Totalny upadek! Flaga LGBT zawisła… na austriackim kościele

Tęczowa flaga. Krytyka ideologii LGBT ma być zakazana w Szwajcarii. Foto: Pixabay
Obrazek ilustracyjny/Tęczowa flaga/Foto: Pixabay

Do skandalicznej sytuacji doszło w austriackim Linzu. Jedna z katolickich parafii postanowiła uczcić tęczowe wydarzenie „Linzpride2020” i wywiesiła flagę LGBT tuż nad wejściem do kościoła. Co więcej, władze diecezji Linz w pełni poparły ten krok.

Eksces miał miejsce w katolickiej parafii w Urfahr, jednej z dzielnic Linzu. W ramach manifestacji poparcia dla ideologii LGBTNSDAP kilka dni temu odbyło się „Linzpride2020”. Przy tej okazji tuż nad wejściem do kościoła zawieszono dużą tęczową flagę – symbol ruchu LGBT.

Co więcej, ten skandaliczny akt spotkał się z pełną aprobatą władz diecezji Linz. Poinformowano o nim także w krótkim artykule na stronie internetowej diecezji.

„Tęczowa flaga to znak przełomu, zmiany i pokoju, uchodzi za symbol tolerancji i akceptacji, różnorodności form życia, nadziei i tęsknoty. Opowiada się za uznaniem i równouprawnieniem ludzi o orientacji jednopłciowej oraz z różnorodnymi tożsamościami płciowymi. (…) Dobra nowina Ewangelii, której istotą jest miłość, nie rozróżnia ludzi podług ich orientacji seksualnej. Każdy człowiek jest kochanym dzieckiem Boga. Jesteśmy przekonani, że żaden rodzaj dyskryminacji osób kochających jednopłciowo ani ludzi o określonej tożsamości płciowej nie może powoływać się na wartości chrześcijańskie” – czytamy w nim.

Ordynariuszem diecezji Linz jest bp Manfred Scheuer. To nie pierwszy taki skandal pod zarządem tego modernisty. Wcześniej, w 2018 roku w kilku parafiach w Linzu zorganizowano błogosławienie homopar z okazji Walentynek. O wydarzeniu informowała na swoich łamach oficjalna gazeta diecezjalna. Co więcej, bo bp Scheuer jest także zwolennikiem Komunii św. dla rozwodników i wyświęcania żonatych mężczyzn na księży.

Bp Scheuer został także wiceprzewodniczącym Konferencji Episkopatu Austrii, którego szefem jest abp Franz Lackner. Drugi duchowny kilka lat temu polecił teologom z Linzu opracowanie książki, która uzasadniałaby błogosławienie homopar.

Austriackim modernistom najwyraźniej nie przeszkadza fakt, że działają w oczywistej sprzeczności z Katechizmem Kościoła Katolickiego. Zobowiązuje on bowiem wszystkich wierzących do szanowania homoseksualistów, jednocześnie uznając za grzeszne wszystkie pozamałżeńskie akty seksualne. Moderniści uważają jednak, że nauka Kościoła jest „przestarzała” i za wszelką cenę próbują „korygować” ją, zwłaszcza w duchu gender.

Źródła: kath.net, PCh24.pl

13 KOMENTARZE

 1. „Dobra nowina Ewangelii, której istotą jest miłość, nie rozróżnia ludzi podług ich orientacji seksualnej”
  Chciałbym zobaczyć ten fragment Ewangelii.

  • 10/10
   Natomiast w Nowym Testamencie możemy przeczytać:
   „Nie łudźcie się! Mężczyźni współżyjący z mężczyznami nie wejdą do królestwa niebieskiego.” (bodaj któryś z listów św. Pawła, cytat z pamięci, nie chce mi się szukać)

  • „Katechizm Kościoła Katolickiego Zobowiązuje on bowiem wszystkich wierzących do szanowania homoseksualistów”
   jeśli tak to ten katechizm nie jest moim katechizmem…bye bye Kości ół katolicki…

 2. Totalny upadek ,…ale tylko dla Kato – prawicowej Polski ,.. w świecie gdzie panuje demokracja z prawdziwego zdarzenia ,.. ludzie wiedzą że zarówno fanatycznie wierzącego Polaka ,. normalnie wierzących , jak Bóg przykazał ,..a także tych o innej orientacji ( kobiet i mężczyzn ) stworzył ten sam Bóg ,…chyba że Polacy mają Boga swojego, Boga ,.. z okolic Częstochowy , a może Krakowa ,…lub z Warszawy,..jeżeli tak nie jest to ten jedyny Bóg stworzył wszystkich normalnych , zdrowych ludzi, stworzył ludzi o innej orientacji , i albo był przemęczony ,..albo zrobił to ku uciesze polskiej kato-prawicowej gawiedzi,..stworzył także arabów ( muzułmanów ) , ludzi o różnych kolorach skóry , a także wszystkich emigrantów , tych co to zapragnęli żyć jak ludzie ,.. ale także tych co w imię Allaha mordują niewinnych ludzi ,. więc zachodzi pytanie istnieje jeden Bóg ,..czy też każdy ma innego,.. zadajcie sobie to właśnie pytanie,.. a na pewno Duda nie będzie prezydentem a Jarosława partia się rozleci w ……….. ,.. Alleluja,.. i do przodu,..

  • Bóg ludzi stworzył i obdarzył wolną wolą. Więc ludzie mogą wybierać i wybierają. Wybierają jednoplciowe orientacje czy mordowanie w imię islamu czy innej ideologii. Bóg za to nie odpowiada. Za to zapyta: dałem Ci wolną wolę i co z nią zrobiłeś? Dałem Ci rozum i jak wykorzystałeś mój dar?

  • Bóg dał rozum stawiając go ponad wszystkie stworzenia. Jak trud myślenia jest dla ciebie bolesny żyj gowno i do przodu.

 3. „NIE NA TYM MIŁOSIERDZIE POLEGA BY POZWALAĆ GRZESZNIKOWI OBNAŻAĆ SIĘ ZE SZWYM GRZECHEM”. Jezus Chrystus

Comments are closed.