Druga tura wyborów prezydenckich. Exit Poll: Duda – 50,4; Trzaskowski – 49,6

PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com/koronawirusem/koronawirusa
PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com

O 21:00 ogłoszono wyniki sondażu exit poll. W drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzyli się popierany przez PiS Andrzej Duda i kandydat KO Rafał Trzaskowski.

Duda uzyskał 50,4 proc. głosów, a Trzaskowski – 49,6 proc.

Frekwencja wyniosła prawie 70 proc.

– Wygrać wybory prezydenckie przy 70 proc. frekwencji, to niebywała wiadomość, jestem wzruszony; taka frekwencja wystawia piękne świadectwo naszej demokracji – mówił prezydent Andrzej Duda podczas wieczoru wyborczego w Pułtusku, choć tak naprawdę wciąż niczego nie możemy być pewni.

„Niech żyje Polska” – zaczął swoje wystąpienie prezydent, który na scenie pojawił się wraz z pierwszą damą i córką.

– Widzieliście tę wspaniałą frekwencję, prawie 70 proc. – dziękuję z całego serca. Wygrać wybory prezydenckie. przy 70 proc. frekwencji, to jest niebywała wiadomość, jestem ogromnie wzruszony, dziękuje z całego serca wszystkim moim rodakom – mówił Andrzej Duda.

Dziękował rodakom, którzy poszli do wyborów. „Taka frekwencja wystawia nam piękne świadectwo, wystawia piękne świadectwo naszej demokracji” – dodał prezydent.

Entuzjazm kandydata PiS studził jego rywal.

– Mówiliśmy, że będzie blisko i jest blisko, ale jestem absolutnie przekonany, że zwyciężmy; wystarczy tylko policzyć głosy, jestem przekonany, że jak policzymy głos do głosu, to zwyciężymy – powiedział Rafał Trzaskowski.

NCzas/JAM/PAP

19 KOMENTARZE

  • ▌▌Trzaskowski to też żaden cymes — biorąc pod uwagę całą paletę wyboru w II. turze (POPiS z PiS vs. POPiS z PO), to wyniki są bliskie ideału (tego, co realnie można było osiągnąć) i warto było trochę na nie popracować.

   BTW: Gdybyśmy mieli amerykański system wyborczy („zwycięzca z województwie/stanie bierze wszystko” [słusznie! tak powinno być!***]), to wg Exit Poll wynik byłby odwrotny.

   Czekam na statystykę głosów nieważnych******.

   A w razie czego jest jeszcze demokracja bezpośrednia i literalne wykonanie Konstytucji RP…

   .

   *** Model „zwycięzca bierze wszystko” zapobiega promowaniu pasożytów społecznych żyjących na koszt reszty społeczeństwa (czy przypomina Wam to program którejś partii?) — jeżeli polityk wychodzi do wyborców i mówi: — A teraz ci pozostali będą nam wszystko fundować! Tanie Mieszkania Plus i samochodziki elektrostatyczne! — to wiadomo, że u siebie dostanie prawie 100% poparcia — kto by nie chciał samochodziku elektrostatycznego w najwyższym modelu Morawer 105 Bosto zupełnie za darmoszkę? W innych okręgach taki polityk wprawdzie nie ma szans na wielkie poparcie, bo to oni będą na to wszystko płacić, ale jeśli tam głosy na pozostałych kandydatów rozłożą się mniej więcej po równo — wygrywa w całym kraju! Taki socjalista==złodziej! Dlatego lepiej o wyborców dba system zmuszający do otrzymywania poparcia wszędzie i od wszystkich — wtedy trudniej pasożytować na wszystkich pozostałych w imię obrony interesów swoich hunwejbinów.

   .

   ▌▌****** „Jeśli jednak okazałoby się, że nieważnych głosów są dwa, a jeszcze lepiej — trzy miliony, to wynikałyby z tego co najmniej dwie konsekwencje: jedna polityczna, a druga — prawna. Konsekwencja polityczna polegałaby na tym, że przy tej samej, a może nawet jeszcze większej frekwencji, co najmniej trzy miliony obywateli pokazało reżyserom naszej politycznej sceny gest Kozakiewicza, co stanowiłoby zapowiedź, że metoda doprowadzania do alternatywy między dżumą a tyfusem przestaje robić wrażenie i coraz więcej obywateli nie daje się już na nią nabierać.”

   michalkiewicz.pl\tekst.php?tekst=4735

   .

   • ▌▌Któż by nie chciał samochodziku elektrostatycznego w najwyższym modelu Morawer 105 Bosto zupełnie za darmoszkę?

