Wielka czystka w TVN? Kolejni czołowi dziennikarze żegnają się ze stacją

Justyna Pochanke, mikrofony z logo TVN24 Źródło: PAP, collage

Po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich w TVN nadchodzą wielkie zmiany. Amerykanie czyszczą antyrządowych dziennikarzy?

Z redakcji programu TVN 24 „Czarno na białym” wyleciało czterech dziennikarzy. Jak przekonuje magazyn „Press” odejście z TVN 24 „nie było ich decyzją i nie ma związku z oszczędnościami w redakcji”.

Dziennikarzami, którzy musieli rozstać się ze stacją są: Monika Gawrońska, Leszek Dawidowicz, Cyprian Jopek i Jacek Smaruj. Szczególnie duże emocje wywołało nazwisko Dawidowicza – to on przez lata patrzył na ręce PiS.

W 2019 roku został wyróżniony nagrodą Grand Press w kategorii Dziennikarstwo Specjalistyczne.

Szefowa redakcji „Czarno na białym” Patrycja Redo pytana o dziennikarzy odesłała „Press” do biura prasowego TVN Discovery Polska. Amerykanie ucięli temat krótko: „Możemy jedynie potwierdzić, że do rozwiązania umów doszło za porozumieniem stron”.

Tak przynajmniej twierdzi Katarzyna Issat, szefowa ds. komunikacji korporacyjnej TVN Discovery Polska. Sam program „Czarno na białym” ma wrócić po wakacjach, ale już w innym składzie.

Przypomnijmy, że tuż po ogłoszeniu wyników wyborów ujawniono, że z TVN żegna się twarz „Faktów” Justyna Pochanke. Dzień później z TVN rozstał się jej mąż Adam Pieczyński.

Pieczyński był doradcą zarządu TVN, a wcześniej szefem pionu informacji TVN oraz redaktorem naczelnym „Faktów” i TVN 24. Pieczyński w zeszłym roku otrzymał nagrodę specjalną Radia Zet dla Dziennikarza Dekady.

Jego żonę zastąpi Piotr Kraśko. Kraśko był do tej pory dziennikarz był gospodarzem „Faktów z zagranicy” w TVN 24 BIS i współprowadził weekendowe wydania „Dzień Dobry TVN”.

Źródło: Press

Comments are closed.