Wielka Brytania pozbywa się chińskiej technologii 5G. Ma zniknąć z kraju

Sieć 5G. fot. publicdomainpictures.com
Sieć 5G. fot. publicdomainpictures.com

Rząd Wielkiej Brytanii podjął decyzję, że chińska firma telekomunikacyjna Huawei nie będzie jednak brała udziału w budowie brytyjskiej sieci 5G – ogłosił we wtorek minister cyfryzacji, kultury, mediów i sportu Oliver Dowden.

Tym samym rząd zmienił swoją poprzednią decyzję z początku roku, na mocy której koncern Huawei został dopuszczony w ograniczonym zakresie do budowy sieci 5G.

Jak wyjaśnił Dowden, zmiana decyzji jest spowodowana przede wszystkim amerykańskimi sankcjami przeciw chińskiej firmie.

Dodatkowo od przyszłego roku brytyjscy operatorzy sieci komórkowych będą mieli zakaz kupowania sprzętu Huawei, zaś do 2027 roku muszą się całkowicie pozbyć sprzętu chińskiej firmy ze swoich sieci. (PAP)

4 KOMENTARZE

  1. Pan Janusz i Tomasz Sommer powinni potępić „rząd brytyjski” socjalistów, który teraz kupi sprzęt amerykański (z USA, które są na wpół socjalistyczne w odróżnieniu od Chin które nie są komunistyczne ale kapitalistyczne;

    oraz JE Włodzimierz Putin prześle pozdrowienia Panu Januszowi w postaci zestawu muszek monarchistycznych i kar do brydża

    a oszołomy z PiS będą pluć na przyjaźń Pana Janusza z JE Włodzimierzem Włodzimierzowiczem Putinem bo Mu zazdroszą).

    • A na ***** telefon z wyjętą baterią zasadniczą, jeżeli nawet w tych z lat dziewięćdziesiątych malutkie kapsułkowe baterie były wlutowywane dla różnych celów. Teraz masz OTV Smart, żeby komu to trzeba wiedział co oglądasz. A lodówki- smart również wiedzą co w niej masz i co ewentualnie trzeba zakupić. Chinolom ich telefonia nadaje status zaufania lub nie, zezwalając na poruszanie się wszędzie lub z ograniczeniami. No to co?! Chcemy zamiany siekierki na kijek – czipy, w telefonach, nie chińskie? A jakie?

  2. Tak wygląda „wolny rynek” w wydaniu Anglosasów. Jak robią lepszy sprzęt to ma być „wolny rynek” a jak robią gorszy i mniej nowoczesny, to robi się sankcje na konkurentów… :-)))))))))))))

Comments are closed.