Eurodonosicielka Spurek domaga się upamiętnienia „powstanek”. „Powstanie Warszawskie to nie tylko historia, to też herstoria”

Sylwia Spurek znów donosi do UE w sprawie Kanału na Mierzei Wiślanej /Fot. PAP
Sylwia Spurek /Fot. PAP

Eurodonosicielka Sylwia Spurek znowu szokuje. Wykorzystuje Powstanie Warszawskie do promocji żeńskich końcówek.

Trwają obchody rocznicy Powstania Warszawskiego. Tematem zajęła się nawet skrajna lewica.

Europosłanka Sylwia Spurek uznała, że to doskonały moment, do promocji żeńskich końcówek. Apel byłej faworytki Roberta Biedronia wzbudził spore kontrowersje.

– W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pamiętajmy o wszystkich ofiarach i o walczących, i o cywilach. To nie tylko historia, to też herstoria, bo w Powstaniu ginęli nie tylko powstańcy, ale i powstanki, nie tylko mieszkańcy Warszawy, ale i mieszkanki – stwierdziła Spurek.

Wpis europosłanki rozpalił Internet. Część osób próbowało jej wytłumaczyć, że kobieta też jest człowiekiem, a słowo powstańcy obejmuje zarówno mężczyzn jak i kobiety.

Podobnie słowo mieszkańcy odnosi się do mężczyzn jak i kobiet. Jednak europosłanka pozostała obojętna na uwagi Polaków.

Źródło: Twitter Sylwia Spurek

18 KOMENTARZE

 1. Polacy zaś powinni pozostać obojętni na słowa europosłanki. Bo jej tylko o to chodzi, aby to komentować i nieustannie o tym mówić, aż wreszcie stanie się to normą.

 2. Nie drukujcie tych wiadomości, co najwyżej poinformujcie stowarzyszenie psychiatrów, zwykłym ludziom takie objawy chorobowe nie są potrzebne.

 3. Są debile i debilki, są cywile i cywilki, są prostytuty i prostytutki, są sutenerzy i sutenerki, są zboczeńcy i zboczniczki, są kierowcy i kierowniczki.

 4. Się dzieje – historia to słowo pochodzące z greki – a ta kretynka tworzy z niego jakieś pseudoangielski dziwoląg słowny – ta kretynka jest „doktorem nauk prawnych” – chyba pora umierać :-(

 5. Pani Spurek zapomniala o heroicznych dokonaniah krow – powstanek warszawskich.
  Kazda z nich powinna byc posmiertnie odznaczona krzyzem Virtutti Militari za swoj wklad w dawanie mleka dla Powstancow, ktore to mleko nalezy sie tylko cielaczkom ale dzielne powstanki poswiecaly sie dla tych paskudnych antysemickich powstancow, ktorzy niestety…

  Niech zyja dzielne powstanki krowy i kury.

 6. (P)oślica Spurkowa powinna zająć się prawami krów np. czy krowa ma prawo do byka czy też lepszy byłby „sztuczny byk” czyli inseminator itp.

 7. Jestem przekonany,że ta kobieta pracuje dla jakiejś skrajnie antyfeministycznej i antypostepowej organizacji,nie jest przecież możliwe aby tak doskonale kompromitowała te szlachetne idee ot tak sama z siebie w dobrej wierze po prostu,nie ma aż tak głupich ludzi przeciez,chyba.

Comments are closed.