Rzucili się na Ziemkiewicza za te słowa o Stuhrze. Sygnał dała „Gazeta Wyborcza”

Rafał Ziemkiewicz. Foto: PAP
Rafał Ziemkiewicz. Foto: PAP

W wieczór wyborczy do szpitala trafił Jerzy Stuhr, który przez lata dał się poznać jako wielki przeciwnik prawicy. Komentator polityczny Rafał Ziemkiewicz połączył oba te fakty o czym poinformował w programie „W tle wizji”. Po tym co powiedział zderzył się z wielką wścieklizną lewej strony sceny politycznej, której przewodziła „Gazeta Wyborcza”.

„Poszły takie wiadomości, których przez delikatność się nie wrzuca w obieg publiczny, że jeden ze sławnych aktorów starszego pokolenia, słynący z zajadłości antypisowskiej, wylądował tej nocy wyborczej w szpitalu” – mówił Ziemkiewicz w poniedziałek w programie „W tyle wizji”. Dalej dodał, że oba wydarzenia „miały ze sobą związek”.

– Niech to będzie przestrogą dla tych, co (…) dali się tak podniecić tym TVN-om – skwitował.

Krakowskie wydanie „Gazety Wyborczej” natychmiast obwieściło, że Ziemkiewicz kpi z tragedii zasłużonego artysty.

Na Ziemkiewicza spłynęła wściekła fala w mediach społecznościowych. Treści wpisów lepiej nawet nie cytować. A co na to sam publicysta?

„Dotarło na moją wieś o kolejnej hejterskie gownoburzy szmatławych mediów. Tylko osoba bardzo złej woli może nazywać moje wczorajsze słowa @WtylewizjiINFO „szydzeniem” czy „wyśmiewaniem” choroby Stuhra. Ale żadne odkrycie, że takie właśnie teorzą lewicowo-liberalne media” – odpowiedział nienawistnikom na Twitterze. 

Jerzy Stuhr trafił do szpitala z podejrzeniem udaru. Przed laty przeszedł dwa zawały, a później zmagał się z nowotworem krtani.

27 KOMENTARZE

 1. Ziemkiewicz to taki sam mądrala jak ten cały Stuhr, tyle, że bierze pieniądze od drugiej strony (przynajmniej czasem).

  • ja tesz tak jak i ty nie lubię tych mondraluf co sie ino wy mondrzajo i wy mondrzajo tamuj w ty tele wizji !!!!! karzden jeden człek po winien być gupolem tak jak my obadwa conie?!!!
   rzeby była sprawiedliwoś !!!

 2. Po pierwsze Ziemkiewicz w przeciwieństwie do Stuhra nie jest polonofobem. Po drugie Ziemkiewicz nie jest mądralą, lecz znawcą historii i znakomitym obserwatorem życia politycznego w Polsce, co pokazał w ,,Michnikowszczyźnie” i ostatniej książce ,,Cham niezbuntowany”. Jest niepoważne porównywanie Ziemkiewicza na gruncie intelektualnym ze Stuhrem.

 3. Szczur i jego synek pracują dla zaprzańców, Ziemkiewicz dla pisowskiej TV … i tym tylko się różnią, mocodawcami. „W tyle wizji” to program o poziomie intelektualnym gimnazjalisty, gdzie w bardzo niewyrafinowany sposób prezenterzy naśmiewają się ze wszystkich nieprzyjaciół PiS, w tym dosyć często z Konfederacji. Dziwi mnie w ogóle, że RAZ chcący uchodzić za człowieka o wysokich standardach moralnych i intelektualnych bierze udział w tej szopce. Jak obu Szczurów nie lubię, tak nigdy nie powiedziałbym, że problemy zdrowotne któregokolwiek z nich to efekt przedawkowania propagandy TVN. Odbijając piłeczkę można by powiedzieć, że wszystkie choroby sympatyków PiS to efekt przedawkowania propagandy TVP. Sorry, ale takie analogie są żałosne. Ziemkiewicz powinien unikać opowiadania takich głupot, prymitywne teksty niech zostawi Holeckiej, czy Janeckiemu – oni są w tym dobrzy.

  • Skąd tyle jadu? Stuhr to fantastyczny aktor i człowiek, i to boli sk. To że nie lubi ch nie znaczy że nie lubi Polaków. Nie każdy musi zabić brata bliźniaka.

 4. Oczywiście pan Stuhr jest czy był bardzo dobrym aktorem, życzę mu powrotu do zdrowia. Ale ta porcja pogardy i wręcz nienawiści jaką okazał inaczej myślącym aniżeli on, jest haniebna, i tyle.

  • Ale to nie powód, by wykorzystywać jego chorobę do promowania własnej „inteligencji”, jak to uczynił ziemkiewicz. A okazywania pogardy i nienawiści dla inaczej myślących i żyjących to nie-pisowcy dopiero ucza sie od mistrzów z jedynie słusznej partii jedynie słusznego prezesa.

 5. Szczury przynajmniej są szczerzy w nienawiści do PiS-u. I żadnych profitów z tego nie mają, w przeciwieństwie do Ziemkiewicza i innych Zenków.

 6. To przykład wybiórczej moralności – katastrofa smoleńska (w której zginęli ludzie mający rodziny) może być przedmiotem żartów, żeby nie powiedzieć wzgardy. Insynułowanie ,że zabójstwo Adamowicza, to efekt nagonki pisowskiej, jest zrozumiałe i akceptowane. Sugestia, że choroba aktora (mającego jedynie słuszne poglądy), może mieć związek z wynikiem wyborów, jest karygodna..

  • Przedmiotem żartów Stuhra nie była sama katastrofa smoleńska, czy jej ofiary, a jej wykorzystywanie do walki politycznej…

 7. jest pandemia, więc każdy teraz walczy o życie, nie tylko Sthury. Charakterystyczne jest to że , tylko marksiści myślą że będą żyć wiecznie…

   • Normalnym ludziom wszystko kojarzy się z seksem ( heteroseksualnym) , Tobie – z Rydzykiem, faszystami itp. Zmień dilera.

 8. Przypomnijcie sobie komentarze jak pękła opona w samochodzie Dudy i porównajcie je z wypowiedzią Ziemkiewicza…i zobaczycie różnicę…

 9. Pan Ziemkiewicz broni polskiego rządu przed napaścią nienawistnych zaprzańców kierowanych przez mocodawców z Zachodu. W wyrafinowany sposób broni polskiego honoru i polskiej Partii. Jest nieugięty, jak za starych dobrych czasów Jerzy Urban. Precz z opluwaniem pana Ziemkiewicza i polskiej racji stanu.

Comments are closed.