Zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy na… Stadionie Narodowym?!

PGE Narodowy. Foto: PAP
PGE Narodowy. Foto: PAP

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na drugą kadencję najprawdopodobniej odbędzie się na Stadionie Narodowym – nieoficjalnie ustaliło RMF FM. Zaprzysiężenie powinno odbyć się na sali plenarnej Sejmu, ale ze względu na zagrożenie epidemiczne postanowiono przenieść je na stadion.

Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta do końca przyszłego tygodnia. Według dziennikarzy RMF FM, którzy nieoficjalnie mieli dowiedzieć się od polityków partii rządzącej – zaprzysiężenie Dudy planowane jest na Stadionie Narodowym.

Podobno chodzi o zachowanie odpowiednich odległości między gośćmi.

Prezydent składa przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym, a więc połączonymi izbami Sejmu u Senatu. W sumie to już 560 osób, poza tym zapraszani są też byli prezydenci, premierzy, marszałkowie Sejmu i Senatu, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego i wyznań i kościołów w Polsce.

W sumie z obecnymi dziennikarzami to nawet tysiąc osób.

W celu zorganizowania zaprzysiężenia – zaplanowanego na 6. sierpnia – w Sejmie, jego marszałek Elżbieta Witek musiałby znieść limit miejsc, ale wtedy nie byłoby możliwości zachowania jakichkolwiek zasad bezpieczeństwa.

 

10 KOMENTARZE

 1. Czas znieść te idiotyczne wymogi pana od zdrowia o pseudonimie „gumousty” : mało chorych to pandemia, dużo chorych – sprawy nie ma… To byłaby rekonstrukcja, wywalić precz Szumowwskiego

 2. Jak zwykle Pis szasta nie swoją kasą,koszt organizacji tej „szopki” w sejmie jest na pewno mniejszy niż show na narodowym.

 3. Zagrożenie epidemiologiczne, dobry żart. Chodzi o to żeby zrobić spęd sympatyków pisu na stadionie i manifestację potęgi tej partii z fotkami rezydenta otoczonego tysiącami fanów. Muszą przykryć fakt, że Duda wygrał te wybory z niewielką przewagą (pierwotnie miał zmiażdżyć kontrkandydata zaprzańców) i że prawie 50% społeczeństwa ma już dość rządów Słoneczka Żoliborza i jego marionetek.

  • ▌▌No i jak sypie się linia propagandowa PiS dla tłuków! Przecież że na same wybory (widocznie taka była umowa) wirus chińskiej grypy tak na śmierć przeraził się PiS, że stał się „wyjątkowo mało aktywny”, mimo że Polska na czerwonej liście (— Fałszywa elita zazdrości Polakom skutecznych strachów na wirusa chinki!).

   .

   • ▌▌ — Żyjecie w socjalistycznym chlewie, dlatego dla was — utrzymujący nas socjalistyczni szmaciarze — wirus chinki jest „wyjątkowo mało aktywny” — dlatego musicie tłoczyć się przy urnach plebejska hołoto w teatrzyku uwiarygodnienia naszej władzy. Przecież wy po to w ogóle jeszcze żyjecie! Nie ma dla was niczego ważniejszego w waszym nędznym życiu: chyba jasne, że w tym przypadku wasze zdrowie i życie się nie liczy!?

    — No ale my? Nadzwyczajna kasta pasożytnicza? Wiadomo! Tanie państwo, to dziadowskie państwo — my działamy zawsze na bogato! (w końcu to Polacy za wszystko płacą!) Co, nas by miało na to nie stać? Było na 100 milionów na neobolszewicką podróbkę wyborów, to podniesie się podatki i będzie na inaugurację!

    .

 4. Pan Janusz powinien ubiec tego niebezpiecznego socjalistę Dudę

  i sprawić, że dzień wcześniej prymas koronuje Pana Janusza na Króla.

  Duda będzie się mieć z pyszna

  a Pan Janusz rozpędzi Sejm i Bandę Czworga na cztery wiatry.

 5. ▌▌Kilka rzeczy w tych wyborach wyszło bezdyskusyjnie.

  Np. to, że przy PiS zostali już niemal wyłącznie fanatycy — wspaniałe poparcie A. Dudy w I. turze, który i tak miał zagwarantowany udział w II. turze, więc spokojnie można było na wybory nie iść. A w II. turze co?

  Mimo nawalnej propagandy TVPiS dla tłuków Trzaskowski powiększa bazę swoich wyborców o 60% (w punktach procentowych, faktycznie jeszcze więcej!). A co na to pan prezydent? On, mimo nieustannego rąbania propagandą powiększa swój elektorat w II. turze o skromniutkie… kilkanaście procent.

  Na PiS głosują już tylko fanatycy socjalizmu… i nikt więcej!

  .

  ▌▌PiS — jak to zazwyczaj u socjalistów, chociażby w Wenezueli, czy w socjalistycznych Niemczech tuż przed II. wojną — wykształcił już rekordową ilość bojówkarzy sprawy socjalizmu i darmowych trolli (co widać tu na stronie).

  Socjalizm pozwala największym tłukom (na cudzy koszt!) przez krótką chwilę, poczuć „Triumf woli” — stąd tak wielki zaciąg największych tłuków do socjalistycznych bojówek.

  .

Comments are closed.