Prezydent Duda naprawdę dał się nabrać rosyjskim pranksterom. Pałac Prezydencki potwierdza informacje

Andrzej Duda. Foto: PAP/Leszek Szymański
Andrzej Duda. Foto: PAP/Leszek Szymański

Pałac Prezydencki potwierdza autentyczność opublikowanej w sieci rozmowy rosyjskich pranksterów. Rosyjskim żartownisiom naprawdę udało się dodzwonić do prezydenta RP i go nabrać.

Służby podległe ministrowi koordynatorowi, Mariuszowi Kamińśkiemu, wyjaśniają okoliczności pojawienia się w sieci rozmowy. To wielka kompromitacja polskich służb właśnie, że prezydent Andrzej Duda odebrał telefon od zwykłych żartownisiów z YouTuba i dał się nabrać, że reprezentują oni ONZ.

Zadzwonili do Dudy i go „wkręcili”. Jak to możliwe?

Przypomnijmy, że do polskiej głowy państwa udało się dodzwonić rosyjskim żartownisiom występującym pod pseudonimami Vovan i Lexus.

Jeden z nich wcielił się w rolę Sekretarza Generalnego ONZ Antónia Guterresa i pogratulował prezydentowi zwycięstwa.

Polski prezydent nie zauważył, że coś jest nie tak. Żartownisie najpierw rozmawiali z nim o zwycięstwie i gratulowali mu. Później poruszyli temat koronawirusa.

Dziwnie zaczęło się robić, gdy zaczęli pytać o LGBT i Donalda Tuska. Stwierdzili, że przed Dudą rozmawiali z Tuskiem, który stwierdził, że polski prezydent dyskryminuje mniejszości seksualne.

– Szanuję każdego człowieka – zarzekał się Andrzej Duda.

– Nie wiem dlaczego Tuska tak zajmował ten temat. Może on sam jest jednym z nich… – powiedział nagle fałszywy Sekretarz Generalny.

Nawet w tym momencie Andrzej Duda nie zauważył, że ktoś stroi sobie z niego żarty. Dalej pranksterzy pytali o pomniki Armii Czerwonej w Polsce.

Później „fejkowy” Sekretarz spytał Dudę, czy Polska nie chce odzyskać terenów, które dziś znajdują się na Ukrainie.

– Nie, to jest Ukraina – szybko odpowiedział Andrzej Duda.

Polski prezydent również w tym momencie nie zauważył, że rozmowa nie przebiega zbyt normalnie.

Dalej prankster powiedział Dudzie, że zadzwonił do niego Rafał Trzaskowski.

– Był pewien, że wygrał i chciał, żeby mu pogratulował – powiedział żartowniś.

– Taak? – zapytał rozbawiony Duda.

Prawdopodobnie był pijany – kontynuował Rosjanin.

– To dziwne – stwierdził polski prezydent.

Nawet, gdy konwersacja zaczęła robić się tak dziwna, Andrzej Duda i tak nie podejrzewał, że coś jest nie w porządku. Na koniec rozmowy podziękował „Generalnemu Sekretarzowi” za telefon.

Internauci dodatkowo zwracają uwagę na to słabej jakości angielski polskiego prezydenta. Jego rozmówca jednak również mówił z bardzo silnym rosyjskim akcentem, co powinno zaalarmować kogoś ze służb.

Źródło: RMF FM/nczas.com

12 KOMENTARZE

  1. Pośmiewisko dla tzw.polskich służb specjalnych . Nic się nie zmieniło od wycieczek do baru na ploty całego rządu PO. Akcent wyraźnie rosyjski. Prawdziwe służby mają poważniejsze nagrania polityków ,ich żon,dzieci tylko nie ujawniają.

  2. Głosowałem tylko w pierwszej rundzie na Krzysztofa Bosaka. Nie przyłożyłem ręki do tej kompromitacji i mam czyste sumienie.

  3. „Internauci dodatkowo zwracają uwagę na to słabej jakości angielski polskiego prezydenta. Jego rozmówca jednak również mówił z bardzo silnym rosyjskim akcentem, co powinno zaalarmować kogoś ze służb.” – jak ma zaalarmować służby, jak koordynator i jego zastępca (z bogatym doświadczeniem w straży miejskiej, za to z wielkim, jak on sam, ego), nie znają nawet dobrze języka polskiego, a co dopiero jakiś język obcy, w tym rosyjski? wolne żarty;

  4. No i co z tego ??? piszący tu frustraci w ten sposób chcą się dowartościować !!!! Z tego widać że pan prezydent rozmawia nawet i z podłymi kanaliami !!!!

Comments are closed.