratuj Polskę od k-wirusa oraz od rządów zachłannej i genetycznie zdradzieckiej, targowickiej Platformy. Genialny aferzysta, wspaniały blagier, idealnie perfidny kłamca, wybitnie uzdolniony destruktor, totalnie zaprzedany renegat. Tak można najbardziej skrótowo określić ekipę PO i Tuska.

 7. Trzaskowski powiedział: „Jako prezydent będę wspierał wszystkie osoby i grupy społeczne krzywdzone przez rządzący układ PiS”. Ponieważ jedyną grupą społeczną która uznaje się za niesprawiedliwie ukaraną przez obecny rząd, są dawni funkcjonariusze SB, którym obniżono wysokie emerytury do wysokości średniej emerytury w Polsce, działalność Trzaskowskiego jako prezydenta RP będzie się prawdopodobnie koncentrować na pomaganiu emerytowanym oficerom i wywiadowcom komunistycznej bezpieki.

 8. Krytyka Schetyny pod adresem Dudy za jego wizytę w Waszyngtonie: „Dlaczego nie zapytał o zgodę pani kanclerz Merkel?”. Dla „szwabskich sługusów” z PO, od Tuska przez Schetynę i Budkę, do Trzaskowskiego i Kidawy, „Ciotka Makrela” to ostatnia, najwyższa instancja i „polityczne bóstwo”.

 9. Trzaskowski: „Będę wypalać gorącym żelazem zmiany wprowadzone przez PiS”. Tylko najwięksi okrutnicy i barbarzyńcy w dalszej i bliższej historii wypalali rozpalonym żelazem znamiona na ludzkim ciele. Kiedyś torturowali w ten sposób swoje ofiary Krzyżacy. Ostatnio uprawiali taki proceder niemieccy i komunistyczni zwyrodnialcy z Gestapo, NKWD i UB. W przypadku słów Trzaskowskiego, chodzi o przenośnię. Ale jaką „polityczną kur.vą” trzeba być , aby w tak nienawistnych słowach zapowiadać likwidację ratujących społeczeństwo programów społecznych PiS, aby ponownie pozwolić złodziejskim gangom, zaprzyjaźnionym z PO, bezczelnie okradać Polskę na dziesiątki miliardów złotych?

   • Kochał pies kanarka,
    kanarek niedźwiedzia,
    niedźwiedź salamandrę,
    salamandra śledzia,
    a śledź wieloryba,
    wieloryb sardynkę,
    sardynka chłopczyka,
    chłopak zaś dziewczynkę.
    To są właśnie nasi polityce i ich miłości. 😜

 10. Trzaskowski powiedział: „Nie ma już Donalda Tuska w polskiej polityce…”. Po czym zadzwonił do Tuska, do Brukseli, po najnowsze instrukcje i sugestie, jak prowadzić kampanię wyborczą.

 11. Pożyjemy, zobaczymy; na zimno obserwując nawalankę przedwyborczą trzeba stwierdzić jednak przewagę pana Dudy nad panem Trzaskowskim, bo Duda skoncentrował się na podkreślaniu tego co zrobił dobrze wg niego , natomiast Trzaskowski podkreślał swoją apartyjność ( toż to czysty śmiech), obiecywał więcej niż Duda (a wiadomo, że to cynik, krętacz i kłamca) no i jeszcze podkreślał rolę żony jako pierwszej damy, co już zakrawało na kpiny. Wyborcy zdecydują.

Comments are closed.