Codziennie rekord. Wielki sukces rządu w walce z pandemią: 657 nowych zakażeń COVID-19

Szumowski/respiratory
Łukasz Szumowski Źródło: PAP

„Mamy 657 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – informuje na Twitterze ministerstwo zdrowia. To nowy rekord.

Znów pobiliśmy rekord dziennej liczby zakażeń – ostatni padł wczoraj. Tylko w ostatnie dobie odnotowano 657 nowych zakażeń.

„Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem” – podaje w tej samej wiadomości MZ.

Paskowi z TVP nie mogę jeszcze napisać, że „Niemcy zazdroszczą Polsce”, bo nasi zachodni sąsiedzi notują dziennie ok. 800 przypadków.

Póki co nie zanosi się też na powrót do obostrzeń – przynajmniej wedle słów wiceministra zdrowia.

Dynamika, a nie tylko bezwzględne wartości mają wpływ na to, jakie decyzje są podejmowane -oświadczył Janusz Cieszyński w TVN24.

Od połowy czerwca spada m.in. liczba aktywnych przypadków. – Wtedy to było ok. 14 tys., a obecnie jest ok. 9 tys. Widzimy, że łączna liczba tych aktywnych przypadków spadła – zauważa wiceminister.

Nie zmienia to jednak faktu, że mimo „walki” rządu z pandemią codziennie notujemy więcej zachorowań.

Źródło: Twitter, TVN24

5 KOMENTARZE

  1. Po co wy się zajmujecie tymi pierdołami? O tym to mogę przeczytać w onet, interii, u braci Karnowskich. Więcej o tym, że „pandemia” to brutalna ściema, przejaw inżynierii społecznej, wy konserwatywni-liberałowie za dychę!

  2. Słuszną linię obrała nasza władza – po wyborach to po nas choćby potop pandemii. Ważne że nasz kandydat wybrany.

  3. Jakie zachorowania tu jest mowa o wykrytym wirusie u osoby w dodatku testem który jest w 80 % fałszywy, nie wiadomo ile z tych osób jest rzeczywiście chore na przeziębienie (bo COVID-19 to tak jakby nazwać złamanie palca w wyniku dłubania w nosie nową jednostką chorobową E300)

  4. skoro jak twierdzi resort szumowskiego i who, zarazenie sie nie jest takie latwe (15 min kontaktu z chorym, nie mycie rak itd) to nie liczac miejsc pracy czy placowek zdrowia osoby ktore jednak sie zarazily powinny byc karane mandatem

Comments are closed.