Lepper wystartuje do Sejmu z list KO?! Syn twórcy Samoobrony: „Jeśli będzie propozycja, to nie mówię nie”

Donald Tusk, Andrzej Lepper Źródło: Wikipedia

Tomasz Lepper, syn byłego wicepremiera, chce iść śladami ojca. Rozważa start do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej.

Syn zmarłego wicepremiera pierwszego rządu PiS Tomasz Lepper chce wejść do polityki. Jak ujawnił „Super Express”, syn Andrzeja Leppera skłania się ku Koalicji Obywatelskiej.

Lepper junior PiS ma za złe to co zrobiła z jego ojcem. W lipcowych wyborach poparł prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, był obecny na jego spotkaniu z rolnikami w Radziczu.

– Myślę, że o rolników bardziej dbałby Trzaskowski niż Duda. Ja nie dostałem tzw. suszowego, czyli wsparcia za straty w rolnictwie. Jestem Dudą zawiedziony. Pięć lat temu w ogóle nie głosowałem, teraz stawiam na Trzaskowskiego. Kibicuję mu i życzę wygranej! – mówił na kilka dni przed głosowaniem.

Czy w najbliższych wyborach wystartuje z list KO do Sejmu? – Jeśli będzie propozycja, to nie mówię „nie” – zadeklarował w rozmowie z „Super Expressem”.

– Na pewno zająłbym się szczególnie problemami w rolnictwie jako poseł, bo ta dziedzina jest mocno zaniedbana – wyjaśnia Lepper w rozmowie z mediami.

A co o starcie z ich list sądzą sami politycy KO? – Tomek jak mało kto zna się na polskim rolnictwie a takich ludzi potrzeba w naszej polityce. Jest na pewno mile u nas widziany – przekonuje poseł KO Dariusz Joński.

Natomiast prof. Kazimierz Kik uważa, że Lepper junior byłby „szansą na otwarcie się KO na środowiska rolnicze”. – Choć młody Lepper nie ma politycznego talentu starszego Leppera – podkreśla politolog.

Źródło: Super Express

2 KOMENTARZE

Comments are closed.