LGBT wygrywa. Holandia wpisze zakaz dyskryminacji homoseksualistów do konstytucji

Flaga LGBT. Foto: pixabay
Flaga LGBT. Foto: pixabay

Holenderski parlament przegłosował poprawkę do konstytucji. Znajdzie się w niej zakaz dyskryminacji osób ze środowiska LGBT.

Środowiska LGBT mogą otwierać szampana. Holandia, jako najbardziej progresywny kraj świata, wpisze do konstytucji zakaz dyskryminacji osób LGBT.

Stosowną poprawkę przegłosował holenderski parlament. Do art.1 holenderskiej konstytucji, który mówi o zakazie dyskryminacji „ze względu na religię, przekonania, poglądy polityczne, rasę lub płeć lub z jakichkolwiek innych przyczyn” dodane zostały: „orientację seksualną i niepełnosprawność”.

To nie wszystko. Progresywna wicepremier Kajsa Ollongren wyjaśniła, że określenie „płeć” obejmuje obecnie również osoby transpłciowe i interpłciowe.

Działaczka organizacji LGBTQ COC Astrid Oosenbrug nie kryła zadowolenia z tej decyzji. – Jest to ważne na przyszłość, ponieważ gwarantujemy, że nadal będziemy mogli cieszyć się naszymi ciężko zdobytymi prawami za pięćdziesiąt lub sto lat – powiedziała Oosenbrug.

Przypomnijmy, że Holandia już w 2001 roku, jako pierwszy kraj na świecie, zalegalizowała „równość małżeńską” łącznie z prawem do adopcji dzieci.

Źródło: queer.pl

Comments are closed.