Kandydat o. Rydzyka chce unieważnienia wyborów?! Burza po oświadczeniu Piotrowskiego

Mirosław Piotrowski.
Mirosław Piotrowski. (Fot. Facebook/@MPiotrowski)
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Mirosław Piotrowski twierdzi, że Andrzej Duda został wybrany niezgodnie z Konstytucją. Czy były kandydat na prezydenta przekona o tym Sąd Najwyższy?

Były europoseł PiS, a ostatnio lider bliskiego Tadeuszowi Rydzykowi Ruchowi Prawdziwa Europa Mirosław Piotrowski, kwestionuje ważność wyborów prezydenckich. Zdaniem Piotrowskiego Andrzej Duda został wybrany niezgodnie z Konstytucją.

Wybór Dudy jest nieważny. Został on wybrany po prostu niezgodnie z konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej – twierdzi Piotrowski w filmie opublikowanym na YouTubie. Polityk wskazuje na o art. 128 ust. 2 Konstytucji RP.

Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej zarządza Marszałek Sejmu na dzień przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej, a w razie opróżnienia urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej nie później niż w czternastym dniu po opróżnieniu urzędu, wyznaczając datę wyborów na dzień wolny od pracy przypadający w ciągu 60 dni od dnia zarządzenia wyborów – czytamy we fragmencie wskazanym przez Piotrowskiego.

Na nagraniu były europoseł zaznacza jednak, że jego prywatnym zdaniem, gdyby wybory odbyły się zgodnie z prawem, to wynik byłby podobny.

Z mojego punktu widzenia jest całkowicie obojętne, czy wybory odbywają się na 50, 60, 70 czy 75 dni przed upływem kadencji prezydenta. Jednak jeśli w ustawie zasadniczej zapisano, expresis verbis, wybory muszą się odbyć nie później niż 75 dni przed końcem kadencji (…), to trzeba to respektować i implementować – podkreśla jednak Piotrowski.

Kto lekceważy Konstytucję i ją łamie, podlega Trybunałowi Stanu, Sądowi Najwyższemu i innym sądom. (…) Czy choć jeden sędzia Trybunału Konstytucyjnego lub Sądu Najwyższego odważy się stanąć przed kamerą i powiedzieć, że wybory Prezydenta RP odbyły się zgodnie z Konstytucją? – pyta na nagraniu ulubieniec Tadeusza Rydzyka.

Źródło: YouTube Ruch Prawdziwa Europa

Comments are closed.