Niemiecki dziennik znów to zrobił. Piszą o polskich obozach koncentracyjnych

#GermanDeathCamps
#GermanDeathCamps

Niemiecki dziennik „Allgäuer Zeitung” na swoich stronach internetowych napisał o „polskim obozie koncentracyjnym”. Ambasada polska w Berlinie zażądała od redakcji szybkiego sprostowania tego fałszywego określenia – podała w sobotę Informacyjna Agencja Radiowa.

Według IAR gazeta, omawiając historię Enegelberta M., napisała, że był on jednym z ostatnich więźniów, któremu „w polskim obozie koncentracyjnym Auschwitz” wytatuowano obozowy numer na ramieniu.

Rzecznik prasowy polskiej ambasady w Berlinie Dariusz Pawłoś powiedział Polskiemu Radiu, że natychmiast do redakcji „Allgäuer Zeitung” w Kemtpen zostało wysłane pismo z żądaniem sprostowania.

„Sformułowania takie jak +polskie obozy koncentracyjne+, czy +polskie obozy zagłady+, czy też +obozy koncentracyjne w Polsce+ są nie tylko obraźliwe dla Polaków i polskich obywateli, którzy cierpieli i ginęli w tych obozach, ale również dla ich rodzin i całego polskiego społeczeństwa” – cytuje Pawłosia IAR.

Zaznacza, że rzecznik prasowy polskiej ambasady zapewnił, że ambasada Polski w Berlinie i polskie placówki konsularne zawsze będą interweniować w sytuacjach, gdy będzie fałszowana historia Polski i gdy będzie szkalowane dobre imię Polski i Polaków.

Źródło: PAP

6 KOMENTARZE

  1. Dziwne, przecież to są Żydowskie obozy koncentracyjne. Przecież Auschwitz został zawłaszczony i jest kierowany przez Żydów.

  2. Czekam z coraz większą niecierpliwością aż jakaś organizacja się za to weźmie zamiast not dyplomatycznych z protestem powinno im się wytoczyć proces sądowy o zniesławienie i oszczerstwo i zażądać 5 mln Euro – tak żeby przykład poszedł w świat !

  3. no to mam nadzieję że zobaczymy jak działają te ustawy pisowskie w sprawie pisania o polskich obozach… do dzieła pis…

  4. Przeproszą i znowu napiszą; z żelazną konsekwencją Niemcy od 50 lat wolniutko zdejmują z siebie odium zbrodniczego państwa niemieckiego – III Rzeszy Niemieckiej; zbrodnicze państwo to już nie Niemcy lecz naziści – zadziwiające, że i Żydzi przyjęli to z ochotą takie nazwanie zbrodniarzy . Natomiast o indywidualnych zbrodniach mętów i kryminalistów polskich na usługach Niemców piszą jako o zbrodniach narodu polskiego i winie państwa polskiego (zniszczonego przez Niemcy i Sowiety)

  5. Przecież Auswitz to do dziś żydowskie getto tak kochają to miejsce że całymi tabunami przyjeżdżją się onanizować

Comments are closed.