Bosak: „To porażka polskiej dyplomacji. Fort Trump umarł. Duda w USA nie osiągnął niczego”

Krzysztof Bosak, Andrzej Duda Źródło: PAP, collage
Krzysztof Bosak, Andrzej Duda Źródło: PAP, collage

„Fort Trump” przez pewien czas był na ustach wszystkich polityków z PiS. Teraz, gdy już wiadomo, że idea upadła, nikt tego nie komentuje. Krzysztof Bosak z Konfederacji napisał na Twitterze co o tym sądzi.

„Zapowiedziana relokacja amerykańskich wojsk z Niemiec w region Morza Czarnego to porażka polskiej dyplomacji. Propagandowe hasło „Fort Trump” umarło przy pierwszym zderzeniu z rzeczywistością. Prezydent Duda podczas wizyty w USA nie osiągnął niczego, prócz sukcesu propagandowego” – napisał Krzysztof Bosak, reprezentant narodowego skrzydła Konfederacji.

Nie jesteśmy dla USA priorytetem

„Widać wyraźnie, że USA mają inne priorytety niż wzmacnianie północno-wschodniej flanki NATO. Strategiczne planowanie obronne w oparciu o siły sojusznika, który ma zupełnie inną percepcję zagrożeń oraz zupełnie inaczej definiuje swoje cele i interesy jest wyrazem lekkomyślności” – pisze dalej na Twitterze Bosak.

„Obecnie w decyzjach Waszyngtonu, mimo właściwego Trumpowi chaosu kadrowego i programowego, czytelna jest niechęć do zwiększania obecności wojskowej w Polsce i krajach bałtyckich, a także transakcyjne podejście obecnej administracji do współpracy sojuszniczej” – dodaje Konfederata.

„Wyciągajmy wnioski” – zwraca się do polskich polityków z apelem na przyszłość.

8 KOMENTARZE

 1. Bosak dałby wreszcie dupie siana.Amis są potrzebni wyłącznie,żeby przypilnować Polaków,aby zapłacili te 300mld $ koszernym.W drodze łaski pozwolą im za to szczekać na Rosję do upadłego.Czyli niezbyt długo.

 2. Sytuacja geopolityczna Polski jest taka, że przy coraz lepszej współpracy Niemiec i Rusków nic i nikt nam nie pomoże.
  To są po prostu tereny nie do obrony (zakładając jednolite stanowisko Niemiec i Rusków) a kto tego nie rozumie jest po prostu kretynem.
  Nasze władze idą po powtórkę z 1939 z tym że w nowej odsłonie Ruskie z Niemcami już się nie pobiją.

 3. Nie plec glupot Bosak ..
  Stany potrzebuja teraz Fortu Trumpa w kazdym wiekszym miescie gdzie wladze sprawuje demokratyczne lewactwo – nie ma to NIC wspolnego z Duda cvzy Morawieckim ..

  • to, że trafnie rozpoznałeś meritum, nie oznacza, że możesz Bosaka obrażać! Oprócz tej wpadki (no i może kilku innych ;-) ), zrobił wystarczająco dużo, by mieć do niego szacunek!

 4. Adrian się cieszy, że mógł sobie selfie walnąć w Białym Domu. A to co mówi, kogo to obchodzi i tak jest bez znaczenia, bez mocy, pustosłowie, rypcium-pypcium. Nie widzicie jak on upaja się własnymi słowami…normalnie jak głuszec.

Comments are closed.