Bosak: „To porażka polskiej dyplomacji. Fort Trump umarł. Duda w USA nie osiągnął niczego”

Krzysztof Bosak, Andrzej Duda Źródło: PAP, collage
Krzysztof Bosak, Andrzej Duda Źródło: PAP, collage

„Fort Trump” przez pewien czas był na ustach wszystkich polityków z PiS. Teraz, gdy już wiadomo, że idea upadła, nikt tego nie komentuje. Krzysztof Bosak z Konfederacji napisał na Twitterze co o tym sądzi.

„Zapowiedziana relokacja amerykańskich wojsk z Niemiec w region Morza Czarnego to porażka polskiej dyplomacji. Propagandowe hasło „Fort Trump” umarło przy pierwszym zderzeniu z rzeczywistością. Prezydent Duda podczas wizyty w USA nie osiągnął niczego, prócz sukcesu propagandowego” – napisał Krzysztof Bosak, reprezentant narodowego skrzydła Konfederacji.

Nie jesteśmy dla USA priorytetem

„Widać wyraźnie, że USA mają inne priorytety niż wzmacnianie północno-wschodniej flanki NATO. Strategiczne planowanie obronne w oparciu o siły sojusznika, który ma zupełnie inną percepcję zagrożeń oraz zupełnie inaczej definiuje swoje cele i interesy jest wyrazem lekkomyślności” – pisze dalej na Twitterze Bosak.

„Obecnie w decyzjach Waszyngtonu, mimo właściwego Trumpowi chaosu kadrowego i programowego, czytelna jest niechęć do zwiększania obecności wojskowej w Polsce i krajach bałtyckich, a także transakcyjne podejście obecnej administracji do współpracy sojuszniczej” – dodaje Konfederata.

„Wyciągajmy wnioski” – zwraca się do polskich polityków z apelem na przyszłość.

Comments are closed.