    Jeszcze trochę lat życia w socjalizmie a la mentalny PRL, kilka dalszych lat „kryzysu tarczowego” i najwyższy model Morawera dostanie ocynkowane wszystkie szyby!

    .

    ● „W Krakowie na ulicach pojawiły się autobusy, w których brakujące szyby zastąpiono solidną, cynkowaną blachą.” — „Tygodnik Mazowsze” nr 78, 1984.

    .

  • ▌▌Ekspresowo:

   „Światowy Kongres Żydów pogratulował reelekcji Andrzejowi Dudzie.”

   .

 1. Brawo Konfederacjo!!!
  Widac na kogo glosy wasze poszły!!!
  Tacy jestescie patriotyczni i narodowi🤣🤣🤣🤣Prawdziwi POLACY nie zyczą sobie was na marszach!!!!

  • Spadaj PISdeuszu na szczaw. Patrioci nie głosują za Polin i polityką nawet już nie na kolanach, ale pełzającą przed upadającym hegemonem i ujeżdzającym go „naszym sojusznikiem” z Bliskiego Wschodu, który to chce nas ograbić na 300 mld USD.

   • 50% Konfederatów głosowało na Trzaskowskiego w 2 turze. Konfederaci to prawica? Serio? Życzę dobrego samopoczucia.

    • Z przyjemnością zacytuję przedmówcę:

     „zaden z kandydatów nie chciał głosów konfederacji więc ich nie dostał.
     nikt nie chciał dostępu do broni, likwidacji podatku dochodowego, ustawy anty 447 Just NIKT.
     Więc niech nie wycierają sobie gęby konfederacją.”

     oraz dodam od siebie:

     NIE WPLĄTUJ nas w te wasze idiotyczne wojenki PIS vs PO, czyli igrzyska dla ludu. Obie te opcje są dla nas niestrawne, wymiotować się chce.

  • ▌▌„Prawdziwi POLACY nie zyczą sobie was na marszach!!!!”

   Oczywiście tylko na marszach odbywanych każdego 10. dnia miesiąca w okrągłą rocznicę ogłoszenia wyjaśniającego wszystkie dotychczasowe tajemnice raportu smoleńskiego…

   .

 2. Obawiam się, że niezależnie od tego kto wygra, to dojdzie w Polsce do rozlewu krwi i w konsekwencji wojny domowej. Bo PO i PiS dążą do tego, by swoich akolitów wysłać na barykady w walce o ich zgubne ideały.

  W Polsce powinno dojść do zmiany systemu. Dość sprzedajnych elit, które rządzą nami od 1989 r. Mam dość tego, jak rozkradają Polskę i skłócają Polaków. Mam dość wyprzedawania polskiego majątku w obce ręce i uległości wobec innych państw.

 3. Konfederacja jednak z lgbt i soroswcem Trzaskowskim co widać po jego 19% przyroście tyle komuchy z holowania nie miały
  to początek waszego końca

  • Nie wplątuj nas w te wasze idiotyczne wojenki dla ludu PiS vs PO. Gdybyś miał choć trochę oleju w głowie, to byś zrozumiał, że to stara zasada DIVIDE ET IMPERA, a świnki z PiS oraz PO grają do jednej bramki. Wszystko kolesie, a zaranie tego układu jeszcze w Magdalence -> tam chlali wódę z towarzyszami i dzielili tort. Popatrz na zdjęcia – znajdziesz Kaczyńskiego, Wałęsę, Michnika, Geremka, Kiszczaka i innych towarzyszy.

  • zaden z kandydatów nie chciał głosów konfederacji więc ich nie dostał.
   nikt nie chciał dostępu do broni, likwidacji podatku dochodowego, ustawy anty 447 Just NIKT.
   Więc niech nie wycierają sobie gęby konfederacją.

 4. Wybory nic nie zmienią, ale ustanowienia maksymalnego podatku już tak
  przeczytaj bonopublico.github.io/
  a może zaglosujesz w referendum

 5. No to pajace z Konfederacji już na was nie zagłosuję, bo możecie się sprzymierzyć nawet z diabłem. Ciche poparcie dla Trzaskowskiego to początek waszego końca. Jednak ruskie onuce.

 6. Niezależnie od ostatecznych rozstrzygnięć. Serdeczne podziękowania dla „narodowej” frakcji Konfy za postawę w tych wyborach. A stetryczałemu ramolowi i jego przybocznym nie dziękuję i obiecuję dozgonne zapamiętanie (jako były wyborca z 2014 i 2015 wstydzę się i niemal sobą brzydzę).

Comments are closed.