Rafał Trzaskowski: jestem absolutnie przekonany, że zwyciężymy. Wystarczy tylko policzyć głosy

Rafał Trzaskowski w swoim sztabie wyborczym. Foto: PAP
Foto: PAP

Jestem absolutnie przekonany, że zwyciężmy, wystarczy tylko policzyć głosy – powiedział kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski po ogłoszeniu sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich.

Według sondażu exit poll Ipsos Andrzej Duda w II turze wyborów prezydenckich osiągnął 50,4 proc. poparcia, a Rafał Trzaskowski 49,6 proc. głosów.

„Mówiliśmy o tym, że będzie blisko i jest blisko, ale jestem absolutnie przekonany, że zwyciężymy” – powiedział po ogłoszeniu wyników sondażowych Trzaskowski. „Wystarczy tylko policzyć głosy” – dodał.

Podkreślił, że „ta noc będzie nerwowa dla wszystkich w Polsce”. „Ale jestem absolutnie przekonany, że jak policzymy głos do głosu to zwyciężymy i wygramy” – powiedział.

„I obiecuję wam, gwarantuję wam, że ten nasz sen, o którym mówiłem w Szczecinie, o Polsce która potrafi znowu być razem, która potrafi odbudować wspólnotę, która skupia się na tym, co jest najważniejsze, która jest dumna ze swojej tradycji, patrzy w przyszłość, jest sprawiedliwa, europejska, tolerancyjna, w której nikt nas nie dzieli – jestem przekonany, że ten sen jutro się spełni, że spełni się to, co obiecywałem: że prezydent RP będzie miał tylko jednego szefa i tym szefem będzie naród i obywatele” – oświadczył Trzaskowski.

Odpowiedziały mu okrzyki: „zwyciężymy, zwyciężymy” i „Rafał, Rafał”.

NCzas/PAP/JAM

18 KOMENTARZE

 1. no właśnie , jak to mówił klasyk socjaldemokracji Stalin, ważne kto liczy głosy a nie wierzę że pis odda swój los tylko w ręce wyborców

  • nawet to jest nieważne – kto liczy głosy; ważne jest to, żeby przygotować tak wybory, żeby nieważne kto wygrał, były one wygrane; ale to rozumie tylko parę % Polaków; i dlatego dają się dalej robić w konia; a jaki jest ten koń każdy widzi; to stara szkapa, chabeta, żaden pełnowartościowy pełnej krwi rumak;

 2. Jednak jaśnie oświeceni na trwałe przyjęli dewizę Stalina, ze nieważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy; czyli z tego jasno wynika, ze jeśli Trzaskowski przegra minimalnie, zacznie się hucpa, wrzaski o unieważnienie wyborów z jakichś wydumanych przez s(r)alon powodów.

  • Podejrzewam, ze może dojść do rozruchów i kolejnych donosów za granicę. PO i PiS za wszelką cenę chcą wywołać w Polsce wojnę domową.

 3. Jeśli zwycięży Trzaskowski, to niestety będę uważał, że Polacy stawiają na starą szkapę Unii Europejskiej, która wkrótce wyciągnie kopyta!!!

 4. Głosowałem na Konfederację ale po tym jak stanęła okrakiem na barykadzie i poparła milcząco Trzaskowskiego to możecie się pożegnać z moim głosem i głosem mojej rodziny. Będziecie ich mieli o 4 mniej pajace.

  • pajacu, a ode mnie i mojej rodziny dostali ponad 15 głosów więcej; za swój propolski program, obronę przed likwidacją Polski i Polaków, żeby nie popadli w niewolę obcych; właśnie ta KONFEDERACJA, którą sobie wycierasz umaczaną w „melasie+” swoją gębę;

  • Takiego wała, a nie „głosował na Konfederację”, troll. Takie „głosowałem na Konfederację, ALE…” widzę od końca wyborów parlamentarnych 2019, sieją karły propagandę jak tylko mogą.

 5. Nie poparła Trzaskowskiego…..i dobrze. Nie poparła tez Dudy …. i tez dobrze. Ty poparłes Dudę i odgrazasz się , ze nie poprzesz Konfy? A to paradne, poszol do Du.y i więcej się tu nie pokazuj!

 6. Mafia tuskowa już pewnie szykuje się do ataku, a neo-Targowica w Brukseli przygotowuje nowe wnioski o ukaranie Polski, no bo jak to tak, po co to tak , żeby jaśnie oświeceni znowu przegrali? Już widzę z jaką ochotą Trzaskowski na pierwszym posiedzeniu Rady warszawskiej składa wniosek o nadanie nazwy ulicy im. Kaczyńskiego, prezydenta kraju- ponoć dżentelmeni, a za takiego chce uchodzić Trzaskowski, nie robią z gęby cholewy.

 7. Siekiera, motyka piwko małe
  przerżnął wybory tęczowy Rafałek.
  Siekiera, motyka mały wuj
  a ja na popis kładę…

Comments are closed.