Komisja Europejska porozumiała się z Sanofi w sprawie zakupu dla krajów UE szczepionki na Covid-19

Komisja Europejska porozumiała się z firmą Sanofi w sprawie zakupu dla krajów UE 300 mln dawek przyszłej szczepionki przeciwko Covid-19.

Poinformowała też, że kontynuuje intensywne rozmowy z innymi producentami szczepionek.

„Komisja Europejska robi wszystko, co w jej mocy, aby zapewnić Europejczykom szybki dostęp do szczepionki, która jest bezpieczna i chroni ich przed koronawirusem. Dzisiejszy krok z firmą Sanofi jest pierwszym ważnym kamieniem węgielnym znacznie szerszej europejskiej strategii szczepień. Wkrótce pojawi się ich więcej. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z kilkoma innymi firmami” – oświadczyła w piątek przewodnicząca KE Ursula von der Leyen.

Dodała, że choć obecnie nie wiadomo, która szczepionka będzie najlepsza, to UE inwestuje w różne badania oparte na różnych typach technologii.

„Zwiększa to nasze szanse na szybkie uzyskanie skutecznego środka przeciwko wirusowi. Szczepionka byłaby naprawdę dobrem globalnym. Jesteśmy zdecydowani pomóc zapewnić dostęp również bardziej narażonym krajom, aby znaleźć wyjście z tego kryzysu” – powiedziała von der Leyen.

(PAP)

6 KOMENTARZE

  1. Jeśli ktoś upatruje nadzieję na ocalenie nas w działaniach ludzkich, to… gratuluję optymizmu. Jedynym ratunkiem nasza Królowa Maryja Panna. Ocaliła nas 100 lat temu bośmy się do niej uciekali. Powstańcy warszawscy liczyli na siebie. No i na aliantów. Efekt – szkoda gadać. Ocalić nas może i teraz. Ale cóż, gdy nawet politycy, którzy podpisali Akt Konfederacji Gietrzwałdzkiej, zapomnieli co podpisali. (Bosak, Braun, Mentzen, Wilk, Winnicki)

  2. Jak Unia i nasze MZ się porozumiało z producentami „szczepionki” na korona wirusa, to niech sami się tym zaszczepią, tak z kilka dawek na raz dla pewności, a niech tam i niech pójdzie nawet z moich podatków. Po czasie odetchniemy od naszych „dobroczyńców”.

  3. Odpowiednik w USA min. $zumowskiego – Dr Anthony Fauci – przyznał komisji senackiej USA, że NIE MA GWARANCJI, że szczepionka „RZECZYWIŚCIE BĘDZIE SKUTECZNA”.
    Szefowa grupy zadaniowej ds. Szczepionek rządu Wielkiej Brytanii Kate Bingham: „Musimy być bardzo ostrożni, ponieważ NIGDY NIE BYŁO SZCZEPIONKI PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI i może NIGDY JEJ NIE BYĆ”.

Comments are closed.