W odmętach lewackiego szaleństwa. 20 tysięcy dolarów dla każdego Murzyna przez 20 lat

Dedrick Asante-Muhammad. / foto: Facebook

Jak walczyć z podziałami i nierównościami spowodowanymi przez 20 lat uzależniania Murzynów od socjalu? Jeszcze większym socjalem. Taki pomysł ma przynajmniej Dedrick Asante-Muhammad, publicysta poczytnego „The Guardian„.

W Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej, gdzie populacja czarnych jest większa, trwa obecnie festiwal szaleństwa. Po zabójstwie George’a Floyd’a do głosu doszedł rasistowski ruch Black Live Matters.

Jego postulaty to czysty systemowy rasizm, który ma uprzywilejowywać Murzynów. Ci mają dostawać na przykład dodatkowe punkty na uczelniach i egzaminach, cenzuruje się prace naukowe, tak by nie pokazywały niewygodnych dla czarnej rasy faktów.

Rzekoma niesprawiedliwość

Amerykańska lewica idzie jednak dalej i proponuje: 20 tysięcy dolarów rocznie dla każdego Murzyna przez 20 lat, czyli nieco ponad 1,5 tysiąca dolarów miesięcznie. – Oto moja propozycja: daj 20 000 $ każdemu Amerykaninowi z przodkiem, który był niewolnikiem, każdego roku, przez 20 lat. Stać nas na to – pisze Asante-Muhammad.

„Stać nas na to”, czyli stać amerykańskich podatników, także tych Czarnych, by wyciągnąć z ich kieszeni pieniądze. To jednak nie wszystko. – Murzyni kolektywnie posiadają łącznie zaledwie 4% całkowitego bogactwa narodu – dodaje publicysta.

Oczywiście te dane pokazujący fałszywy obraz rzeczywistości mu wystarczają. Nie zagłębia się ani w to, że istnieją zarówno bogaci, jak i biedni Czarni, a także znajdują się w klasie średniej. Nie próbuje także zgłębić przyczyn takiego stanu rzeczy.

Asante-Muhammad wskazuje na kolejną niesprawiedliwość: Murzyni po studiach zarabiają średnio mniej, niż Biali po studiach. To uogólnienie znów musi nam wystarczyć, bo redaktor nawet nie próbuje sobie zadać trudu i sprawdzić, czy np. Murzyni nie kończą przypadkiem częściej studiów, po których średnia płaca jest niższa. Nie sprawdza też ich średniej produktywności czy zajęć jakich faktycznie się podejmują.

Istnieje konsensus co do tego, że konieczny jest bezpośredni zastrzyk gotówki, aby wypełnić rasowy podział bogactwa – twierdzi Asante-Muhammad. Być może wśród jego marksistowskich kolegów taki konsensus faktycznie istnieje, znamy jednak wiele głosów przeciwnych, także wśród rozgarniętych Czarnych.

20 tysięcy dolarów dla Murzyna

I wreszcie po wymienieniu tych wszystkich urojonych niesprawiedliwości jest, jest wspaniały pomysł, jak raz na zawsze rozwiązać krzywdy wyrządzone przez niewolnictwo i zadowolić Murzynów. Tym pomysłem jest oczywiście wspomniane 20 tysięcy dolarów przez 20 lat dla każdego, czyj przodek był niewolnikiem.

Obecne różnice i konflikty na tle rasowym to w dużej mierze efekt ingerencji państwa, które przez 30 lat uzależniło Murzynów od socjalu. Postulaty podobne jak ten powyżej doprowadzą do jeszcze większych konfliktów, ale odsuną je w czasie.

Ludzie otrzymujący w sumie tak duże środki od państwa, że nie muszą pracować, odizolują się od społeczeństwa, a korzystając z nadmiaru wolnego czasu i braku celu w życiu posuną się do przemocy. Pomysł Asante-Muhammad to umocnienie obecnych podziałów i wzmożenie problemów rasowych za 20 lat.

7 KOMENTARZE

 1. „konieczny jest bezpośredni zastrzyk gotówki”
  czyli mają być wydarte pieniądze od wszystkich. ZSRR+

  • ▌▌No i po co szukać za oceanem, skoro PiS-owska „dobra zmiana” niczym się od takich nie różni? Po co szukać tak daleko, a belki w POPiS-ie nie widzieć?

   Autorem niemal identycznego pomysłu, tylko w genderowym wydaniu jest wybrany przez PiS szef utworzonego przez PiS PIE (widocznie wg PiS kandydat idealny, któremu Polacy musieli ufundować cały instytut) — autor planu, by w imię genderowej „równości” za pomocą tysięcy nowo zatrudnionych urzędników przepompowywać gigantyczne pieniądze z kieszeni pracujących mężczyzn do kieszeni nudzących się w domach niepracujących kobiet.

   Nic dziwnego, że został jasnym idolem PiS — tyle tysięcy dobrze opłacanych stanowisk dla pasożytującej na Polakach kasty urzędniczej!

   Teraz — na milionach zrabowanych Polakom — zapewne trwa doszlifowywanie szczegółów projektu…

   .

 2. Ciekawe jak długo biali (tzw. „red necki”) ścierpią to szaleństwo i kiedy czara się przeleje? Wszystko ma swoje granice.

 3. Na przestrzeni wieków rożne cywilizacje niewoliły rożne nacje. Mieli swoich niewolników Egipcjanie, Grecy, Rzymianie, Imperium Osmańskie, Wikingowie. Biali ludzie innych nacji byli niewolnikami dla tych którzy byli u władzy. Czemu wokół tego nikt nie robi szumu?

  • ▌▌Można jeszcze dodać, że handlarzami i łowcami niewolników do Ameryki (to jeszcze bardziej okrutne — palenie wsi i dobijanie bezużytecznych, jak pod niemiecką administracją) byli muzułmańscy Arabowie.

   Jedną z pierwszych wojen USA stoczyło z muzułmańskimi łowcami niewolników na Morzu Śródziemnym.

   .

Comments are closed.