Grzegorz Braun: Rząd upiera się wdrażać pod oszukańczymi hasłami recydywę socjalizmu

Grzegorz Braun. / foto: YouTube
Grzegorz Braun. / foto: YouTube
REKLAMA

Poseł Konfederacji, Grzegorz Braun, w wywiadzie z portalem info.elblag.pl ocenił bieżącą sytuację Polski i kontekst międzynarodowy naszego położenia. Nie szczędził ostrych słów rządowi PiS.

Moim celem nie jest sianie paniki, ale odpowiedź jest prosta: jesteśmy w stanie już nie nadciągającej katastrofy. To jest katastrofa społeczno-gospodarcza – mówi Grzegorz Braun.

Zdaniem polityka Konfederacji pod pretekstem walki z mniemaną pandemią rząd sprowadza na nasz kraj katastrofę gospodarczą.

REKLAMA

Zamrożenie gospodarki, przestrzeni publicznej, zamknięcie szkół, biznesów na tak długo. To nie może ujść na sucho. (…) Na dodatek sytuacja międzynarodowa, kontekst globalny nie nastraja optymistycznie – mówi poseł.

To, co jest szczególnie smutne i niebezpieczne w naszej sytuacji to to, że Rząd RP wziął na siebie obowiązek realizowania sprzecznej z polskimi interesami agendy – dodaje Braun.

To Rząd upiera się wdrażać pod oszukańczymi hasłami recydywę socjalizmu – podkreśla polityk.

Jak dodaje nie ma tu znaczenia, że nie jest to socjalizm pod flagą brukselską lub moskiewską, ale Polską. – Polska się zwija, a nie rozwija – podsumowuje Grzegorz Braun.

REKLAMA