Bosak: Chcemy być trzecią siłą polityczną w wyborach w 2023 roku

Krzysztof Bosak, na konwencji wyborczej Konfederacji fot. PAP/ Tomasz Gzell
Krzysztof Bosak, na konwencji wyborczej Konfederacji fot. PAP/ Tomasz Gzell

Naszym planem do zrealizowania w wyborach w 2023 r. jest to, aby Konfederacja była trzecią siła polityczną – powiedział w czwartek poseł Konfederacji Krzysztof Bosak. Polityk upatruje szans na sukces wyborczy w charakterze, programie i autentyzmie ugrupowania.

Bosak w rozmowie w Polskim Radiu 24 zapewnił, że uznaje wynik wyborów ogłoszonych przez PKW. Pytany, czy Konfederacja jest trzecią siłą polityczną w Polsce odpowiedział, że to był fakt w momencie głosowania. „I to jest też plan do zrealizowania w horyzoncie wyborów w 2023 r., a nawet nasze ambicje są większe, bo potencjał rozwojowy jest większy. Mnóstwo Polaków ma poglądy podobne jak my” – dodał.

Poseł wyraził przekonanie, że znacznie więcej wyborców jest gotowych głosować na Konfederację. Wskazał przy tym, że zaletą tego ugrupowania jest autentyzm, charakter i program. „Dzięki temu budujemy trwałą podstawę naszego rozwoju politycznego” – dodał poseł.

Bosak, odnosząc się do wyniku wyborów prezydenckich, ocenił, że „znaczna część wyborców prawicowych jest potwornie zniechęcona do PiS-u”. Wyjaśnił, że „dała temu wyraz głosując przeciwko prezydentowi Andrzejowi Dudzie, bo się boi, i słusznie, że będzie jeszcze więcej nowych podatków; że będzie jeszcze więcej arogancji władzy; że będzie jeszcze więcej fuszerki legislacyjnej”.

Jego zdaniem część wyborców prawicowych nie chce, żeby PiS miał więcej władzy, „ponieważ uważają, że z tej władzy PiS robi zły użytek”.

PAP/PJ

Comments are closed.