W odmętach lewackiego szaleństwa. Scrabble usuwa niepoprawne politycznie słowa

Scrabble - zdjęcia ilustracyjnie. / foto: pixabay

Północnoamerykański związek scrabblistów (NASPA) skreślił ze swojej oficjalnej listy 236 słów w grze w Scrabble, które potencjalnie mogą obrażać. Sprawa rozpoczęła się od publikacji na Facebooku i dyskusji dotyczących amerykańskich protestów przeciwko rasizmowi.

– Jeden z naszych członków zapytał, co robimy, by zmniejszyć napięcia rasowe w USA oraz w Kanadzie – tłumaczy radiu NPR szef organizacji John Chew. – Po ożywionej dyskusji i internetowej sondzie rada konsultacyjna NASPA opowiedziała się za usunięciem 236 pozycji z listy. Wśród nich znajdują się obraźliwe słowa dotyczące pochodzenia, rasy, religii, płci, seksualności czy niepełnosprawności.

– Niektórzy członkowie grozili odejściem ze związku jeśli zostanie usunięte choćby jedno słowo; inni grozili odejściem, jeśli jakiekolwiek obraźliwe słowa pozostaną – tłumaczy w swoim oświadczeniu Chew. Jego zdaniem „dobre argumenty” padały po obu stronach sporu, a podział był mniej więcej „50 na 50”.

Oficjalna lista słów używana jest w trakcie scrabblowych turniejów. Związek NASPA reprezentuje ok. 10 tys. graczy w USA oraz Kanadzie.

Decyzja związku scrabblistów to pokłosie fali histerii i zamieszek, które wybuchły w amerykańskich miastach po zabójstwie pod koniec maja w Minneapolis przez policję czarnoskórego George’a Floyda.

Bandy faszystów z Antify oraz rasistowskiej organizacji BLM demolują i plądrują miasta, a także niszczą i obalają pomniki. Dotyczy to nie tylko miejsc upamiętnienia żołnierzy Konfederacji, ale także postumentów m.in. Krzysztofa Kolumba oraz byłych prezydentów: Jerzego Waszyngtona czy Thomasa Jeffersona.

Akcję niszczenia języka już prowadzi i propaguje stacja CNN. Jej pracownicy zaczęli robić przegląd słów i zwrotów, które według nich powinny zniknąć z języka

Prezydent USA Donald Trump upoważnił pod koniec czerwca władze federalne do zatrzymywania osób niszczących pomniki i karania ich nawet 10 latami więzienia. (PAP)