OBWE krytykuje Polskę na podstawie kłamstw aktywistów LGBT. Jest reakcja Ordo Iuris

Flaga LGBT. Foto: pixabay
Flaga LGBT. Foto: pixabay

Fake news twórczości aktywistów LGBT dotyczący rzekomych „stref wolnych od LGBT”, był podstawą krytyki jaka słynęła na Polskę ze strony Komitetu na rzecz Demokracji, Praw Człowieka i Spraw Humanitarnych Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE. Przedstawiciele tj organizacji zarzucają, że nad Wisłą są łamane prawa osób homoseksualnych. Ordo Iuris zainterweniowało w tej sprawie.

Instytut Ordo Iuris przesłał do członków ZP OBWE stanowisko, w którym prostuje kłamstwo.

W opublikowanym komunikacie prasowym z obrad w Kopenhadze, przywołane zostały głosy członków ZP OBWE, których zadaniem jest monitorowanie przestrzeganie praw człowieka. Przewodniczący Komitetu stwierdził jakoby w Polsce w ostatnich miesiącach miała wzrastać skala nietolerancji wobec osób o skłonnościach homoseksualnych. W podobnym tonie, wypowiedział się również wiceprzewodniczący Komisji, który powielając spreparowanego przez lewicowych aktywistów fake newsa, zarzucił polskim samorządom tworzenie „stref wolnych od LGBT”. Kari Henriksen, wiceprzewodniczący i sprawozdawca Komisji zaapelował natomiast do wszystkich państw członkowskich OBWE o wprowadzenie „niezbędnych regulacji prawnych mających na celu pełne zapewnienie ochrony i promocji praw osób LGBT” – relacjonuje ordoiuris.pl.

Ordo Iuris wskazał w stanowisku przesłanym do Przedstawicieli Komitetu na Rzecz Demokracji, Praw Człowieka i Spraw Humanitarnych, że w Polsce nie istnieją „strefy wolne od LGBT”. Instytut uświadamiał, że termin ten powstał jako prowokacja działaczy LGBT i został powielany przez niektóre media.

W Samorządowej Karcie Praw Rodzin, która w prowokacji przedstawiona była jako dyskryminująca, nie ma takich elementów w stosunku do ludzi związanych z ruchem LGBT. To dokument, nad którym pracowało szereg organizacji społecznych potwierdzających konstytucyjne gwarancje praw rodzin i praw rodziców.

Od Samorządowych Kart Praw Rodziny należy odróżnić przyjmowane przez niektóre samorządy uchwały czy deklaracje przeciwko „ideologii LGBT”. Wbrew manipulacjom powielanym przez działaczy ruchu LGBT, uchwały te nie są wymierzone w osoby o skłonnościach homoseksualnych, lecz stanowią sprzeciw wobec propagowanej przez ruch LGBT ideologii podważającej w opinii ich autorów prawa rodziców, wolność słowa, niezależność szkół oraz podważają swobodę przedsiębiorców. Sądy administracyjne w Polsce już trzykrotnie potwierdziły zgodność z prawem takich deklaracji – przypominają przedstawiciele Ordo Iuris.

Instytut przesłał wszystkim członkom Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE stanowisko. Przypomniał, że polskie prawo zakłada szczególną ochronę rodziny opartej na małżeństwie rozumianym jako związek mężczyzny i kobiety. Jest to w pełni zgodne z obowiązującym prawem międzynarodowym.

Polskie prawo chroni też każdego obywatela bez względu na jego orientację seksualną. Należy podkreślić, że nie istnieje żaden obowiązujący dokument prawa międzynarodowego, który nadawałby osobom o skłonnościach homoseksualnych osobne przywileje w stosunku do reszty społeczeństwa – zauważa Ordo Iuris.

Istnieje za to szereg gwarancji prawnych, przyznających rodzinie będącej podstawową komórką społeczną szczególną ochronę.

– Formułowane przez Przedstawicieli Komitetu ds. Praw Człowieka, Demokracji oraz spraw Humanitarnych OBWE stwierdzenia o sytuacji osób o skłonnościach homoseksualnych w Polsce oparte zostały na fake newsach. Nie można się zgodzić na powielanie przez kolejnych przedstawicieli instytucji międzynarodowych kłamstw i dezinformacji na temat naszego kraju. W Polsce nie istnieją „strefy wolne od LGBT”, a prawo chroni każdego obywatela, niezależnie od jego orientacji – komentuje Karolina Pawłowska, Dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Instytutu Ordo Iuris.

4 KOMENTARZE

  1. Nie rozumiem głupoty polskiej polityki. Skoro nas karzą za coś, czego nie zrobiliśmy, np. stref wolnych od LGBT, to należy takie strefy wprowadzić! Przecież wtedy nie ma nic do stracenia a gejownicy dostaliby nauczkę! Ogólnie to nie prostowałbym innych kłamstw, tylko rozsiewał własne, że w Polin mordują żydów, muzułmanów wbijają na pal a murzynów gonią z pochodniami. Jeśli by z tego powodu omijali Polskę, to tylko korzyść z tego by była! :-))))))))))))))))

  2. W GŁOWIE PREZESA 6 wymyśliłem takiego „texta”: szwagier otworzył w Krakowie knajpę LGBT+ i , co dziwne, nie miał żadnego klienta. A tymi kłamstwami na nasz temat pomysł przedni.

  3. To ja już nic nie rozumiem. Mamy gejów w polityce, w ratuszach miejskich, w kulturze ogólnej ,filmach teatrach i nawet w reklamach ich pokazują .wiszą na banerach i plakatach których nikt nie zrywa. A rozplemiło się tego mase na wszystkie możliwe strony polski i nikt ich nie teroryzuje. Nie robi im krzywdy tylko kiwa z politowaniem głową na ten genderyzm wszechobecny a oni jakies OBWE nam nasyłają .Cos tu nie gra prosze Państwa. Ktos krecìą robotu tu nam robi i koło pióra. A to zapewne ideolodzy LGBT tak szczują i warczą na Polskę kameleony przebrzydłe wynaturzone psychicznie.

  4. Należałoby piętnować – w kraju- naszych kłamców z ,, obozu zdrady i zaprzaństwa,, za kłamliwe donosy do kołchozu brukselskiego, a tamtym durniom uświadamiać, ze to są kłamstwa.

Comments are closed.