Konfederaci usadzają Mosbacher. „Trzeba ogłosić ją PERSONA NON GRATA. Łamie konwencję wiedeńską”

Michał Wawer, Jacek Wilk, Georgette Mosbacher Źródło: Facebook/Michał Wawer, Georgette Mosbacher

Georgette Mosbacher, ambasador USA, ma wredny zwyczaj dyscyplinowana polskich polityków. Konfederaci przypominają dyplomatce gdzie jest jej miejsce w szeregu.

„Zgodnie z art. 41 konwencji wiedeńskiej dyplomata ma obowiązek nie mieszać się do spraw wewnętrznych przyjmującego państwa” – przypomina Michał Wawer, skarbnik Konfederacji.

„Georgette Mosbacher złamała ten przepis już tyle razy, że najwyższy czas ogłosić ją persona non grata i poprosić rząd USA o wyznaczenie nowego ambasadora” – twierdzi polityk.

Jacek Wilk przyznał rację swojemu koledze z Konfederacji. Polityk zauważył jednak, że amerykańscy dyplomaci mają w Polsce dużo większą rolę niż tylko praca w ambasadzie.

„Zgoda. Z tym, że trzeba wziąć poprawkę na to, iż Żorżeta jest tu nie tylko w charakterze dyplomaty, ale też gubernatora” – napisał Wilk.

Czy rząd Prawa i Sprawiedliwości pociągnie w końcu amerykańską ambasador do odpowiedzialności? Prawdziwie niezależny rząd odesłałby taką dyplomatkę. PiS jednak na razie przełyka każdą zniewagę i udaje, że to deszcz pada.

Pani Mosbacher natomiast znów próbuje dyscyplinować polskich polityków. Niedawno atakowała byłą rzeczniczkę Beatę Mazurek za jej słowa o TVN, teraz za to samo atakuje Antoniego Macierewicza. W przeszłości ambasador słała nawet listy do członków rządu. No i wciąż pozostaje bezkarna.

15 KOMENTARZE

 1. Ta pani poczyna sobie u nas jak posłowie rosyjscy za czasów króla Stanisława Augusta! Jej bezczelność przerosła akceptowalne formy. Powinna być wydalona z Polski

 2. Ta pani tak się wytężała nad zachowaniem polskich polityków, aż Czaputowicz zechciał wylizać rowa Rosjanom = vide : tytuł artykułu, z 14 lipca 2020 roku, w Ncz „Polska chce poprawy stosunków z Rosją”.

  • Nie potraficie inaczej towarzysze PiSklaczki jak na kolanach przed obcą siłą? Nie na darmo sowieci starali się zdusić duch polskości i hodowali przez 45 lat bydło na miarę homo sovieticusa, podłego, spolegliwego człowieka bez wartości. Macie w sobie też gen targowiczan.

   To się nazywa ZAPRZAŃSTWO. Tylko zwykłe kundle Ojczyznę widzą JEDYNIE POD BUTEM obcego mocarstwa. Jesteście dokładnie tacy sami jak reszta Magdalenkowego towarzystwa, różnią was tylko akcenty oraz to przed kim leżycie plackiem/klęczycie na kolanach. Przedwczoraj Moskwa, Wczoraj Berlin/Bruksela, dziś Tel-Awiw/Waszyngton.

  • Kto ma to niby zrobić ? Nierząd popisiorski ? Żydowski parób nie ma godności . Co innego gdyby to był emeryt bez maseczki , wtedy to gotowi wysłać antyterorystów i śmigłowce .

 3. Żarżety tak jak i danielsa nie wyrzucą za ciency są, prędzej sami wyjadą i ktoś inny w zamian przyjedzie. Taką mamy wolność, przyjeżdża ktokolwiek i decyduje co mmy przegłosować, co im sie nie podoba, itd.

 4. PiSmaki dostali to co żydojankesi uważają że powinni dostać. No to dostali botoksianego upiora który ich teraz straszy. Taki syf to się instaluje w krajach trzeciego świata za który jak widać w USA uważają Polskę.

 5. Konfederaci usadzają Maszbachor, to wasze marzenie. Tymczasem Czarna Wdowa usadza rząd polski na nocniku, a was dzieciaczki to wysmarkuje. Taka prawda. Każe pisiorom tańczyć „horę” to będą tupać aż niemiło patrzeć. Aj-waj.

 6. The problem is: The Polish men are afraid of reasonable, direct criticism from any woman. Instead of learning English, they prefer to get rid of Mrs. Mosbacher. I respect her a lot for her courage.
  Tłumaczenie: Wniosek – Polscy mężczyzni bardzo trudno znoszą konstruktywną krytykę od jakiejkolwiek kobiety. Zamiast nauczyć się angielskiego, wola pozbyc Cię pani Mosbacher. Ja, osobiście, bardzo ja podziwiam za odwagę.

Comments are closed.