Koniec świata jaki znamy? Globaliści szykują nam „Wielki Reset”. Spotkanie już w styczniu 2021 roku

ofiary/Koronawirus i Śmierć. Obrazek ilustracyjny. Źródło: Pixabay
Koronawirus i Śmierć. Obrazek ilustracyjny. Źródło: Pixabay

Już niebawem kolejne Światowe Forum Ekonomiczne. Czym ma być „Wielki Reset”?

W styczniu 2021 roku odbędzie się kolejne Światowe Forum Ekonomiczne. Globaliści z całego świata przybędą debatować o ratowaniu klimatu… i nie tylko.

Styczniowe Forum ma skupić się na kwestiach związanych z koronawirusem, problemami gospodarki, niepokojami społecznymi itd. Hasłem imprezy jest „Wielki Reset”.

Portal Independent Trader wskazuje, że tegoroczne pasmo kryzysów to idealny moment, by ruszyć z kontrowersyjnymi zmianami. Ludzie są wystraszeni kryzysem, pandemią, czy niepokojami na tle rasowym.

Co szykują globaliści tym razem? Wśród planów „Wielkiego Resetu” jest m.in. … reset kapitalizmu.

– Każdy kraj, od USA aż do Chin, musi wziąć w tym udział. Każda branża, od produkcji ropy do spółek technologicznych, musi przejść transformację. Potrzebujemy „Wielkiego Resetu” kapitalizmu – przekonują organizatorzy Forum.

– Rozwinięte gospodarki coraz rzadziej można charakteryzować jako kapitalistyczne. Od 2008 roku na świecie ciągle ratuje się nierentowne, duże przedsiębiorstwa. Małym oczywiście pozwala się upadać. Komplikacja prawa także działa na niekorzyść tych najmniejszych, bo ogranicza możliwość ich rozwoju. Poszczególne państwa mają coraz większy udział w gospodarkach. O jakim więc kapitalizmie mowa? – wskazują autorzy Independent Trader.

Innym zagrożeniem jest postulat „Wielkiego Państwa”. Co przez to rozumieją organizatorzy?

„Reset będzie wymagał większego rządu”. A to oznacza więcej ingerencji państwa, wyższe podatki, mniej wolności, więcej korupcji, więcej niegospodarności i większa inwigilacja obywateli.

Tym samym w planach mamy nie tyle skrajny socjalizm co czysty komunizm!

Źródło: Independent Trader

Comments are closed.