Facebook umiera. Polacy też odwracają się od portalu Zuckerberga

Mark Zuckerberg/fot. PAP/EPA
Mark Zuckerberg/fot. PAP/EPA

Platforma społecznościowa Facebook notuje coraz gorsze wyniki. Użytkownicy w Polsce, tak jak ci na zachodzie, mają go już dość.

Facebook notuje kolejne niepokojące dla właściciela spadki. W maju liczba odsłon wśród polskich internautów spadła do 2,9 mld, przy ponad 4 mld rok wcześniej.

Natomiast liczba użytkowników skurczyła się z 22,2 mln do 21,4 mln.
Czerwiec okazał się równie słaby. Z badania Gemius/PBI wynika, że Facebook miał 21,31 mln użytkowników. Natomiast liczba odsłon spadła do 2,11 mld.

– W porównaniu do czerwca ub.r. przeglądarkowy Facebook stracił 601,9 tys. użytkowników (2,7 proc.) i 364,44 mln odsłon (14,7 proc.) – wyjaśnia portal Wirtualne Media.

Co ciekawe, drugi portal Marka Zuckerberga – Instagram, też ma problemy. O ile liczba użytkowników wzrosła o 25 proc., to liczba odsłon spadła o 7,2 proc.

Oznaczać to może, że serwisy zalewane są tzw. kontami-duchami, które nic nie robią, lub tylko podbijają statystyki.

Również tłumaczenia, jakoby użytkownicy znikali ze strony Facebook.com, bo używają aplikacji, jest naciągane.

– Aplikację mobilną Facebooka odwiedziło w czerwcu br. 14,31 mln polskich internautów. Było ich o 535,7 tys. (3,9 proc.) więcej niż rok wcześniej. (…) Z kolei w aplikacji Facebook Lite ubyło 404,2 tys. użytkowników (24,7 proc.) – przytaczają dane Gemius/PBI Wirtualne Media.

Źródło: Wirtualne Media

8 KOMENTARZE

  1. Być może ludzie już się nudzą tym Fejs-zbukiem, albo funkcjonuje moda na inny portal „no co ty, ty jeszcze w Facebooka się bawisz? W jakim świecie ty żyjesz?”.

  2. To, że ludzie się znudzili to jedno ale w tej firmie wyraźnie siedzą idioci, którzy ograniczają dostęp do treści osobom, które nie mają u nich konta. Ot, jeśli jakaś firma założy sobie na FB konto i próbuje tam promować swoje wyroby albo tylko ma tam swoją wizytówkę to ja, nie mając konta na FB nie mogę tego obejrzeć. No to mam ich …. nie powiem już gdzie. I to się zemści.

  3. Mam konto, ale tam nic nie ma, same bzdury, nie zaglądam, szkoda czasu. Z payPal już zrezygnowałem usunąłem konto, jako sprzeciw na ich regulamin i żądania podawania danych innych kont.

  4. rozwalili mie jak zrobiłem formata i chciałem wejść na swoje konto to chcieli moje zdjęcie chiba jeich pogieło no chyba że mi sie to śniło bo sie za dużo ponapijełem ale od tego czasu nie mam fejsa

  5. Od trzech lat mam WYLANE na pejsbuk! Chcieli iż bym im przysłał skan Dowodu Osobistego, pomimo mojej ksywy „RODO”! Nawet w pompkę nie pozwoliłbym się pejsbukom pocałować!
    jACK hOLBORN KUP SOBIE DYWANIK do modłów i dalej z czcią wymawiaj i pisz nazwę tych POpaprańców.

  6. Niechzaostrza komunistyczna cenzure to…padna szybciej. Trzymam kciuki dlatego, ze np. do kolezanki napisali, ze nie moze pisac o witamini C alvo zawiwsza konto. Wiec sobie sama zawiesila, jej maz i dzieci tez.

Comments are closed.