PKW: nie jest wykluczone, że w poniedziałek uda się ogłosić ostateczne wyniki wyborów

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. / foto: Flickr/Wikimedia: EPP (kolaż)
Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. / foto: Flickr/Wikimedia: EPP (kolaż)

Wybory prezydenckie „przeprowadzone w cieniu pandemii” zakończyły się sukcesem frekwencyjnym – podsumował szef Państwowej Komisji Wyborczej, Sylwester Marciniak. Poinformował, że kolejna konferencja PKW odbędzie się po otrzymaniu wszystkich protokołów od okręgowych komisji wyborczych.

Marciniak podczas wieczornej konferencji prasowej w Warszawie wyjaśnił, że żadna z obwodowych komisji wyborczych nie podjęła uchwały o przedłużeniu głosowania.

„Tym samym cisza wyborcza zakończyła się godzinie 21” – powiedział.

Szef PKW zwrócił się z prośbą do członków przeszło 27 tys. komisji wyborczych o „rzetelne i sprawne ustalenie wyników głosowania”.

Marciniak podkreślił, że kolejna konferencja PKW odbędzie się dopiero po otrzymaniu i sprawdzeniu protokołów od wszystkich okręgowych komisji wyborczych, ustaleniu wyniku głosowania wyborczego, sporządzeniu protokołu głosowania i podjęciu uchwały w sprawie wyników wyborów. Czyli w momencie, gdy będzie już pewność, kto wygrał.

PKW nie wyklucza, że już w poniedziałek uda się ogłosić ostateczne wyniki wyborów prezydenckich.

NCzas/PAP/JAM

15 KOMENTARZE

 1. Przed chwilą wysłuchałem Bosaka w rozmowie Piaseckiego. Oglądając takiego lawiranta, mydłka nie zdziwię się jak Konfederacja zniknie ze sceny politycznej. Kluczył, wił się jak obatel Czarnecki. Rzygać się chce. Nastajaszy komsomolec, zetempowiec, od zawsze w partii. Taki młody, a już ryj przyrósł do koryta.

   • DIVIDE ET IMPERA. PO-PIS obecnie (i generalnie wszystkie partie z układu w poprzednich rozdaniach) są po to, by Polacy byli skłóceni i przez to słabi, łatwi do rządzenia.

    Ta idiotyczna wojenka dla ludu jest tylko i wyłącznie po to.

   • A co mnie jakaś Kinga obchodzi, albo co powiedziała Doda, Zenek, Rysiek, Zbyszek. Więcej powagi.
    PS. Ona patriotka już „po polskiemu” nie potrafi mówić bez hamerykańskiego akcentu.

  • Po prostu utalentowani oficerowie prowadzący nadzorują całą tą żałosną Konfederację.
   Kiszczak może być dumnym z siebie! Magdalenka wiecznie żywa. Co do Magdalenki to oprócz różnych wałęsów, michników czy kaczyńskich, niestety brylowali tam biskupi Kościoła katolickiego pod wodzą gocłowskiego. Właśnie zdrada kleru w Magdalence ogłupiła Naród i mamy dzisiaj to co mamy.

 2. musim jeszcze tylko trochę poczekać, aż się wyśpią, wytrzeźwieją, wstaną i podadzą kto wygrał; a kto? prowadzący oficerowie z korzeniami w Starych Kiejkutach; wybory przygotowane tak, że nie ważne kto wygrał, są wygrane; obydwaj kandydaci to likwidacja Polski i wydanie Polaków w niewolę obcym, wrogim plemionom; plemionom, które za naszymi plecami są dawno umówione co i jak zrobić, żeby dopiąć powyżej podane; a o tym, że w dopięciu tego bardzo przeszkadzała KONFEDERACJA świadczą tępe wpisy tępych trolli, którzy, proszę zwrócić uwagę, za nikim się nie opowiadają, tylko szczują na jedyną propolską opcję KONFEDERACJĘ; i proszę zwrócić uwagę na wzrost frekwencji w II turze, podczas gdy w I turze swoi odpadli; to pokazuje ogromny wzrost negatywnych odczuć względem obydwu kandydatów – „pójdę i zagłosuję przeciw większemu złu”; i to jest ta nadzieja, że w końcu przyjdzie czas z tym skończyć; że będziemy wybierać nasze polskie dobro; pozdrawiam Chadecję, która też dokłada KONFEDERACJI na „swojej” stronie, tak po chrześcijańsku;

 3. JARUN, Towarzyszu, nie przesadzaj!
  To już poza umową, za to już nie płacimy z kasy Kominternu.
  A pamiętasz synku z historii, co działo się ze zbyt gorliwymi… (?!)

 4. Gdy PKW ogłosi ostateczny wynik wyborów, w przypadku zwycięstwa Dudy rozlegnie się jak kraj długi i szeroki, skowyt i ujadanie s(r)alonu panamichnikowego o nieważności wyborów; pupkowania i nitrasowania nie będzie końca, a Shrek odsunięty na boczny tor, będzie zacierał swoje grabie z nadzieją powrotu do znaczenia w zdychąjacej z nienawiści PeŁo.

  • @JARUN, już ci pisałem cwelu, że swoje zrobiłeś.
   Jesteś teraz niepotrzebny.
   Wiesz co się dzieje z niepotrzebnymi pożytecznymi idiotami?

Comments are closed.