Polscy raperzy będą robić gry. Małolat chce być jak 50 Cent

Foto: YouTube GamersOnlyNetwork

Polscy raperzy wchodzą w branżę gier. Czy gry od Małolata i spółki będą lepsze niż te 50 Centa?

15 lat temu raper 50 Cent wydał grę „50 Cent: Bulletproof”. Gra została przyjęta z umiarkowanie pozytywnymi ocenami.

Jednak raper był wówczas u szczytu swojej popularności i gra się mu zwróciła. Później wydał kontynuację „50 Cent: Blood on the Sand”.

Teraz, kuszeni sukcesami rodzimych twórców jak CD Projekt, do gry wchodzą rodzimi raperzy. W tym Małolat, prywatnie brat innego rapera – Pezeta.

– To naturalny efekt profesjonalizacji. Do branży gier weszły gigantyczne pieniądze. Większe, niż w branży muzycznej czy filmowej. Gry wideo stały się najbardziej dochodowym medium XXI wieku, z kolei produkujące je spółki giełdowe ścigają się o pierwsze miejsce z naftowymi gigantami – wskazuje Szymon Radzewicz z portalu SpidersWeb.pl.

Małolat, czyli Tadeusz Kapliński w branży muzycznej działa od 1998 roku. A teraz, od kilku miesięcy, jest prezesem True Games.

Jego partnerem jest nie kto inny, a Wojciech Sosnowski czyli Sokół.

Jakie gry chce robić duet Małolat i Sokół? Mają być to produkcje o tematyce „ulicznej”.

– Wydany kilka miesięcy temu przez PlayWay Drug Dealer Simulator zwrócił się w zaledwie jeden dzień od premiery. Od tego czasu gra zarabia na siebie, będąc jednym z bardziej dochodowych projektów w portfolio grupy. Ten sam PlayWay jest udziałowcem nowego True Games, na czele którego stoją Sokół i Małolat – wyjaśnia Spidersweb.pl.

– Kultura uliczna weszła dziś na salony, pomimo tego, że treści często są kontrowersyjne. Dziś ludzie chcą „liznąć” tego świata, który jest dla nich nieosiągalny, zbyt ryzykowny. Może to kwestia znużenia codziennym życiem. Wystarczy spojrzeć na produkcje Netflixa czy HBO. Nie opowiadają już o bohaterach w stylu Robin Hooda, natomiast są o baronach narkotykowych, przekrętach czy zabójstwach. W True Games chcemy robić gry, które odzwierciedlą świat kultury ulicznej od jej dobrych stron po najgłębsze zakamarki, w które zwykły człowiek wejdzie tylko w grze – powiedział portalowi sam raper.

Co ciekawe, innym raperem, który zdecydował się robić gry jest Słoń. Słoń obrał sobie za cel zrobienie gry cRPG.

Źródło: Spidersweb.pl

Comments are closed.