ABW inwigiluje polityków i sympatyków Konfederacji. Inwigilowany jest m.in. Grzegorz Braun

Grzegorz Braun, koordynator Służb Specjalnych Mariusz Kamiński Źródło: PAP, collage
Grzegorz Braun, koordynator Służb Specjalnych Mariusz Kamiński Źródło: PAP, collage
Prenumerata NCZ! z prezentem

Jan Piński napisał na Twitterze, że ABW inwigiluje polityków i sympatyków Konfederacji. O podobnych działaniach służb pisze w najnowszym numerze „Najwyższego Czasu!” Leszek Szymowski.

Publicysta „Najwyższego Czasu”, Jan Piński, skomentował tekst, który ukazał się na stronie TVN24. Tekst traktuje o inwigilacji.

5711 osób było podsłuchiwanych przez policję i służby specjalne w ubiegłym roku – wynika z dorocznego sprawozdania Prokuratora Generalnego, które trafiło do Senatu – czytamy w artykule.

Piński stwierdza, że problem inwigilacji dotyczy Konfederatów. – W ramach np. operacji „Sputnik” ABW inwigiluje polityków i sympatyków Konfederacji bez zgody sądu, na zasadzie tzw. 5 dniowek, czyli udają np. że nie wiedzą do kogo należy numer telefonu. Tak nielegalnie inwigilowany jest m.in poseł Grzegorz Braun – pisze dziennikarz.

O podobnych działaniach ze strony służb pisze w najnowszym numerze „Najwyższego Czasu!” Leszek Szymowski. – Od kilku miesięcy Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadzi Sprawę Operacyjnego Rozpracowania (zgodnie z nomenklaturą służb jest to sprawa o największym priorytecie) o kryptonimie „Sputnik”. Kryptonim wziął się od nazwy rozgłośni sympatyzującej z Kremlem, której wielokrotnie wypowiedzi i wywiadów udzielali dzisiejsi politycy Konfederacji – pisze dziennikarz.

W ramach sprawy „Sputnik” inwigilowano konfederatów, członków ich rodzin, asystentów i związane z nimi osoby. Chodziło o znalezienie czegokolwiek, czym można byłoby uprawdopodobnić powiązania z Rosją – kontynuuje.

I dodaje: Domniemane zaś kontakty z rosyjskimi służbami specjalnymi były pretekstem do formalnej inwigilacji – m.in. podsłuchiwania rozmów telefonicznych, czytania skrzynek mailowych, zbierania informacji wrażliwych o kilkudziesięciu osobach z otoczenia dzisiejszych posłów Konfederacji.

Cały tekst Leszka Szymowskiego na temat działania służb przeciwko Konfederacji możecie przeczytać w najnowszym numerze „Najwyższego Czasu!”, w wersji on-line dostępnym TUTAJ.

Comments are closed.