Gryzą się między sobą. Niektóre frakcje w PiS grają na osłabienie Morawieckiego

Mateusz Morawiecki Źródło: PAP

Portale onet.pl, wp.pl i gazeta.pl informują, że „w obozie Zjednoczonej Prawicy funkcjonują frakcje, których celem jest osłabienie pozycji premiera Mateusza Morawieckiego”.

Czy ktoś w obozie władzy gra na osłabienie premiera Morawieckiego? Wiele na to wskazuje. Dowodem na tarcia może być choćby ostatni materiał w „Wiadomościach”.

Zazwyczaj prorządowy program informacyjny tym razem zaatakował szefa rządu. W materiale krytykowano konkurencyjne media za pomaganie Rafałowi Trzaskowskiemu w kampanii.

W tym samym materiale padły zarzuty również wobec Kancelarii Premiera. Przypomniano, że Kancelaria wydawała pieniądze na reklamy w tygodnikach takich jak „Polityka”, które miały promować kontrkandydata Andrzeja Dudy.

Stwierdzono, że atak na prezydenta odbywał się również za rządowe pieniądze. Mateusza Morawieckiego przedstawiono jako kogoś, kto pomagał przeciwnikowi kandydata PiS.

„Od dłuższego czasu bowiem w obozie władzy trwa skryta wojna, która miała bezpośrednie przełożenie na to, jak wyglądała kampania Dudy. W jej trakcie Joachim Brudziński, Beata Szydło, Zbigniew Ziobro czy właśnie Kurski podczas partyjnych narad otwarcie oskarżali Morawieckiego oraz jego ludzi o nielojalność wobec prezydenta” – twierdzi Andrzej Gajcy z Onetu.

Morawieckiego oskarża się m.in. o przełożenie wyborów wespół z Jarosławem Gowinem.

Czy portale informujące o tarciach mogą mieć rację? Miałoby to dużo sensu. Obecny moment służy walce o władze w rządzie. Do następnych wyborów jeszcze sporo czasu, więc nie trzeba się martwić tym, że wewnętrzne konflikty popsują sondaże.

Źródło: wp.pl. onet.pl, gazeta.pl

Comments are closed.