Wiadomo dokąd prezydent Duda uda się z pierwszą wizytą zagraniczną

Andrzej Duda w swoim sztabie wyborczym. Foto: PAP
Andrzej Duda w swoim sztabie wyborczym. Foto: PAP

To już oficjalne – Andrzej Duda pozostanie prezydentem na drugą kadencję. Znamy też najprawdopodobniejszy kierunek jego pierwszej wizyty zagranicznej.

Przy poparciu nieco ponad 51 procent wyborców Andrzej Duda został wybrany na drugą kadencję. Krzysztof Szczerski zdradził w radiowej „Jedynce”, gdzie najprawdopodobniej prezydent uda się z pierwszą wizytą zagraniczną.

– Andrzej Duda już w czasie debaty prezydenckiej zapowiadał, że chciałby złożyć pierwszą wizytę w Rzymie, w Watykanie, żeby przybyć do kraju, który przezwyciężył pandemię koronawirusa. To będzie zapewne wczesna jesień tego roku, również w związku ze stuleciem urodzin św. Jana Pawła II – mówił Szczerski.

Według szefa Gabinetu Prezydenta RP wybór na drugą kadencję nie tylko wzmacnia mandat Andrzeja Dudy, ale też podnosi prestiż Polski na arenie międzynarodowej.

– Osób, które zdobywają w wyborach powszechnych urząd prezydencki drugi raz, nie jest dużo. Takie osoby są uznawane za duże autorytety w relacjach międzynarodowych. To zmienia również pozycję państwa – stwierdził.

Źródło: Polskie Radio

6 KOMENTARZE

  1. Pan Janusz gdyby wygrał, to pojechałby do Moskwy. Wtedy by zaprosił szczerze JE Włodzimierza Putina na swoją koronację do Polski.

  2. Wizyta w Rzymie to akt skrajnego antysemityzmu. Pierwsza wizyta powinna być w Jeruzalem w instytucie Yad Vashem gdzie Duda powinien przepraszać za polskich nienawistników i błagać o przebaczenie wszystkich stalinistów, którzy musieli wyjechać z Polski w 1968 roku.

  3. Pojedzie złożyć hołd realnemu ziemskiemu władcy świata (drugiemu z rzędu),
    gdyż pierwszy siedzi w cieniu i pociąga za sznurki…

  4. „Osób, które zdobywają w wyborach powszechnych urząd prezydencki drugi raz, nie jest dużo. Takie osoby są uznawane za duże autorytety w relacjach międzynarodowych”.
    To mamy DUŻY AUTORYTET…

Comments are closed.