„Jesteśmy gotowi”. Zastępca Szumowskiego o powrocie restrykcji

Janusz Cieszyński, Łukasz Szumowski źródło: TVN24, PAP, collage
Janusz Cieszyński, Łukasz Szumowski źródło: TVN24, PAP, collage

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński powiedział, że rząd jest gotów na przywrócenie restrykcji. Od jakiegoś czasu dzienna liczba zakażeń koronawirusem wciąż rośnie.

Ostatniej doby padł rekord dziennej liczby zakażeń w Polsce – 615. Łączna liczba zakażeń w naszym państwie to obecnie 45 031 zakażeń. 1709 osób zmarło. W mediach coraz częściej pojawiają się obawy przed przywróceniem restrykcji.

– Jeżeli będzie przekonanie wśród ekspertów, że należy do części tych restrykcji wrócić, to my się przed tym nie cofniemy – powiedział w środę w TVN24 wiceminister zdrowia – Janusz Cieszyński.

Wszystko wskazuje jednak na to, że rząd nie zdecyduje się na przywrócenie obostrzeń. Wbrew temu na co wskazują liczby, sytuacja ponoć wcale nie jest taka zła.

– Dynamika, a nie tylko bezwzględne wartości mają wpływ na to, jakie decyzje są podejmowane – oświadczył wiceminister zdrowia.

Od połowy czerwca spada m.in. liczba aktywnych przypadków. – Wtedy to było ok. 14 tys., a obecnie jest ok. 9 tys. Widzimy, że łączna liczba tych aktywnych przypadków spadła – zauważa Cieszyński.

Źródło: TVN24

10 KOMENTARZE

  1. Niech tylko spróbują wprowadzić znów zamordyzm jak było to w marcu i kwietniu, na własnej skórze później się przekonają że zrobili wielki błąd. Ja cholera normalnie chodziłem do pracy przez cały rok, olewałem te nakazy dezynfekcji itd. jak już to myłem gdy naprawdę musiałem(powiedzmy zapaskudzone ręce od piachu czy czegoś innego) i styka. Wszyscy zdrowi, w mieście nikt nie zmarł mając covida, a umarło do dnia dzisiejszego ponad 100 osób nie mających nawet covida.

  2. Przypadki sa aktywne lub nie a choroba jest objawowa lub nie. Dziwnie to wszystko brzmi. Czy mozna byc bezobjawowem matolem albo objawowym walem?

  3. po-pis gospodarkę zrujnuje, obywatela złupi, przyjdzie icek z helmutem i tanio kupi

  4. Powiedzmy sobie szczerze: rządzący na całym świecie otrzymali propozycję nie do odrzucenia od światowych elit – wypasione gratyfikacje pieniężne za ogłoszenie pandemii i wprowadzenie zamordyzmu!
    Na nieszczęście władze w Polsce świadomie zaakceptowały ten świndel…
    Ale już za kilka następnych miesięcy zobaczymy, że odmrożona gospodarka jest jak zepsuta ryba – śmierdzi i nie nadaje się do konsumpcji…

  5. Parszywe niedojdy mają nowe pstryczki elektryczki do straszenia ludzi, obostrzenia on/obostrzenia off, gospodarka on/gospodarka off.

  6. I znowu jakieś bzdety z TVNu podajecie. Media sieją od samego początku panikę i niestety w ten sposób też przykładacie w ‚nczas’ rękę do siania tej paniki.

Comments are closed.