Bolsonaro wyzdrowiał? Prezydent Brazylii informuje, że nie ma już koronawirusa

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro / Fot. Wikimedia Commons
Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro / Fot. Wikimedia Commons
REKLAMA

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro stwierdził w sobotę, że jego ostatni test na koronawirusa dał wynik negatywny. Sugeruje to, że przywódca pozbył się infekcji po prawie trzech tygodniach.

O wynikach testu Bolsonaro napisał w sobotę na Facebooku. „RT-PCR na Sars-Cov 2: negatywny. Dzień dobry wszystkim” – oznajmił prezydent.

Polityk informował o wynikach swoich testów czterokrotnie, odkąd zdiagnozowano w jego organizmie wirusa 7 lipca. W sobotę wynik po raz pierwszy był negatywny.

REKLAMA

Podczas choroby Bolsonaro – który wcześniej publicznie lekceważył zagrożenie wynikające z wirusa – był widziany bez maseczki, np. gdy rozmawiał z pracownikami swojej rezydencji. Otwarcie promował też hydroksychlorochinę stosowana przy leczeniu malarii  jako lek na Covid-19. Specyfik jes szeroko stosowany m.in. w Stanach Zjednoczonych.

W sobotę w internecie zamieścił zdjęcie, na którym oferuje pudełko hydroksychlorochiny strusiowi. Media donosiły, że prezydent został wcześniej ugryziony przez ptaka tego samego gatunku.

Brazylia jest drugim po USA najbardziej dotkniętym pandemią krajem na świecie. Według oficjalnych statystyk na Covid-19 zmarło ponad 85 tys. spośród ponad 2,3 mln zakażonych osób.

REKLAMA