Apple rusza na podbój nowego rynku. Chce produkować okulary

Foto: Pixabay

Telefony, komputery czy elektroniczne gadżety to nie wszystko. Firma Apple chce podbić świat swoimi okularami.

Apple Glass to najnowszy gadżet firmy z Cupertino w Kalifornii. Testowe okulary z funkcją rozszerzonej rzeczywistości już trafiły do produkcji.

Zdaniem ekspertów okulary z funkcją AR mogą okazać się całkiem chodliwym gadżetem. Tym samym Apple zamierza dokonać tego, co nie udało się Google czy Microsoft.

Przypomnijmy – to właśnie Google ze swoimi Google Glass chciało podbić świat okularami, które potrafiły wyświetlać informacje (np. powiadomienia z telefonu czy informacje). Jednak projekt Google świata nie zawojował.

Później do akcji wkroczył ze swoimi Holo Lens. Okulary od Billa Gatesa też wiele nie ugrały.

Według przecieków Apple Glass będą miniaturowymi okularami, będącymi rozwinięciem pomysłu Google Glass. Jednak doniesienia mówią też o opcji ekranu, który znajdować się będzie na całej powierzchni szkieł, a nie tylko w rogu – czyli jak w Holo Lens Microsoft.

– Po co nam okulary z AR? Zastosowań jest mnóstwo. Dla mnie będzie to rozwinięcie idei smartwatcha. Zamiast rzucać okiem na wibrujący nadgarstek, będziemy widzieć powiadomienie przed oczami, gdzieś na skraju pola widzenia. Kto wie, być może okulary będą w stanie wyświetlić również nawigację i inne elementy, które dotychczas wymagały smartfona – przekonuje portal SpidersWeb.pl.

Obecnie okulary wyszły z fazy prototypu. Jeśli testy okażą się pozytywne, to szansa, że trafią na rynek za trzy lata.

Źródło: SpidersWeb.pl

3 KOMENTARZE

  1. E tam, nie umieja krecic lodow – u nas bedzie powolany Cybernetyczny Instytut Panstwowych Okularow (CIPO), na dzien dobry mianuje sie prezesa i zatrudni blond-sekretarki z umiejetnosciami, a prototypy to oczywiscie, oczywiscie, pozniej, przeciez nie ma pospiechu.

  2. No nie tylko. Na przykład rozpoznawanie rośliny, owada na którego patrzymy, czy zwierzęcia. Nie mając wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych będziemy wiedzieli czy okaz jest niebezpieczny czy nie. Myślę że okulary te będą miały coś w typie google lens, czytanie napisów w obcych językach i alfabetach. W połączeniu z internetem od muska będą z nami w każdym zakątku świata oprócz głębi podwodnej i podziemi.

Comments are closed.