Ordynator oddziału zakaźnego o koronawirusie: Przestańmy słuchać wiadomości. Wyłączmy telewizory

Dr Zbigniew Martyka. / foto: Facebook: Przemysław Martyka

Ordynator oddziału zakaźnego, dr Zbigniew Martyka, po raz kolejny wypowiedział się na temat koronawirusa. – Zaprzestańmy słuchać wiadomości. Wyłączmy telewizory – mówi.

Dr Zbigniew Martyka zasłynął wypowiedziami na temat koronawirusa. Ordynator Oddziału Zakaźnego w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej mówił m.in., że od samego wirusa gorsza jest panika, a śmiertelność jest tak mała, że szczepionka może nie mieć większego sensu.

Dr Zbigniew Martyka krytykował też obowiązek noszenia maseczek i rękawiczek przez pracowników sklepów. Tłumaczył, że rękawiczki przyczyniają się do braku odpowiedniego oddychania skóry, z kolei przez maseczkę wirus i tak może przeniknąć.

Mamy przez to złudne poczucie bezpieczeństwa. Gdybyśmy rękawiczek nie mieli na sobie, to częściej byśmy myli ręce, bo mamy świadomość tego, że brudnymi rękami dotykamy oczu, twarzy, nosa – mówił.

Wyłączmy telewizory

W wywiadzie dla Radia RDN dr Martyka skomentował odmrażanie gospodarki przez państwo, a także udzielił rad dotyczących tego, jak powinniśmy się zachowywać.

Wyjście na świeże powietrze jest ze wszech miar wskazane. Oczywiście, gdy ktoś ma objawy infekcji, nie powinien spotykać się z innymi, a ponadto, na wszelki wypadek zachowujmy pewną odległość – powiedział dr Martyka.

Aby zachować dobre samopoczucie i komfort to nie zapominając o ostrożności zaprzestańmy słuchać wiadomości. Wzorem ludzi w wielu krajach np. w Anglii – wyłączmy telewizory – dodał.

Dr Martyka powiedział też, że „zachowując zdrowy rozsądek można wyjechać na urlop”.

6 KOMENTARZE

 1. Wyłączenie telewizora nie wystarczy.
  Fałszywe testy + śledzenie kontaktów -> każdy będzie przedmiotem przymusowych zabiegów (nawet jeśli nie ma telewizora).
  Jedyne wyjście to kontrdziałanie i uświadamianie populacji
  Konieczne jest obnażanie fałszu testów, idiotyzmu i szkodliwości przymusu masek (bo jest to symbol epidemii) i to co zrobili nasi kuzyni w Serbii, gdy po wyborach prezydent ogłosił kolejny lockdown – masowe protesty, nawet oblegali ich sejm. Efekt – prezydent wycofał się z tego pomysłu.
  W USA właśnie przekazali nowe wytyczne dla farmaceutów z zaleceniami praktyki – główne wytyczne dotyczą infekcji skórnych, wszy. To pokazuje czego można się spodziewać – masowe przymusowe zamykanie ludzi w jakiś obozach w syfie, brudzie z wszami.
  Nie dajcie się szczepić, nie dajcie się testować.

Comments are closed.