Puma na Śląsku. Policja poluje ze śmigłowca

Puma. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Puma. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay

Kilkudziesięciu policjantów bierze udział w akcji poszukiwania pumy w gminie Ogrodzieniec na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej (Śląskie). Mężczyzna, który trzymał dzikie zwierzę w domu i decyzją sądu miał je przekazać do zoo, zniknął wraz z nim. Do akcji włączono także policyjny śmigłowiec.

Rzeczniczka śląskiej policji podinsp. Aleksandra Nowara powiedziała PAP, że jakiś czas temu sąd zdecydował, że mężczyzna nie może trzymać zwierzęcia w domu i musi przekazać je do zoo w Poznaniu. Kiedy się od tego uchylał, kierownictwo zoo złożyło zawiadomienie o przywłaszczeniu zwierzęcia.

„Mężczyzna często zmieniał miejsce pobytu. Po zawiadomieniu dyrektorki zoo mieliśmy większe możliwości poszukiwania i zmierzaliśmy do tego, aby tego człowieka zatrzymać. Dzisiaj zoo podjęło indywidualną decyzję o samodzielnym podjęciu interwencji, niestety okazała się ona nieskuteczna. Mężczyzna uciekł razem z pumą” – powiedziała podinsp. Nowara.

Policja nie wyklucza, że mężczyzna ma przy sobie niebezpieczne przedmioty, według nieoficjalnych informacji to weteran, który brał udział w misji w Afganistanie. Na miejsce do poszukiwań skierowano, poza lokalnymi policjantami, siły policji z Oddziału Prewencji w Katowicach, kontrterrorystów z katowickiej komendy wojewódzkiej i śmigłowiec z komendy wojewódzkiej w Krakowie. Na miejscu są też medycy.

Policjanci zaznaczają, że nie wiedzą, czy zwierzę jest agresywne i jak zachowa się w kontakcie z nieznanym człowiekiem. Podkomisarz Magdalena Wiśniewska z zespołu prasowego śląskiej policji, która jest na miejscu, powiedziała PAP, że poszukiwania są prowadzone w terenie, w którym przeważają lasy i pola oraz nieliczne zabudowania. Miejsce pobytu poszukiwanego mężczyzny i zwierzęcia policjanci starają się także ustalić metodami operacyjnymi. (PAP)

4 KOMENTARZE

  1. Pan Janusz powinien tam się udać osobiście i uchronić pumę przed niebezpiecznymi socjalistami. Każdy powinien mieć prawo trzymać pumy, lwy, krokodyle, węże boa, tygrysy ile tylko chce i wyprowadzać je na spacer po okolicy.

  2. Ja tam gościa rozumiem, suka z Zoo miałaby łatwą kasę, puma oswojona, nic tylko kasiorkę brać za oglądanie, tresować nie trzeba itp. Nigdy nie sądziłem, że w moich rejonach weteren z Afganistanu będzie uciekał ze swoim zwierzęciem przez lasy. Sly materiał do 6 części Rambo sam ci się piszę ;)

Comments are closed.