Zakaz zgromadzeń powyżej czterech osób, bary, kina i siłownie znów zamknięte! Pandemia wraca do Azji

Protesty z centrach handlowych Hongkongu fot. Twitter

Władze Hongkongu ogłosiły w poniedziałek znaczne zaostrzenie reguł dystansowania społecznego po ponownym wzroście liczby zakażeń koronawirusem. Od środy znów obowiązywać będzie zakaz zgromadzeń powyżej czterech osób, a bary, kina i siłownie zostaną zamknięte.

Decyzję o zwiększeniu ograniczeń ogłosiła na konferencji prasowej szefowa administracji Hongkongu Carrie Lam. Wcześniej tego dnia hongkońskie służby medyczne zgłosiły 52 nowe infekcje, jeden z najwyższych dziennych przyrostów odnotowanych w regionie.

Również w poniedziałek zmarła w Hongkongu ósma zakażona koronawirusem osoba, 95-letnia mieszkanka domu opieki nad seniorami w dzielnicy Tsz Wan Shan, w którym wykryto niedawno nowe ognisko choroby.

W związku z nawrotem epidemii od środy znów zakazane będą zgromadzenia z udziałem więcej niż czterech osób w miejscach publicznych. Tymczasowo zamknięte będzie 12 rodzajów instytucji, w tym bary, kina i siłownie – ogłosiła Lam, apelując do mieszkańców o wspólną walkę z wirusem.

Aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się patogenu w lokalach gastronomicznych, restauracje będą mogły przyjmować klientów tylko między godz. 5 a godz. 18. Przez resztę czasu dozwolone będzie jedynie zamawianie posiłków na wynos.

Władze zapowiedziały również zwiększenie liczby wykonywanych testów. Badania mają objąć ok. 400 tys. osób, w tym pracowników domów opieki dla seniorów, restauracji i zarządów budynków, a także taksówkarzy – przekazała publiczna stacja RTHK.

Łączny bilans infekcji wykrytych w Hongkongu od początku pandemii wzrósł w poniedziałek do 1521.

(PAP)

5 KOMENTARZE

 1. Czyli już jest oczywistym ,że nie ma żadnej pandemii , tylko jakiś niegroźny wirus a Chiny po to sobie wymyśliły ten chaos covidowy by jeszcze bardziej przykręcić totalitaryzm w swoim kraju a teraz w Hongkongu , gdzie panują od paru miesięcy nastroje rewolucyjne . Tak pod płaszczykiem pandemii niszczy się demokrację . Wszyscy ci oligarchowie którzy tak lansują covidowe kłamstwo powinny być natychmiast straceni bez sądu , bo te małpy również w Europie myślą by przekształcić stopniowo demokracje w totalitaryzm chiński , gdzie człowiek jest tylko bezwolną marionetką.
  Nie dajcie się tym głu..om z rządu , wykupcie vpn w rajach podatkowych poza jurysdykcją 14 eyes , korzystajcie z tora , nie noście ze sobą wszędzie telefonów , nie używajcie kont googla do niczego , szyfrujcie dyski , w miarę możliwości zmieńcie windowsa na opensourcowe systemy – covid to test jak daleko może posunąć się władza i Polacy podprządkowali się całkowicie tym skorumpowanym kryminalistom od Morawieckiego.

  • podejrzewam że to nie władze chin to wymyśliły
   to raczej współczesna międzynarodówka szuka sposobu na społeczeństwo które im się zbisurmaniło i zamiast walczyć o prawo równość braterstwo i świetlany ład i pokój w galaktyce
   chce być wolnymi i niezależnymi oraz zabiegać o swój własny grajdołek

 2. Nas czeka to samo- jakiekolwiek niepokoje społeczne i możliwe zamieszki będą duszone w zarodku hasłem powrót epidemii

 3. Fałszywe testy + śledzenie kontaktów, bezobjawowi „chorzy” -> każdy będzie przedmiotem przymusowych zabiegów.
  Jedyne wyjście to kontrdziałanie i uświadamianie populacji
  Konieczne jest obnażanie fałszu testów, idiotyzmu i szkodliwości przymusu masek (bo jest to symbol epidemii) i to co zrobili nasi kuzyni w Serbii, gdy po wyborach prezydent ogłosił kolejny lockdown – masowe protesty, nawet oblegali ich sejm. Efekt – prezydent wycofał się z tego pomysłu.
  W USA właśnie przekazali nowe wytyczne dla farmaceutów z zaleceniami praktyki – główne wytyczne dotyczą infekcji skórnych, wszy. To pokazuje czego można się spodziewać – masowe przymusowe zamykanie ludzi w jakiś obozach w syfie, brudzie z wszami.
  Nie dajcie się szczepić, nie dajcie się testować.

Comments are closed.