Mąż Magdaleny Ogórek aresztowany. Chodzi o wyłudzenie milionów złotych

Magdalena Ogórek. Foto: PAP
Magdalena Ogórek. Foto: PAP

Piotr M., mąż Magdaleny Ogórek, były rektor szkół wyższych i były poseł SLD został w piątek przesłuchany przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie.

Prokurator Jacek Para z krakowskiej prokuratury poinformował tvn24.pl, że mąż Magdaleny Ogórek usłyszał pięć zarzutów.

– Pierwszy dotyczy działania na szkodę wierzycieli Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie. Polegało ono na ukrywaniu składników majątkowych szkoły o wartości 218 tysięcy złotych zagrożonych zajęciem w toku prowadzonych postępowań egzekucyjnych – powiedział Para.

Dodatkowo byłemu politykowi SLD zarzucono naruszenie praw pracowniczych pracowników Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla „poprzez niewypłacanie wynagrodzeń lub wypłacanie ich z opóźnieniem” oraz „nieuregulowanie obowiązkowych składek na ubezpieczenie społeczne o wartości ponad 1 miliona złotych”.

Ponadto mąż prowadzącej z TVP INFO usłyszał zarzut „wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzenia w wysokości ponad 500 tysięcy złotych poprzez transfer środków pieniężnych tej szkoły na inne konta i przywłaszczenie tych pieniędzy”.

To wciąż jeszcze nie koniec długiej listy zarzutów Piotra M. Oskarża się go jeszcze o „niezgłoszenie wniosku o upadłość mimo powstania warunków do złożenia wniosku innego podmiotu” oraz „wyłudzenie na szkodę osoby prywatnej kwoty 2 milionów 600 tysięcy złotych poprzez zawieranie szeregu umów z tą osobą i wprowadzenie w błąd co do rzeczywistego przeznaczenia tych pieniędzy”.

Były polityk nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowy trzymiesięczny areszt. Sąd przychylił się do tego wniosku. Mężowi Ogórek grozi powyżej ośmiu lat więzienia.

Źródło: TVN 24

21 KOMENTARZE

      • No , nczas zaczyna się od tvpis , der-onet , gw niewiele różnić ! Na siłę odpychają tych którzy oczekiwali czegoś lepszego niż pomponik i lej propagandy zgodnie z linią partii ,w tym przypadku konfy. Konstruktywną krytykę konfederacji cenzurują , gdy za chwile Sommer płacze że cenzura !

      • Moja zona śpi ze mną , i z tej racji odpowiada za moje czyny ! Zamiast zdjęcie z paskiem na oczach aferzysty , dla klikalności jego żona , a w nagłówku M Ogórek ! To jest ta lepsza jakość , żenada !

  1. Nareszcie ! Ten osobnik jest mi znany od czasów, kiedy w VI LO w Szczecinie, jako dzielny aktywista ZSMP kapował na kolegów. To wyjątkowa szuja. Zawsze ustawiał się z wiatrem. Co prawda nie bardzo wierzę, żeby „niezawisłe” sądy chciały uczynić mu krzywdę, ale nie tracę nadziei.

  2. Szczucie jak na innych antypolskich portalach i to że Korwin przywołał.do porządku Tarczyńskiego to chyba żart przecież ten Konfederat to czyste chamstwo .

  3. A Ogórek z nim już dawno nie sypia. Pro forma ma z nim tylko ślub kościelny dalej aby TVPIS się nie pluło … Widziałem ją na mieście juz jakiś czas temu z fajnym gachem …

  4. Kolejne odsłony władzy sprzed 80-iu lat niczym się nie różnią. Polaków u władzy nie ma od conajmniej 1926-go roku. Praie 100 lat :)

Comments are closed.