W USA płoną kościoły. Faszyści z Antify i rasiści z BLM wzywają do ich niszczenia

Lewacki fanatyk podpalił na Florydzie Kościół Królowej Pokoju w czasie gdy przebywali w nim wierni. Zdjęcie: Fb/mcsoflorida
Lewacki fanatyk podpalił na Florydzie Kościół Królowej Pokoju w czasie gdy przebywali w nim wierni. Zdjęcie: Fb/mcsoflorida

W całych Stanach Zjednoczonych dochodzi do aktów niszczenia kościołów. Nawołują do tego faszyści i lewacy z Antify i BLM.

Po pomnikach przyszła kolej na niszczenie kościołów. Z całych Stanów Zjednoczonych docierają doniesienia o podpaleniach i dewastowaniu świątyń.

Do takich aktów zachęcają lewaccy rasiści jak choćby pisarz Shaun King, który wzywał do obalania posagów Jezusa, bo są „formą białej supremacji”.

Na wezwanie odpowiadają więc faszyści i rasiści. Na Florydzie 24-letni Anthony Shields, wjechał do Kościoła królowej Pokoju w Ocala samochodem, kiedy szykowano się do odprawienia mszy świętej. Rozlał w nim paliwo i podpalił.

Fanatyka zatrzymano. Będzie odpowiadał za podpalenie i próbę zabójstwa. W czasie aresztowania śmiał się i oznajmił policjantom, że zrobił „wspaniałą rzecz”.

W Los Angeles spalono Kościół San Gabriel liczący sobie 249 lat. Wcześniej zniszczono pomniki Junipero Serra, założyciela katolickich misji w Kalifornii. Rasiści z ruchu Black Lives Matter oświadczyli, że było on symbolem ucisku rdzennych mieszkańców Ameryki.

W Bostonie podpalono stojący przed kościołem parafii Świętego Piotra posąg Matki Boskiej. Postawiono go kilkadziesiąt lat wcześniej, by uhonorować weteranów II Wojny Światowej.

W Nowym Jorku na Brooklynie posąg Matki Boskiej pomazano farbami. Kolejny kościół podpalono również w Kalifornii w San Diego. Od dawna uznawano go za „kościół murzyński”, bo większość parafian była czarnoskóra i pełnił on także rolę miejsca ich spotkań i ośrodka kultury.

Większość amerykańskich mediów głównego nurtu milczy na temat tych barbarzyńskich aktów. Podobnie jak nie słychać w nich protestów z powodu obalania pomników.

7 KOMENTARZE

  1. Co na to pani ambasador żorżeta ? Może zajmie się wewnętrznymi sprawami Ameryki miast mieszać się w sprawy Polski.

  2. Trzeba najechac ameryke i uwolnić ją spod jazma plugawego plemienia nim zniszczą calkowicie ten piękny kraj

  3. A czy ta propedalska „ambasadorka” żydolandu w Polsce wypowie się na temat tego barbarzyństwa w jej własnym kraju?

  4. każda akcja wywołuje reakcję – czy i tym razem tak będzie? czy rekcją na to, co się dzieje w Hameryce będzie odtworzenie Klu Klux Klanu?

Comments are closed.