Niemiecka ambasada w Warszawie opuściła flagi do połowy „na znak głębokiego bólu i wstydu” [FOTO]

Ambasada Niemiec w Warszawie opuściła flagi do połowy w rocznicę Powstania Warszawskiego.
Ambasada Niemiec w Warszawie opuściła flagi do połowy w rocznicę Powstania Warszawskiego. (Zdj. Twitter/Ambasada Niemiec)

Ambasada Niemiec w Warszawie opuściła flagi do połowy masztu na znak głębokiego bólu i wstydu z powodu okrutnych zbrodni niemieckiego okupanta w walce z ludnością stolicy podczas Powstania Warszawskiego – poinformowała w sobotę, w 76. rocznicę wybuchu powstania placówka dyplomatyczna.

„Na znak głębokiego bólu i wstydu z powodu okrutnych zbrodni niemieckiego okupanta w walce z ludnością Warszawy podczas Powstania Warszawskiego Ambasada Niemiec opuściła dziś flagi do połowy masztu. Chargé d’affaires Ambasady złożył kwiaty pod pomnikiem Powstania Warszawskiego” – napisano na Twitterze ambasady.

Powstanie Warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. 1 sierpnia 1944 r. do walki w stolicy przystąpiło ok. 40-50 tys. powstańców. Planowane na kilka dni trwało ponad dwa miesiące.

„W hołdzie pamięci bojowników o wolność walczących w Powstaniu Warszawskim attaché obrony Ambasady złożył dziś wieniec pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej” – czytamy w kolejnym wpisie.

W czasie walk w Warszawie zginęło ok. 18 tys. powstańców, a 25 tys. zostało rannych. Straty wśród ludności cywilnej były ogromne i wynosiły ok. 180 tys. zabitych. Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy ok. 500 tys., wypędzono z miasta, które po Powstaniu zostało niemal całkowicie spalone i zburzone.

Źródła: Twitter, PAP, NCzas.com

7 KOMENTARZE

 1. I to ma sens. Ludzie zaczną w końcu yuważać Polaków za ludzi.

  Ale żeby nas szanowali musimy mieć więcej czołgów, rakiet i samolotów.

  • Jeszcze dużo wody upłynie, zanim nas będą szanowali.
   Jesteśmy wyrzutem sumienia dla wielu narodów Europy, a to jest niekomfortowe.

 2. Mogliby przekazać Polsce kilkaset miliardów Euro na odbudowę przedwojennej zabudowy (przynajmniej częściowo),ale oni zamiast tego opuśclili flagi do połowy na budynku. Cóż,dla nich wyjdzie zdecydowanie taniej

  • Nawet te setki miliardów euro na odbudowę przedwojennej zabudowy byłoby wyrzuceniem pieniędzy w błoto, bo dzisiejsza Warszawa to moralne błoto. To zarzewie tzw. parad równości, to bezideowy pajac Trzaskowski, to cała zepsuta do szczętu polityczna i biznesowa „warszawka”. To chyba ostatnie miasto w Polsce, w którym chciałbym zamieszkać.

 3. Durne Polaczki będą się radować, bo potomkowie ich morderców obniżyli flagę na maszcie, który to ‚gest’ nic nie kosztuje. Minie 1 sierpnia i wszystko wróci w stare koleiny – Polacy byli, są i będą dla Niemców podludźmi, a nasz kraj terenem ich kolonizacji. Tylko naiwne dzieci wierzą w propagandę Berlina.

Comments are closed.